про твої права

Розмитнення авто в Україні. Як купити, продати і їздити на нерозмитнених авто

Prostopravo.com.ua розповідає про правила розмитнення авто в Україні. Ви дізнаєтеся, скільки коштує розмитнення автомобіля, який розмір акцизу на авто, як продати, купити і їздити на нерозмитненій машині згідно з новим законом.


Короткий зміст і посилання по темі

 1. За і проти купівлі нерозмитненого автомобіля
 2. Як продати нерозмитнене авто і чи можна взагалі це зробити
 3. Як їздити на нерозмитнених авто
 4. Розмитнення авто: скільки коштує і як правильно розмитнити евробляхі
 5. Чому буде дорівнює акциз на авто?
 6. Що зміниться в митних процедурах?
 7. Що зміниться в відповідальності за порушення правил ввезення автомобілів?

За і проти купівлі нерозмитненого автомобіля

Про плюси і мінуси придбання транспортного засобу з іноземною реєстрацією розповідає адвокат, керуючий партнер ЮФ "Москаленко і Партнери", Бердан Ігор Юрійович.

В останні роки на дорогах України стрімко зростає кількість транспортних засобів з іноземною реєстрацією, і вже не є дивиною побачити на дорозі не тільки номери країн ЄС і СНД, а й більш віддалених і екзотичних країн.Ціни на автомобілі в Україні набагато вище, ніж в ЄС і навіть країнах СНД, в першу чергу за рахунок дорогого «розмитнення», а стан б/в автомобілів, які їздили європейськими дорогами, в більшості випадків краще, ніж аналогічних автомобілів, які експлуатувалися в Україні.Ця несправедливість спонукає громадян, які не хочуть платити більше, задуматися про купівлю авто на іноземних номерах.Пропозицій таких автомобілів за різними варіаціями митних режимів транзиту та тимчасового ввезення більше ніж достатньо.Але чи не є пропозиції таких авто «дешевою рибкою», з якої вийде «погана юшка»?

Позитивні сторони придбання авто з іноземною реєстрацією

 1. Аналогічні автомобілі одного і того ж року випуску у всіх країнах, що межують з Україною, в рази дешевше таких самих автомобілів в Україні.Різниця може становити від 200% до 500% вартості автомобіля.
 2. Кращі дороги, якість палива і обслуговування в країнах ЄС зберігає автомобілі з великим пробігом, тому авто на «єврономері» значного віку зазвичай знаходяться в кращому стані, ніж аналогічні вітчизняні.
 3. Водіїв авто з іноземною реєстрацією складніше залучити до відповідальності за порушення правил дорожнього руху, тому що встановити власника і фактичного водія авто, якщо їх немає в автомобілі, дуже складно.Багато поліцейських воліють взагалі не зв'язуватися з авто на іноземній реєстрації, тому що не знають досить добре правової бази своїх дій в такому випадку.
 4. На даний момент у Верховній Раді України розглядається кілька законопроектів, що дозволяють громадянам України легально завозити авто в режимі тимчасового ввезення на термін до 1 року на своє ім'я, або платити помірні щомісячні платежі за користування такими авто.Якщо лобі автовиробників і офіційних автодилерів не «задушать» ці законодавчі ініціативи і хоча б одна з них буде прийнята, це дійсно дозволить нашим громадянам користуватися дешевими іноземними автомобілями, а європейських сусідів звільнить від «автохлама» - старих авто, за які резиденти ЄС повинні щорічно платити великі податки.

Негативні сторони придбання авто з іноземною реєстрацією

 1. Правові підстави набуття таких авто в більшості випадків є більш-менш сумнівними. Простіше кажучи, на нього не виникає права власності. Це не стосується тих випадків, коли Ви особисто поїхали і придбали на своє власне ім'я або ім'я Вашої власної іноземної компанії зареєстрований за кордоном автомобіль, який юридично належить Вам або повністю підконтрольній Вам особі. В інших випадках право власності на авто до його «набувача» не переходить. І виникають ті ж проблеми, що і з купівлею українського авто за дорученням, а саме, у набувача не виникає права власності. І якщо у формального власника почнуться якісь проблеми, вони дуже швидко стануть Вашими. Автомобіль оголосять в розшук через «Інтерпол» і вилучать, а «користувач» ніяк юридично не зможе захистити свої права або повернути вкладені гроші.Швидше за все, притягнути до відповідальності особу, яка надала Вам «неправильні» або навіть підроблені документи, через які у Вас не тільки відберуть машину, а ще і штраф накладуть, Ви ніяк не зможете.В окремих випадках можливе навіть притягнення до кримінальної відповідальності.
 2. Дотримання митних правил при ввезенні таких авто в Україні в багатьох випадках є сумнівним і може спричинити проблеми в будь-який момент після його придбання.Особливо обережно треба ставитися до пропозицій придбати нерозмитнені авто вже на території України.Якщо митниця при ввезенні авто в Україні не виявила ніяких порушень, це не гарантує відсутність проблем на майбутнє, тому що претензії можуть виникнути, наприклад, в результаті проведення якоїсь внутрішньої перевірки.Штрафи за порушення митних правил складають від 850 грн.до 300% суми несплачених митних платежів, до яких відносяться ПДВ, митний збір та акцизний податок.Такі штрафи вже накладаються митницею або судами в розмірі від декількох десятків тисяч гривень і доходять до мільйона грн.Надалі з людини, на яку накладено такий штраф, у разі добровільної несплати піде примусове стягнення за рахунок продажу його нерухомого або іншого майна.Тому можна втратити не тільки машину, але і решту майна.
 3. Кілька років використання нерозмитнених автомобілів в Україні не приділялося багато уваги з боку контролюючих органів.Але це не означає, що так буде тривати завжди і не почнуться спільні «рейди» поліції і митниці з перевірки таких авто.
 4. Автомобілі старше 2010 року не відповідають стандартам ЄВРО-5 і тому Ви не зможете поставити їх на облік і експлуатувати в Україні навіть якби заплатили всю вартість розмитнення, тому що на даний момент це прямо заборонено законодавством. Оплата штрафів не є розмитненням і не звільняє Вас від цього обов'язку, «мухи - окремо, котлети - окремо».
 5. Навіть якщо проблем з державою не виникне, будьте готові до того, що Ви не зможете розпоряджатися транспортним засобом, у всякому разі без волі формального власника: перепродати його, заповідати, подарувати тощо. Тому він у Вас затримається. А якщо транзит і тимчасове ввезення оформлені особисто на Вас, то «позбутися машини», наприклад, шляхом здачі її на розбирання, не вийде, тому що формально Ви продовжуєте нести за неї відповідальність і не маєте права відчужувати, у всіх базах вона продовжить формально «числитися» за Вами.

Резюмуючи вищесказане, можемо порекомендувати Вам придбання авто з іноземною реєстрацією тільки в разі, якщо Ви особисто оформите його на своє ім'я або на закордонну компанію, яку Ви контролюєте.Користуватися таким авто можна тільки при чіткій наявності підстав і з дотриманням умов митного режиму, а авто повинно бути оформлено на власника, в якому Ви на 100% впевнені і який буде зацікавлений в захисті Ваших прав та інтересів.Або якщо Ваш стиль життя передбачає ризик, а на Вас не оформлено жодного іншого цінного нерухомого або рухомого майна, яке може бути вилучено у Вас для погашення митних або податкових штрафів.В інших випадках від покупки авто на іноземних номерах в Україні краще утриматися, тому що воно завжди пов'язане з ризиками.

Якщо Ви вже фактично придбали автомобіль іноземної реєстрації, користуйтеся їм і беріть активну участь в підтримці законодавчих ініціатив щодо легалізації таких авто.Наприклад, можете підписати і відправити законодавцям шаблон листа, підготовленого ЮФ «Москаленко і Партнери», а також брати участь в мітингах і страйках.У разі виявлення якогось порушення рекомендуємо Вам користуватися правовою допомогою незаангажованого адвоката, завданням якого буде Ваш правовий захист, а не захист того, у кого Ви цей транспортний засіб придбали, можливо жертвуючи Вашими інтересами.

Як продати нерозмитнене авто і чи можна взагалі це зробити

Вітчизняна реальність така, що правове регулювання нерідко "не встигає" за життєвими реаліями, і яскравий приклад цього - вже фактично сформований чорний ринок авто на євро номерах, які користуються величезною популярністю у людей, які не можуть або не хочуть переплачувати за аналогічні розмитнені автомобілі.І це не дивно, тому що ціни на автомобілі в Україні є найвищими як в порівнянні з країнами Європейського союзу, так і в порівнянні з багатьма країнами СНД, і різниця в ціні на один і той же автомобіль може становити до 200 - 300% вартості.

Фактично нерозмитнені автомобілі зайняли свою нішу на ринку і вже щодня продаються і купуються як у професійних фірм - перегінщиків, так і у простих автомобілістів.Якщо Ви вже вдосталь покатали на своєму іноземному коні і тепер хочете з ним розлучитися без негативних наслідків, слід дотримуватися кількох простих правил, розповідає Ігор Бердан, адвокат, керуючий партнер ЮФ «Москаленко і Партнери»:

 • Якщо автомобіль оформлений на Вас на митниці, тобтосаме Ви особисто ввозили його в Україну в режимі транзиту або тимчасового ввезення, він буде значитися на Вас до тих пір, поки Ви особисто його НЕ вивезете, і саме Ви в першу чергу несете відповідальність за дотримання митного законодавства.Тому єдиним способом легально «розлучитися» з нерозмитненим автомобілем є вивезти його за межі України.Після цього його вже може ввезти хто завгодно, з дотриманням митних правил під свою особисту відповідальність.
 • Стаття 109 Митного кодексу України передбачає легальну можливість передачі права на тимчасове ввезення без вивозу авто з території України з письмового дозволу митного органу іншій особі за умови, що така особа відповідає вимогам передбаченим кодексом і прийме на себе зобов'язання відповідальності за дотримання митного режиму.
 • Ніяких офіційних документів, що підтверджують угоду купівлі-продажу, Ви скласти не зможете.Все фактично буде відбуватися «під чесне слово».Юридично захистити свої права на автомобіль або віддані за нього гроші Ви теж навряд чи зможете, оскільки не стаєте власником автомобіля з точки зору законодавства України, а право власності на транспортні засоби за законодавством України виникає тільки після його державної реєстрації на українські номери.
 • При цьому якщо Ви тривалий час їздили на єврономері та не проходили техогляду, не платили страховку і не дотримувалися інших вимог країни реєстрації авто - можливо, автомобіль вже «злетів» там з реєстрації і вивезти його далі нейтральної зони між КПП України і сусідньої держави ніхто вже не зможе.Не кажучи вже про те, щоб там продати.При цьому надії на легалізацію, одноразову «амністію» таких авто теж швидше за все будуть марні, тому що для реєстрації права власності все одно буде потрібно подавати документ про те, що автомобіль був зареєстрований в іншій країні і відповідає стандартам України.
 • Якщо митні органи дізнаються про Вашу участь в купівлі-продажу нерозмитненого автомобіля в будь-якій ролі (не важливо, покупця або продавця; чи був ТЗ продано на розбирання після ДТП або в справному стані, не важлива ціна продажу), ймовірно, вони негайно припишуть вам 300% штрафу за 485 статтею Митного кодексу України: дії, спрямовані на ухилення від сплати митних платежів.Накладений штраф можна оскаржити в адміністративному порядку або в суді.

Найчастіше на консультації приходять клієнти, які вже давно продали свої нерозмитнені автомобілі, і тільки після дуже тривалого часу, отримавши запити з митниці, зрозуміли, що вони як і раніше несуть за них повну відповідальність.Якщо Ви хочете розлучитися зі своїм європейським «конем» без негативних для себе наслідків, бажано проконсультуватися з адвокатом до початку цієї процедури, а не після того, як вони вже настали.

Як їздити на нерозмитнених авто

Більш-менш спокійно можна якийсь час їздити на автомобілі, що ввезений на територію України в митному режимі тимчасового ввезення.

Тимчасове ввезення - митний режим, відповідно до якого іноземні товари, транспортні засоби комерційного призначення ввозяться для конкретних цілей на митну територію України з умовним повним або частковим звільненням від оподаткування митними платежами та без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності і підлягають реекспорту до завершення встановленого терміну без будь-яких змін, за винятком звичайного зносу в результаті їх використання.

В режим тимчасового ввезення можуть поміщатися виключно транспортні засоби комерційного призначення.

Термін тимчасового ввезення товарів встановлюється органом доходів і зборів в кожному конкретному випадку, але не повинен перевищувати трьох років з дати поміщення товарів у митний режим тимчасового ввезення.

Автомобілі, ввезені також без сплати митних платежів, але в іншому митному режимі - режимі транзиту, можуть легально перебувати на території України протягом 10 діб.

Розмитнення авто: скільки коштує і як правильно розмитнити евробляхі

7 листопада 2018 року Верховна Рада України прийняла два закони: Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів» та Закон України "Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України ". Обидва закони вступили в законну силу 25.11.2018, однак штрафи за недотримання митних правил почнуть застосовуватися через 270 днів після 22.05.2019, коли парламент в черговий раз відтермінував набуття ними чинності. Закон розповідає, який порядок розмитнення ввезених раніше на територію України автомобілів з європейської реєстрацією, чому тепер буде дорівнює акциз при ввезенні автомобіля і якою буде відповідальність водіїв за недотримання митних правил.

мання митних правил.

Чому буде дорівнює акциз на авто?

На автомобілі легкові та інші моторні транспортні засоби, призначені головним чином для перевезення людей, що відповідають товарній позиції 8703 згідно з УКТ ЗЕД, включаючи вантажопасажирські автомобілі-фургони, гоночні автомобілі, в тому числі автомобілі, які в установленому законодавством порядку подаються до органів внутрішніх справ України для реєстрації або перереєстрації, ставка податку визначається за формулою:

Ставка = Ставка базова х К двигун х К вік,

де Ставка базова - ставка податку в євро за 1 штуку транспортного засобу:

 • з двигуном внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням та кривошипно-шатунним механізмом з об'ємом циліндрів до 3000 куб.сантиметрів - 50,0;
 • з двигуном внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням та кривошипно-шатунним механізмом з об'ємом циліндрів понад 3000 куб.сантиметрів - 100,0;
 • з двигуном внутрішнього згоряння із запалюванням від стиснення (дизелем або напівдизелем) з об'ємом циліндрів до 3500 куб.сантиметрів - 75, 0;
 • з двигуном внутрішнього згоряння із запалюванням від стиснення (дизелем або напівдизелем) з об'ємом циліндрів понад 3500 куб.сантиметрів - 150,0;

К двигун - коефіцієнт, який визначається діленням об'єму циліндрів двигуна внутрішнього згоряння відповідного транспортного засобу в куб.см на 1000 куб.см;

К вік - коефіцієнт, що дорівнює кількості повних календарних років з року, наступного за роком виробництва відповідного транспортного засобу, до року визначення ставки податку (для нових транспортних засобів і транспортних засобів, які використовувалися до одного повного календарного року, коефіцієнт дорівнює 1, а для транспортних коштів, які використовувалися понад п'ятнадцять повних календарних років, коефіцієнт дорівнює 15).

Ставка податку для транспортних засобів, зазначених у товарній позиції 8703 90 10 10 згідно з УКТ ЗЕД, оснащених виключно електричними двигунами (одним або декількома), встановлюється в розмірі 1 євро за 1 кВт.год ємності електричного акумулятора таких транспортних засобів.

Ставка податку для транспортних засобів, зазначених у підкатегорії 8703 10 18 00 (для транспортних засобів, що приводяться в рух тільки електричним двигуном, одним або декількома), 8703 90 10 90, 8703 90 90 00 згідно з УКТ ЗЕД, встановлюється в розмірі 100 євро за 1 штуку.

Що зміниться в митних процедурах?

Порядок розмитнення ввезених раніше транспортних засобів.Протягом 180 днів з дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України" митне оформлення транспортного засобу, який класифікується за кодом товарної позиції 8703 згідно з УКТ ЗЕД та щодо якого не дотримано терміни та умови (вимоги) митних режимів тимчасового ввезення або транзиту, здійснюється за умови сплати належних митних платежів і добровільної сплати до державного бюджету фізичною особою, яка є власником такого транспортного засобу або уповноважена розпоряджатися ним і декларує такий транспортний засіб для вільного обігу на митній території України, коштів в сумі, що дорівнює розміру п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8500 грн.).Таке митне оформлення буде здійснюватися на підставі тимчасового порядку, затвердженого Кабінетом Міністрів України.

Здійснення митного оформлення транспортного засобу з дотриманням цих умов звільняє осіб, відповідальних за дотримання термінів і умов (вимог) митних режимів тимчасового ввезення або транзиту, від адміністративної відповідальності, передбаченої статтями 470, 481 і 485 Митного Кодексу, за порушення митних правил.

Крім того, тимчасово встановлюються понижуючі коефіцієнти ставок акцизного збору для ввезених раніше на територію України транспортних засобів.

Так, з першого дня вступу в силу Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів» по ​​тридцятий календарний день (включно) з дня набрання чинності тимчасовим порядком, але не пізніше 60 календарних днів з дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів", ставки податку для транспортних засобів, зазначених у підпункті 215.3.51 пункта 215.3 статті 215 Податкового Кодексу (крім транспортних засобів, зазначених у підкатегорії 8703 10 18 00, 8703 90 10 10, 8703 90 10 90, 8703 90 90 00 згідно з УКТ ЗЕД), будуть визначатися із застосуванням коефіцієнта 0,5.З тридцять першого дня вступу в силу тимчасовим порядком, але не пізніше 90 календарних днів з дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів" ставки податку для таких транспортних засобів будуть визначатися із застосуванням коефіцієнта 0,75.

Такі коефіцієнти будуть застосовуватися для легкових транспортних засобів, які раніше використовувалися, що ввозяться на митну територію України особою для власного користування в кількості один легковий транспортний засіб на одну людину.

Що зміниться в відповідальності за порушення правил ввезення автомобілів?

Статтю 469 Митного Кодексу доповнено частиною четвертою:

Передача транспортного засобу особистого користування, що тимчасово ввезене на митну територію України або поміщене під митний режим транзиту, у володіння, користування або розпорядження особі, яка безпосередньо не ввозила такий транспортний засіб на митну територію України і не поміщало його в митний режим транзиту, за винятком випадків , коли в транспортному засобі знаходиться особа, яка безпосередньо ввозить такий транспортний засіб на митну територію України або поміщає його в митний режим транзита, а так само використання такого транспортного засобу для цілей підприємницької діяльності та / або отримання доходів в Україні - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Статті 470 та 481 Митного Кодексу викладено в новій редакції:

Стаття 470. Недоставлення товарів, в тому числі транспортних засобів особистого користування, транспортних засобів комерційного призначення та документів до органу доходів і зборів призначення, видача їх без дозволу органу доходів і зборів або втрата

 1. Перевищення встановленого статтею 95 цього Кодексу строку доставки товарів, в тому числі транспортних засобів особистого користування, транспортних засобів комерційного призначення, що перебувають під митним контролем, в орган доходів і зборів призначення (а при переміщенні в межах зони діяльності однієї митниці - від одного підрозділу цієї митниці до іншого), митних або інших документів на ці товари, транспортні засоби не більше ніж на одну добу -

тягне за собою попередження або накладення штрафу в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 1. Вчинення правопорушення, передбаченого частиною першою цієї статті, особою, яка протягом року притягалася до відповідальності за вчинення такого правопорушення, а так само перевищення встановленого статтею 95 цього Кодексу строку доставки товарів, в тому числі транспортних засобів особистого користування, транспортних засобів комерційного призначення, митних або інших документів на ці товари, транспортні засоби більш ніж на одну добу, але не більше ніж на десять діб -

тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 1. Перевищення встановленого статтею 95 цього Кодексу строку доставки товарів, в тому числі транспортних засобів особистого користування, транспортних засобів комерційного призначення більш ніж на десять діб, але не більше ніж на двадцять днів, митних або інших документів на ці товари більш ніж на десять діб, а також втрата цих документів -

тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 1. Перевищення встановленого статтею 95 цього Кодексу строку доставки товарів, крім транспортних засобів особистого користування, більш ніж на двадцять днів, а так само втрата цих товарів або видача їх без дозволу органу доходів і зборів -

тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 1. Перевищення встановленого статтею 95 цього Кодексу строку доставки транспортних засобів особистого користування та транспортних засобів комерційного призначення більш ніж на двадцять днів, але не більше ніж на тридцять діб, а також видача їх без дозволу органу доходів і зборів -

тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 1. Перевищення встановленого статтею 95 цього Кодексу строку доставки транспортних засобів особистого користування та транспортних засобів комерційного призначення більш ніж на тридцять діб, а так само втрата цих транспортних засобів, в тому числі їх розкомплектування -

тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або конфіскацію таких транспортних засобів.

Стаття 481. Перевищення строку тимчасового ввезення товарів, в тому числі транспортних засобів особистого користування, транспортних засобів комерційного призначення або строку тимчасового вивезення товарів, або втрата транспортних засобів

 1. Перевищення встановленого відповідно до цього Кодексу строку тимчасового ввезення товарів, в тому числі транспортних засобів особистого користування, транспортних засобів комерційного призначення на митну територію України або строку тимчасового вивезення товарів, крім транспортних засобів особистого користування, за межі митної території України не більше ніж на три доби -

тягне за собою попередження або накладення штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 1. Вчинення правопорушення, передбаченого частиною першою цієї статті, особою, яка протягом року притягалася до відповідальності за вчинення такого правопорушення, а так само перевищення строку тимчасового ввезення товарів, в тому числі транспортних засобів особистого користування, транспортних засобів комерційного призначення на митну територію України або строку тимчасового вивезення товарів, крім транспортних засобів особистого користування, за межі митної території України більше ніж на три доби, але не більше ніж на десять діб -

тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 1. Перевищення терміну тимчасового ввезення товарів, в тому числі транспортних засобів особистого користування, і транспортних засобів комерційного призначення на митну територію України або строку тимчасового вивезення товарів, крім транспортних засобів особистого користування, за межі митної території України більше ніж на десять діб, але не більше ніж на двадцять діб -

тягне за собою накладення штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 1. Перевищення терміну тимчасового ввезення товарів, крім транспортних засобів особистого користування на митну територію України або строку тимчасового вивезення товарів, крім транспортних засобів особистого користування, за межі митної території України більше ніж на двадцять діб -

тягне за собою накладення штрафу в розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 1. Перевищення терміну тимчасового ввезення транспортних засобів особистого користування та транспортних засобів комерційного призначення на митну територію України більш ніж на двадцять днів, але не більше ніж на тридцять діб -

тягне за собою накладення штрафу в розмірі п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 1. Перевищення терміну тимчасового ввезення транспортних засобів особистого користування та транспортних засобів комерційного призначення на митну територію України більш ніж на тридцять діб, а так само втрата цих транспортних засобів, в тому числі їх розкомплектування, -

тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або конфіскацію таких транспортних засобів.

Нагадаємо, що термін транзитного перевезення для автомобільного транспорту встановлено статтею 95 Митного Кодексу і дорівнює 10 діб.

Відповідно до частини першої статті 108 ТК термін тимчасового ввезення товарів встановлюється органом доходів і зборів в кожному конкретному випадку, але не повинен перевищувати трьох років з дати поміщення товарів у митний режим тимчасового ввезення.Термін тимчасового ввезення транспортних засобів комерційного призначення встановлюється органом доходів і зборів з урахуванням того, що ці транспортні засоби повинні бути реекспортовані відразу ж після закінчення транспортних операцій, для яких вони були ввезені.З урахуванням мети ввезення товарів та / або транспортних засобів комерційного призначення, особливостей транспортних операцій та інших обставин попередньо встановлений строк тимчасового ввезення товарів або транспортних засобів комерційного призначення за письмовою заявою власника цих товарів, транспортних засобів комерційного призначення або уповноваженої ним особи може бути продовжений відповідним органом доходів і зборів.У разі відмови у продовженні строку тимчасового ввезення орган доходів і зборів зобов'язаний невідкладно письмово або в електронній формі повідомити особі, яка звернулася із заявою про продовження терміну тимчасового ввезення, про причини і підстави такої відмови.

Зверніть увагу, що з моменту вступу Закону України «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України» в дію транспортні засоби, що класифікуються за товарними позиціями 8702, 8703, 8704 (загальною масою до 3,5 тон), 8711 згідно з УКТ ЗЕД, і причепи до них товарної позиції 8716 згідно з УКТ ЗЕД, що ввозяться громадянами-резидентами в зв'язку з виконанням своїх обов'язків за укладеними трудовими договорами з підприємствами-нерезидентами, що підтверджується документами відповідних компетентних органів країни реєстрації підприємства-нерезидента, вважаються транспортними засобами особистого користування.Тимчасове ввезення громадянами-резидентами на митну територію України таких транспортних засобів дозволяється на строк до 10 діб за умови письмового декларування.

Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

Кредиты на карту

более 30 онлайн-сервисов!

Ставка - от 0.01%

Срок - до 180 дней

Сумма - до 20 000 грн.

Документы - паспорт и код

Корисні статті з даної тематики