Уряд запровадив електронну версію довідки внутрішньо переміщеної особи 09.10.2020

5 жовтня 2020 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову „Про внесення змін до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи”. Змінами запроваджено електронну версію довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи у мобільному застосунку «Дія». // 09.10.2020

Електронна довідка та довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи у паперовій формі мають однакову юридичну силу, зокрема електронна довідка пред’являється особою на смартфоні, без пред’явлення її паперової форми.

У випадку, якщо у внутрішньо переміщеної особи не відображається її електронна довідка, або інформація в електронній довідці відображається некоректно, зокрема відсутні відомості про зареєстроване та фактичне місце проживання тощо, в уряді рекомендують звернутись до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах рад за місцем проживання.

Нагадаємо, довідка є документом, який підтверджує факт внутрішнього переміщення і взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Для отримання довідки повнолітня або неповнолітня внутрішньо переміщена особа звертається особисто, а малолітня дитина, недієздатна особа або особа, дієздатність якої обмежена, - через законного представника із заявою про взяття на облік, форму якої затверджує Мінсоцполітики, до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах рад.

Під час подання заяви про взяття на облік заявник пред’являє документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, або документ, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус, або свідоцтво про народження дитини.

У разі відсутності в документі, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, або документі, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус, відмітки про реєстрацію місця проживання на території адміністративно-територіальної одиниці, з якої здійснюється внутрішнє переміщення, заявник надає докази, що підтверджують факт проживання на території адміністративно-територіальної одиниці, з якої здійснюється внутрішнє переміщення, на день виникнення обставин, що спричинили внутрішнє переміщення (військовий квиток з відомостями щодо проходження військової служби; трудова книжка із записами про трудову діяльність; документ, що підтверджує право власності на рухоме або нерухоме майно; свідоцтво про базову загальну середню освіту; атестат про повну загальну середню освіту; документ про професійно-технічну освіту; документ про вищу освіту (науковий ступінь); довідка з місця навчання; рішення районної, районної у мм. Києві чи Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської чи районної у місті ради про влаштування дитини до дитячого закладу, у прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу, встановлення опіки чи піклування; медичні документи; фотографії; відеозаписи тощо).

У день подання заяви про взяття на облік безоплатно видається довідка, яка роздруковується на аркуші формату А4, підписується посадовою особою уповноваженого органу та скріплюється печаткою такого органу.

Довідку отримує кожна дитина, в тому числі та, що прибула без супроводження батьків, законного представника, а також дитина, яка народилася у внутрішньо переміщеної особи.

Довідка діє безстроково.

Заявнику може бути відмовлено у видачі довідки у разі, коли:

  1. відсутні обставини, що спричинили внутрішнє переміщення;
  2. у державних органів наявні відомості про подання завідомо неправдивих відомостей для отримання довідки;
  3. заявник втратив документи, що посвідчують особу (до їх відновлення);
  4. у документі заявника, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, або документі, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус, немає відмітки про реєстрацію місця проживання на території адміністративно-територіальної одиниці, з якої здійснюється внутрішнє переміщення, та відсутні докази, що підтверджують факт проживання на території адміністративно-територіальної одиниці, з якої здійснюється внутрішнє переміщення;
  5. докази, надані заявником для підтвердження факту проживання на території адміністративно-територіальної одиниці, з якої здійснюється внутрішнє переміщення, не підтверджують такого факту.

Пошук юридичних послуг в сімейному праві
Послуга
Кількість пропозицій
Середня ціна, грн

14

кількість пропозицій

410,71

середня ціна, грн

8

кількість пропозицій

2 487,50

середня ціна, грн

7

кількість пропозицій

4 614,29

середня ціна, грн

7

кількість пропозицій

671,43

середня ціна, грн

6

кількість пропозицій

3 500,00

середня ціна, грн

6

кількість пропозицій

7 000,00

середня ціна, грн

5

кількість пропозицій

2 440,00

середня ціна, грн

3

кількість пропозицій

1 266,67

середня ціна, грн

2

кількість пропозицій

5 500,00

середня ціна, грн

Горячие предложения

Кредиты на карту

более 30 онлайн-сервисов!

Ставка - от 0.01%

Срок - до 180 дней

Сумма - до 20 000 грн.

Документы - паспорт и код

Bookeeper

295 грн. в месяц

Онлайн бухгалтерия

для ФОП и малого бизнеса

первые 30 дней бесплатно!

Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Пошук юристів і держорганізацій по великих містах