про твої права

Виведення алкоголю з організму: через скільки можна сідати за кермо

Для багатьох водіїв актуальним є питання: скільки тримається алкоголь в крові, через скільки часу після споживання алкогольних напоїв (горілки, вина, віскі, пива і т.д.) можна сідати за кермо? Prostopravo.com.ua підготував відповіді на запитання читачів.


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Допустима норма алкоголю в крові: скільки проміле алкоголю дозволено в Україні?
 2. Що впливає на ступінь алкогольного сп'яніння?
 3. Скільки вивітрюється пиво? Час виведення пива з організму
 4. Скільки виходить горілка з організму?
 5. Через скільки вивітрюється вино?
 6. Через скільки вивітрюється коньяк і віскі?
 7. Скільки вивітрюється шампанське?
 8. Як швидко вивести алкоголь з організму?
 9. Скільки виводиться алкоголь з організму повністю: алкогольний калькулятор у вигляді таблиці

Допустима норма алкоголю в крові: скільки проміле алкоголю дозволено в Україні?

Всім відомо, чому не можна керувати транспортним засобом, якщо значення алкоголю в крові перевищує 0,2 проміле. По-перше, ви наражаєте себе, своїх пасажирів та інших учасників дорожнього руху на небезпеку. По-друге, водієві за водіння в нетверезому вигляді загрожує штраф в сумі 10200 грн. і позбавлення водійських прав строком на 1 рік. Крім того, з кінця 2019 року планується ввести кримінальну відповідальність за керування машиною в нетверезому стані. Більше інформації про штрафи за порушення ПДР читайте в статті. Після позбавлення водійського посвідчення, вам знадобиться заново його оформляти.

Порядок виявлення у водіїв транспортних засобів алкогольного або наркотичного сп'яніння визначається Інструкцією від 09.11.2015 № 1452/735. Кожен водій має право і повинен знати, що є ознакою алкогольного сп'яніння; яку відповідальність несе водій за відмову від проходження огляду на стан сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу; як здійснюється огляд в установах охорони здоров'я і т.д.

Що впливає на ступінь алкогольного сп'яніння?

Перший фактор, який впливає на ступінь сп'яніння - це кількість і міцність спиртних напоїв. Крім того, ступінь сп'яніння залежить від статі водія, його віку та ваги, обсягу з'їдених продуктів (перед або під час вживання напоїв). На повний шлунок концентрація алкоголю в крові наростає повільно (максимальне значення буде через 90-180 хвилин), відповідно, якщо у водія порожній шлунок і він вживає спиртні напої, максимум в крові буде досягнутий через 30-80 хвилин.

Оскільки міцність алкогольних напоїв найбільш впливає на ступінь сп'яніння, розглянемо час виведення горілки, пива, коньяку, віскі і вина.

Скільки вивітрюється пиво? Час виведення пива з організму

Пиво - досить популярний напій серед українців. Він відноситься до категорії слабоалкогольних. Проте, потрібно правильно розрахувати період виведення. Природно, термін виведення залежить від обсягу спожитого напою:

 • 0,5 л пива - повністю виводиться протягом 2-2,5 годин;
 • 1 літр пива - через 4,5-5 годин

Скільки виходить горілка з організму?

Горілка - це 40-а градусний напій, після вживання якого потрібно більше часу на виведення з крові. Як і інші міцні напої, горілка всмоктується в кров після реакції в шлунку. Тобто, це додатковий час на загальний період виведення. Крім того, чим більше ви вживаєте напою, тим істотним буде стрибок проміле в крові.

Приблизний період виведення горілки для чоловіка вагою 70 кг в залежності від обсягу споживання:

 • 100 мл - 4 год 58 хв;
 • 300 мл - 14 год 55 хв;
 • 500 мл - 24 год 51 хв;

Через скільки вивітрюється вино?

Вино - це 14-ти градусний напій, який більше користується популярністю серед жінок-водіїв. Тому розглянемо період виведення вина з жіночого організму (в таблиці нижче можна подивитися термін виведення вина для чоловіків).

Отже, термін виведення вина з жіночого організму (для ваги жінки - 60 кг) в залежності від обсягу випитого вина:

 • 100 мл - 2 год 23 хв;
 • 300 мл - 11 год 55 хв;
 • 500 мл - 16 год 41 хв;

Через скільки вивітрюється коньяк і віскі?

Коньяк і віскі - це 42 і 43 градусні напої. Як і горілка - це міцні алкогольні напої. Вони приблизно на 10% довше виводяться з організму. Для чоловіка вагою 70 кг термін виведення коньяку складає:

 • 100 мл - 5 год 13 хв;
 • 300 мл - 15 год 40 хв;
 • 500 мл - 26 год 6 хв;

Терміни виведення віскі:

 • 100 мл - 5 ч 21 хв;
 • 300 мл - 15 год 48 хв;
 • 500 мл - 26 год 14 хв;

Скільки вивітрюється шампанське?

Шампанське - це напій, який містить 11 градусів. Для багатьох цей напій асоціюється з Новим Роком. Крім того, існує категорія людей, в тому числі водіїв, які регулярно вживають шампанське, не чекаючи свята Новий Рік. Випивши 100 мл шампанського, чоловікові вагою 70 кг можна сідати за кермо не раніше, ніж за 1 годину 38 хвилин; 300 мл - 4 години 54 хвилини відповідно, 500 мл - 8 годин 10 хвилин.

Як швидко вивести алкоголь з організму?

Багатьох цікавить, коли після вживання алкогольних напоїв, можна сідати за кермо? Як швидше вивести алкоголь з організму?

Звичайно, немає ніяких цілющих препаратів або народних засобів, за допомогою яких можна миттєво знизити кількість проміле в крові. У випадку з алкогольним сп'янінням найкращий помічник - це час. І як показують дослідження виведення алкоголю з крові, сідати за кермо після п'янки можна не раніше, ніж через добу. Медичні препарати допомагають лише зняти явні симптоми сп'яніння, трошки поліпшити самопочуття водія.

Скільки виводиться алкоголь з організму повністю: алкогольний калькулятор у вигляді таблиці

Ми зібрали таблицю, так званий калькулятор алкоголю, за допомогою якої кожен зможе розрахувати, коли можна сідати за кермо після вживання алкогольних напоїв. Таблиця містить попередні розрахунки виведення напоїв. Для пошуку періоду виведення уважно виберіть вид напою, вашу вагу і кількість алкоголю. Додатково потрібно враховувати стан людини, індивідуальні хвороби і т.д. Не забувайте, від ваших дій залежить доля багатьох людей, які є учасниками дорожнього руху. Тому не сідайте за кермо до повного виведення алкоголю з крові.

Таблиця виведення алкогольних напоїв з організму чоловіка

Таблиця виведення алкогольних напоїв з організму жінки

Більше інформації про алкогольну залежність, а також актуальну вартість лікування алкоголізму в Україні дивіться на Bankchart.com.ua.

Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

Hotline Finance

Зелена карта для виїзду за кордон

Ціна нижча, ніж при покупці страховки на кордоні

Без візитів до страхових агентів

Готова страховка з доставкою на email

Безпечне оформлення і оплата онлайн

Кредиты на карту

более 30 онлайн-сервисов!

Ставка - от 0.01%

Срок - до 180 дней

Сумма - до 20 000 грн.

Документы - паспорт и код

Корисні статті з даної тематики