про твої права

Оформлення біометричного закордонного паспорта: документи, терміни, вартість послуги

Prostopravo розповідає, куди і з якими документами потрібно звертатися, щоб оформити біометричний паспорт для виїзду за кордон для дорослого і дитини. Дізнайтеся, як правильно і швидко зробити біометричний закордонний паспорт, що таке електронна онлайн черга на паспорт, як відстежити статус дитячого і перевірити стан дорослого закордонного паспорта, скільки коштує терміновий закордонний паспорт.

Путівник за статтею

  1. Де оформити біометричний закордонний паспорт
  2. Документи, необхідні для оформлення паспорта
  3. Терміни розгляду або скільки робиться біометричний паспорт
  4. Вартість оформлення закордонного паспорта
  5. Підстави для відмови
  6. Електронна черга на біометричний паспорт
  7. Відстежити біометричний паспорт
  8. Заміна закордонного паспорта на біометричний
  9. Як виглядає біометричний паспорт
  10. Термін дії закордонного паспорта
  11. Особливості перетину державного кордону під час дії воєнного стану
Відео путівник
Паспорт громадянина України у вигляді id-картки: порядок оформлення, документи

Паспорт громадянина України у вигляді id-картки: порядок оформлення, документи

Де оформити біометричний закордонний паспорт

Відразу обмовимося, що біометричний паспорт можна оформити в будь-якому підрозділі Державної міграційної служби незалежно від місця проживання, а також центрах надання адміністративних послуг. Всі адреси підрозділів ЦНАП можна знайти тут .Українці, які проживають за кордоном, можуть отримати біометричний паспорт в консульській установі країни перебування.

Також нагадаємо, що паспорт для виїзду за кордон тепер можна (і потрібно) оформляти дитині з будь-якого віку.Термін дії паспорта дитини до 16 років - 4 роки;дорослого - 10 років.

Інформація про дітей більше не вписується в закордонний паспорт батьків, фотографії не вклеюються!

Також ще раз підкреслимо, що зараз для виїзду за кордон видаються виключно біометричні паспорти, паспорт «старого зразка» оформити не можна.Біометричний паспорт для виїзду за кордон також має вигляд «книжки», на відміну від внутрішнього документа, який тепер оформляється у вигляді пластикової id-карти.Відрізнити біометричний закордонний паспорт від небіометріческого відразу можна по значку чіпа на обкладинці.

При оформленні біометричного паспорта з чіпом у дорослих і дітей старше 12 років сканують відбитки вказівних пальців рук.Дітям до 12 років бути присутніми при подачі документів на закордонний паспорт необов'язково.

Документи, необхідні для оформлення паспорта

Відповідно до вимог Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, його тимчасового затримання та вилучення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.05.2014 № 152 , для оформлення паспорта для виїзду за кордон у разі тимчасового виїзду подають:

  • заяву-анкету;
  • паспорт громадянина України (для осіб, які досягли 14-річного віку);
  • свідоцтво про народження (у разі оформлення паспорта для виїзду за кордон вперше особі, яка не досягла 14-річного віку);
  • відповідні документи з відміткою банку про здійснення встановлених законодавством платежів (консульського збору) або оригінал і копію документа про звільнення від таких платежів (консульського збору)
  • в разі оформлення паспорта особі, яка не досягла дванадцятирічного віку, або особі, яка не може пересуватися самостійно у зв'язку з тривалим розладом здоров'я, що підтверджується відповідною довідкою лікувального закладу, може бути подано дві кольорові фотографії розміром 3,5 х 4,5 сантиметра і одну фотографію розміром 10 х 15 сантиметрів для внесення оцифрованого зображення особи шляхом сканування.

Особи, які досягли 18 років, які оформляють паспорт громадянина України для виїзду за кордон вперше (або в порядку обміну паспорта оформленого до 2007 року) надають також документ про реєстрацію в Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків у разі його наявності.

Для оформлення паспорта для виїзду за кордон особі, яка не досягла шістнадцятирічного віку і проживає з одним з батьків, додатково подається оригінал або завірена в установленому порядку копія одного з наступних документів:

  • свідоцтва про смерть другого з батьків;
  • рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків;
  • рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім;
  • рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;
  • довідки про реєстрацію місця проживання дитини разом з одним із батьків, який подає заяву-анкету, або в разі оформлення паспорта в закордонній дипломатичній установі України - іншого документа, що підтверджує таку реєстрацію;
  • оригінал виписки з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження із зазначенням відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України.

Для оформлення паспорта для виїзду за кордон дитині-сироті, дитині, позбавленій батьківського піклування, яка не досягла шістнадцятирічного віку додатково подається оригінал або завірена в установленому порядку копія одного з наступних документів:

  • документа, що посвідчує повноваження директора дитячого закладу (контракту тощо);
  • договору про влаштування дитини до прийомної сім'ї;
  • договору про організацію діяльності дитячого будинку сімейного типу;
  • рішення органів опіки і піклування про встановлення опіки (піклування);
  • рішення суду про встановлення опіки (піклування);
  • договору про патронат.

Для оформлення паспорта для виїзду за кордон у разі виїзду на постійне проживання додатково подається:

  • свідоцтво про народження (для дітей до шістнадцятирічного віку);
  • довідка про сплату податку з доходів фізичних осіб платником податку - резидентом, який виїжджає за кордон на постійне місце проживання, або про відсутність податкових зобов'язань;
  • завірені в установленому порядку заяви батьків, які залишаються в Україні (або копія рішення суду про позбавлення батьківських прав або визнання їх безвісно відсутніми), а в разі наявності неповнолітніх дітей, які залишаються в Україні, а також від їх законних представників - про відсутність у них вимог про стягнення аліментних платежів або засвідчена в установленому порядку копія постанови державного виконавця про закінчення виконавчого провадження, якщо стягнення аліментів проводилося за рішенням суду.У разі смерті зазначених осіб заявник подає копії відповідних свідоцтв, виданих органами державної реєстрації актів цивільного стану.У разі неможливості подання свідоцтва про смерть батьків або рішення суду про визнання їх безвісно відсутніми заявник старше 65 років подає засвідчену в установленому порядку заяву з мотивованим викладенням причин.Зазначені в цьому підпункті документи не подаються у разі виїзду до країн, з якими Україною укладено договори про правову допомогу у цивільних, сімейних і кримінальних справах;
  • завірена в установленому порядку заява другого з батьків, який залишається в Україні, про відсутність неврегульованих аліментних зобов'язань - у разі виїзду дитини з одним з батьків;
  • оформлена письмово і засвідчена нотаріально згода дитини віком від 14 до 16 років на виїзд з України на постійне проживання.

Терміни розгляду або скільки робиться біометричний паспорт

Заяви про оформлення паспорта розглядаються протягом не більше 20 робочих днів з дня подання документів, однак є й винятки.

При терміновому оформленні (за заявою особи) із сплатою подвійного розміру вартості послуги паспорт оформляється в термін до 7 робочих днів.

Якщо поїздка пов'язана з терміновим лікуванням від'їжджаючого, від'їздом особи, яка супроводжує тяжкохворого, чи смертю родича, який проживав за кордоном, паспорт можна отримати протягом трьох робочих днів.

А ось у разі виїзду на постійне місце проживання (еміграція) чекати паспорт доведеться 3 місяці.Виняток: у разі виїзду на постійне проживання за кордон усиновленої іноземцями дитини - громадянина України паспорт оформляється в термін до 10 робочих днів.

Вартість оформлення закордонного паспорта

За оформлення паспорта оплачується адміністративний збір, який складається з вартості адміністративної послуги та вартості самого бланка.

У разі оформлення протягом 20 робочих днів сума адміністративного збору становить 557 грн.32 коп.В тому числі:

  • вартість адміністративної послуги - 253 грн.(Постанова КМУ від 2 листопада 2016 N 770);
  • вартість бланку паспорта громадянина України для виїзду за кордон становить 304 грн.32 коп.

У разі термінового (протягом 7 робочих днів) оформлення, сума адміністративного збору становить 810 грн.32 коп.В тому числі:

  • вартість адміністративної послуги - 506 грн.(Постанова КМУ від 2 листопада 2016 N 770);
  • вартість бланку, визначена виробником, - 304 грн.32 коп.

У разі термінового (протягом 3 робочих днів у випадках, визначених законодавством) оформлення, сума адміністративного збору становить 810 грн.32 коп., в тому числі:

  • вартість адміністративної послуги - 506 грн.(Постанова КМУ від 2 листопада 2016 N 770);
  • вартість бланку, визначена виробником, - 304 грн.32 коп.

При оформленні закордонного паспорта за кордоном оплачується консульський збір, його розмір потрібно уточнювати «на місці».

Підстави для відмови

Територіальний орган або територіальний підрозділ ДМС, закордонна дипломатична установа має право відмовити заявнику в оформленні або видачі паспорта для виїзду за кордон, якщо:

  1. особа не є громадянином України
  2. за видачею паспорта для виїзду за кордон звернулась особа, яка не досягла 16-річного віку, або її законні представники / уповноважена особа, що не мають документального підтвердження повноважень на отримання паспорта для виїзду за кордон;
  3. особа вже отримала два паспорти для виїзду за кордон, які є дійсними на день звернення;
  4. заявник не в повному обсязі надав документи та інформацію, необхідні для оформлення і видачі паспорта для виїзду за кордон;
  5. дані, отримані з відомчих інформаційних систем, баз даних Реєстру, картотек, не підтверджують інформацію, надану заявником.

У рішенні про відмову в оформленні або видачі паспорта для виїзду за кордон, яке доводиться до відома заявника в порядку і строки, встановлені законодавством, зазначаються підстави відмови.

Заявник має право повторно звернутися до відповідних органів у разі зміни або усунення обставин, у зв'язку з якими йому було відмовлено в оформленні або видачі паспорта для виїзду за кордон.

Електронна черга на біометричний паспорт

Записатися в електронну чергу на оформлення біометричного паспорта для виїзду за кордон можна на сайті Державної міграційної служби: https://dmsu.gov.ua/services/online.html

Для запису досить вибрати послугу: «Паспорт громадянина України для виїзду за кордон», а також зручні дату та час.Зверніть увагу, що біометричний паспорт для виїзду за кордон можна оформити в будь-якому підрозділі міграційної служби незалежно від місця проживання.

Оплатити адміністративний збір за оформлення паспорта можна також онлайн, після запису в електронну чергу або в будь-якому відділенні банку.

Для запису в електронну чергу центру надання адміністративних послуг (ЦНАП), необхідно перейти на сайт відповідного ЦНАП. Офіційний веб-портал ЦНАП Києва: http://ac.dozvil-kiev.gov.ua/

Записатися на отримання закордонного паспорта он-лайн можна і на сайті Державного підприємства «Документ»: https://pasport.org.ua/poslugi/elektronna-cherha .Однак пам'ятайте, що дане підприємство бере додаткову плату за свої послуги.

Відстежити біометричний паспорт

Для перевірки стану оформлення закордонного паспорта достатньо перейти на сайт Державної міграційної служби за посиланням: https://dmsu.gov.ua/services/docstate.html

Далі потрібно вибрати кнопку «перевірити стан оформлення паспорта для виїзду за кордон» і ввести номер і серію свого паспорта громадянина України;якщо закордонний паспорт оформляється дитині - номер і серію паспорта законного представника.

Статуси оформлення документів:

  • Інформації не знайдено;
  • Документи прийняті / дата /.Здійснюється перевірка даних;
  • Дозвіл на персоналізацію паспорта надано / дата /;
  • Дані відправлено в центр персоналізації / дата /;
  • Документ персоналізований і відправлений до підрозділу міграційної служби / дата /.Термін доставки - 1-3 робочих дня (в разі складних погодних умов - до 7 робочих днів);
  • Документ доставлений в територіальний орган міграційної служби / дата /.

Заміна закордонного паспорта на біометричний

Заміна закордонного паспорта старого зразка на біометричний закордонний паспорт здійснюється в загальному порядку, на підставі документів, перелік яких наведено вище.

Якщо термін дії закордонного паспорта старого зразка закінчився, він анулюється і вилучається співробітниками міграційної служби при подачі документів.

Як виглядає біометричний паспорт

ЗРАЗОК 
бланка паспорта громадянина України для виїзду за кордон з безконтактним електронним носієм

Обкладинка

 Оформлення біометричного закордонного паспорта: документи, терміни, вартість послуги image:1

Ліва частина форзаца

 Оформлення біометричного закордонного паспорта: документи, терміни, вартість послуги image:2

Зворотний бік сторінки даних

 Оформлення біометричного закордонного паспорта: документи, терміни, вартість послуги image:3

Лицьовий бік сторінки даних

 Оформлення біометричного закордонного паспорта: документи, терміни, вартість послуги image:4

Сторінка 1

 Оформлення біометричного закордонного паспорта: документи, терміни, вартість послуги image:5

Права частина форзаца

 Оформлення біометричного закордонного паспорта: документи, терміни, вартість послуги image:6

Термін дії закордонного паспорта

Термін дії біометричного паспорта для виїзду за кордон дитини до 16 років - 4 роки;дорослого старше 16 років - 10 років з дати оформлення.

Особливості перетину державного кордону під час дії воєнного стану

На період дії воєнного стану та протягом року з дня його припинення або скасування перетин державного кордону може здійснюватися громадянами України в пунктах пропуску через державний кордон та пунктах контролю на підставі паспорта громадянина України для виїзду за кордон, строк дії якого продовжено, а також дітьми на підставі паспорта громадянина України для виїзду за кордон їх законних представників, до якого внесено інформацію про дитину.

Документи для внесення до паспорта для виїзду за кордон законного представника інформації про дитину подаються ним до територіального органу/територіального підрозділу ДМС за місцем звернення.

У разі постійного проживання або тимчасового перебування особи за кордоном документи подаються до посольства або консульської установи України.

Внесення інформації про дитину здійснюється в день звернення законного представника безоплатно.

Законний представник для внесення до паспорта для виїзду за кордон інформації про дитину подає такі документи:

1) паспорт для виїзду за кордон;

2) заяву про внесення до паспорта для виїзду за кордон інформації про дитину;

3) свідоцтво про народження або документ, що підтверджує факт народження, виданий компетентними органами іноземної держави.

У разі відсутності свідоцтва про народження законний представник може подати витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження або пред’явити е-свідоцтво про народження;

4) дві фотокартки дитини розміром 3,5 х 4,5 сантиметра, зображення на яких відповідає вимогам, що пред’являються до фотокарток, що подаються для оформлення або обміну документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи, та фотографічного зображення на них, затвердженим наказом МВС від 18 жовтня 2019 р. № 875;

5) документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника.

Читайте також:

Усі статті розділу

Пошук юридичних послуг в сімейному праві

Потрібна юридична допомога?