про твої права

Як відкрити депозит в банку: поради юристів

Prostopravo.com.ua розповідає, як вибрати банк для розміщення вільних коштів з максимальною вигодою і мінімальними ризиками.


Короткий зміст і посилання по темі

  1. Як вибрати банк для оформлення депозиту?
  2. Як вибрати депозитну програму?
  3. Як розрахувати прибутковість депозиту?
  4. Корисні статті про депозити

Як вибрати банк для оформлення депозиту?

Багато читачів юридичного порталу цікавляться, як оформити депозит в банку з метою отримання хорошого доходу і мінімізації ризику неповернення власних грошей.

Вибираючи банк для відкриття вкладу, радимо звернути увагу не тільки на розмір процентної ставки за депозитом, а й на інші важливі параметри: популярність банку, його надійність, рейтинг банку за фінансовими показниками (обов'язково подивіться в динаміці розмір активів, зобов'язань, власного капіталу, чистого прибутку), територіальна близькість відділень банку та банкоматів, можливість відкрити депозит онлайн і отримати за це бонус. На спеціалізованих ресурсах можна почитати відгуки про банки, а головне - переконатися у відсутності установи в списку проблемних банків.

Як вибрати депозитну програму?

Вибираючи депозитну програму, необхідно визначитися з сумою вкладу, строком розміщення грошей, способом виплати відсотків (в кінці терміну, щомісячно або капіталізація), необхідністю поповнення, часткового і дострокового зняття грошей.

Максимальний дохід приносять гривневі вклади. Середня ставка по депозитах в гривні на рік дорівнює 13,52% річних, в доларах США - 2,63% річних, в євро - 2,02% річних. Але, з огляду на нестабільність національної валюти і динаміку курсів валют за останні роки, радимо оформляти вклад в різних валютах.

Пропонуємо ознайомитися з такими рейтингами депозитів:

Користуючись цими рейтингами можна вибрати групу банків, в яких ви хочете оформити вклад (державні, іноземні або приватні українські).

Як розрахувати прибутковість депозиту?

Проаналізуємо прибутковість депозитного вкладу строком на місяць. Припустимо, ми хочемо відкрити вклад на суму 200 тис. грн. (саме ця сума гарантується ФГВ) або еквівалент в доларах США. Максимальна ставка по депозиту  станом на липень 2019 року становить 16% річних, мінімальна - 0,01% річних. Розрахуємо чистий дохід на депозитному калькуляторі. Загальний дохід складе 2 630,14 грн., А чистий дохід після сплати податку на депозит - 2 117,26 грн.

Тепер підрахуємо чистий дохід від розміщення цієї ж суми в доларах США. По курсу долара сума депозиту складе 7662 дол. Чистий дохід за місяць дорівнює 20,28 доларів (при максимальній ставці депозиту 4% річних) або 530 грн.

Корисні статті про депозити

Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

Hotline Finance

Зелена карта для виїзду за кордон

Ціна нижча, ніж при покупці страховки на кордоні

Без візитів до страхових агентів

Готова страховка з доставкою на email

Безпечне оформлення і оплата онлайн

Кредиты на карту

более 30 онлайн-сервисов!

Ставка - от 0.01%

Срок - до 180 дней

Сумма - до 20 000 грн.

Документы - паспорт и код

Корисні статті з даної тематики