У Верховній Раді зареєстровано Законопроєкт про рівні можливості матері та батька при догляді за дитиною 14.09.2020

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендував Верховній Раді України прийняти за основу законопроєкт щодо забезпечення рівних можливостей матері та батька на догляд за дитиною №3695. На думку авторів документу, національне законодавство лише декларує рівні права для жінок та чоловіків у всіх сферах суспільного життя, проте при реалізації своїх прав громадяни зіштовхуються із системною нерівністю. Зокрема, це стосується трудових відносин в частині поєднання професійної діяльності із сімейними обов'язками та вихованням дітей. // 14.09.2020

Відпустка батьку при народженні дитини

Проєктом Закону пропонується доповнити Кодекс законів про працю та Закон України «Про відпустки»  новим видом відпустки — відпусткою при народженні дитини тривалістю до 14  календарних днів, що оплачується за рахунок роботодавця.

Одноразова оплачувана відпустка при народженні дитини тривалістю до 14 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів надаватиметься таким працівникам (лише одній з перелічених осіб):

  1. чоловіку, дружина якого народила дитину;
  2. батьку дитини у разі, якщо він не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір’ю дитини, але які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки;
  3. бабі або діду, або іншому повнолітньому родичеві дитини, який фактично доглядає за дитиною, якщо мати (батько) дитини є одинокою матір’ю (батьком).

Така відпустка має надаватись власником на підставі письмової заяви працівника. Тривалість надання такої відпустки визначається самим працівником, у заяві про її надання, але не більше 14 календарних днів.

Особа, яка отримала відпустку при народженні дитини, зобов’язана надати власнику або уповноваженому ним органу копії документу, необхідного для державної реєстрації народження дитини, або свідоцтва про народження дитини протягом 30 календарних днів з дня виходу у таку відпустку.

Відпустка до 3-х років будь-кому з батьків

Пропонується визначити відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку як рівне право кожного з батьків дитини (матері та батька) та внести відповідні зміни в статті 179, 181 Кодекс законів про працю України та  статті 18, 20  Закону України «Про відпустки».

Відпустка по догляду за дитиною може повністю або частково бути використана матір’ю, батьком, бабою, дідом чи іншими родичами дитини, які фактично доглядають за дитиною, або особою, яка усиновила чи взяла під опіку дитину, одним із прийомних батьків чи батьків-вихователів.

Такі особи повинні повідомити роботодавця про дострокове припинення відпустки не пізніше, як за 10 календарних днів.

Додаткова відпустка обом батькам

Додаткову відпустку працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи зможуть отримати як мати, так і батько.

Така відпустка надаватиметься:

  • батькам, які працюють і мають двох або більше дітей віком до 15 років або дитину з інвалідністю;
  • усиновлювачам;
  • батькам особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи;
  • одинокій матері, батьку дитини або особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, який виховує їх без матері (у тому числі у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі);
  • особам, які взяли під опіку дитину або особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи.

Додаткова оплачувана відпустка надається щорічно тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів.

Скорочена тривалість робочого часу для батьків

Скорочена тривалість робочого часу може встановлюватись за рахунок власних коштів на підприємствах і в організаціях для жінок і чоловіків, які мають дітей віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, а також для одиноких матерів, які   виховують і утримують одну дитину або більше дітей та батьків, що виховують дітей без матері (у тому числі у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі).


Пошук юридичних послуг в сімейному праві
Послуга
Кількість пропозицій
Середня ціна, грн

18

кількість пропозицій

447,22

середня ціна, грн

9

кількість пропозицій

2 544,44

середня ціна, грн

8

кількість пропозицій

4 600,00

середня ціна, грн

8

кількість пропозицій

712,50

середня ціна, грн

7

кількість пропозицій

3 428,57

середня ціна, грн

7

кількість пропозицій

7 500,00

середня ціна, грн

6

кількість пропозицій

2 200,00

середня ціна, грн

4

кількість пропозицій

1 200,00

середня ціна, грн

2

кількість пропозицій

5 500,00

середня ціна, грн

Горячие предложения

Кредиты на карту

более 30 онлайн-сервисов!

Ставка - от 0.01%

Срок - до 180 дней

Сумма - до 20 000 грн.

Документы - паспорт и код

Bookeeper

295 грн. в месяц

Онлайн бухгалтерия

для ФОП и малого бизнеса

первые 30 дней бесплатно!

Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Пошук юристів і держорганізацій по великих містах

© 2006–2020

ООО «Простобанк Консалтинг»

Код ЄДРПОУ: 35454764

Адрес и телефон «Простобанк Консалтинг»

Email: info@prostobank.com