Законопроєкт про «ворів у законі» підготовлений до другого читання 10.03.2020

У Верховній Раді розглянуть проект Закону "Про внесення змін до Кримінального Кодексу України щодо відповідальності за злочини, вчинені злочинною спільнотою" №2513. Законопроєктом, зокрема, пропонується посилити кримінальну відповідальність за злочини, вчинені злочинною спільнотою. // 10.03.2020

Під особою, яка перебуває у статусі суб’єкта підвищеного злочинного впливу, у тому числі у статусі «вора в закон» слід розуміти особу, яка завдяки авторитету, іншим особистим якостям чи можливостям, координує злочинну діяльність осіб, які здійснюють злочинний вплив.

Під злочинним впливом слід розуміти будь-які дії особи, яка завдяки авторитету, іншим особистим якостям чи можливостям, сприяє (створює умови), спонукає, координує або здійснює інший вплив на злочинну діяльність, організовує або безпосередньо здійснює розподіл коштів, майна чи інших активів (доходів від них), спрямованих на забезпечення такої діяльності.

Проєктом закону пропонується викласти статтю 255 Кримінального Кодексу України в новій редакції, відповідно до якої створення злочинної організації, керівництво такою організацією або її структурними частинами - каратимуться позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років з конфіскацією майна.

Участь у злочинній організації - каратиметься позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років з конфіскацією майна.

Ті самі дії, вчинені службовою особою з використанням службового становища, - каратимуться позбавленням волі на строк від восьми до тринадцяти років з конфіскацією майна.

Створення злочинної спільноти, тобто об’єднання двох чи більше злочинних організацій, керівництво такою спільнотою - каратимуться позбавленням волі на строк від десяти до п’ятнадцяти років з конфіскацією майна.

Ті самі дії, вчинені особою, яка здійснює злочинний вплив або є особою, яка перебуває у статусі суб’єкта підвищеного злочинного впливу, у тому числі у статусі «вора в законі», - каратимуться позбавленням волі на строк від дванадцяти до п’ятнадцяти років або довічним позбавленням волі, з конфіскацією майна.

Звільняється від кримінальної відповідальності особа, крім організатора або керівника злочинної організації, за вчинення злочину, передбаченого частиною другою або третьою цієї статті, якщо вона добровільно заявила про створення злочинної організації або участь у ній та активно сприяла її розкриттю.

Крім того, Кримінальний Кодекс буде доповнено статтями доповнити статтями 2551, 2552, 2553  

Стаття 2551. Встановлення, посилення та поширення в суспільстві злочинного впливу

  1. Умисне встановлення, посилення та поширення в суспільстві злочинного впливу, а так само умисне сприяння вчиненню таких дій, за відсутності ознак, зазначених у частині п’ятій статті 255 цього Кодексу, -

караються позбавленням волі на строк від семи до десяти років з конфіскацією майна.

  1. Ті самі дії, вчинені повторно або в ізоляторах тимчасового тримання, слідчих ізоляторах чи установах виконання покарань, -

караються позбавленням волі від дев’яти до п’ятнадцяти років з конфіскацією майна або без такої.

  1. Перебування особи у статусі суб’єкта підвищеного злочинного впливу, у тому числі у статусі «вора в законі», -

карається позбавленням волі на строк від дванадцяти до п’ятнадцяти років з конфіскацією майна.

Стаття 2552. Організація, сприяння у проведенні або участь у злочинному зібранні (сходці)

  1. Організація або сприяння у проведенні злочинного зібрання (сходки) для планування та створення умов для спільного вчинення одного або більше злочинів, матеріального забезпечення чи координації злочинної діяльності, у тому числі розподілу доходів, одержаних злочинним шляхом, або сфер злочинного впливу, а також участь у такому зібранні (сходці), у тому числі з використанням засобів зв’язку, -

караються позбавленням волі на строк від семи до десяти років з конфіскацією майна.

  1. Звільняється від кримінальної відповідальності особа, крім організатора злочинного зібрання (сходки), за вчинення злочину, передбаченого частиною першою цієї статті, якщо вона до повідомлення їй про підозру у вчиненні цього злочину добровільно повідомила правоохоронний орган про цей злочин, а також активно сприяла його розкриттю.

Стаття 2553. Звернення до особи, яка здійснює злочинний вплив

  1. Звернення до особи, яка завідомо для винного може здійснювати злочинний вплив, з метою застосування такого впливу -

карається позбавленням волі на строк від трьох до шести років з конфіскацією майна або без такої.

  1. Звернення до особи, яка завідомо для винного перебуває у статусі суб’єкта підвищеного злочинного впливу, у тому числі у статусі «вора в законі», з метою застосування злочинного впливу -

карається позбавленням волі на строк від п’яти до семи років з конфіскацією майна або без такої.


Пошук юридичних послуг в сфері кримінального права
Послуга
Кількість пропозицій
Середня ціна, грн

8

кількість пропозицій

2 825,00

середня ціна, грн

8

кількість пропозицій

1 325,00

середня ціна, грн

5

кількість пропозицій

1 020,00

середня ціна, грн

5

кількість пропозицій

14 800,00

середня ціна, грн

4

кількість пропозицій

1 100,00

середня ціна, грн

4

кількість пропозицій

475,00

середня ціна, грн

4

кількість пропозицій

2 950,00

середня ціна, грн

2

кількість пропозицій

700,00

середня ціна, грн

Горячие предложения

Кредиты на карту

более 30 онлайн-сервисов!

Ставка - от 0.01%

Срок - до 180 дней

Сумма - до 20 000 грн.

Документы - паспорт и код

Bookeeper

295 грн. в месяц

Онлайн бухгалтерия

для ФОП и малого бизнеса

первые 30 дней бесплатно!

Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Путівники

Кримінальне право і процес. Злочини, їх види

Ознаки, об'єкти і суб'єкти кримінального злочину. Кримінальна відповідальність за кримінальні правопорушення неповнолітніх. Поняття кримінального процесу в Україні

Пошук юристів і держорганізацій по великих містах