про твої права

Вихідні та святкові дні в Україні

Prostopravo пропонує календар на 2019 рік з святами і вихідними: українські офіційні державні святкові і неробочі дні (День Конституції, День незалежності, Пасха і т.д.). Юрист розповідає про перенесення робочих днів у цьому році.

Короткий зміст і посилання по темі

  1. Вихідні дні згідно з Кодексом законів про працю
  2. Святкові дні згідно з Кодексом законів про працю
  3. Оплата роботи у вихідні та святкові дні
  4. Святкові і вихідні дні в 2019 році
  5. Перенесення робочих днів у 2020 році
  6. Робота у вихідні та святкові дні
Відео по темі

Loading...

Вихідні дні згідно з Кодексом законів про працю

При п'ятиденному робочому тижні працівникам надаються два вихідних дні на тиждень, а при шестиденному робочому тижні - один вихідний день.

Загальним вихідним днем ​​є неділя. Другий вихідний день при п'ятиденному робочому тижні, якщо він не визначений законодавством, визначається графіком роботи підприємства, установи, організації, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником), і, як правило, має надаватися підряд з загальним вихідним днем.

У разі, коли святковий або неробочий день (стаття 73 КЗпП) збігається з вихідним днем, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого.

З метою створення сприятливих умов для використання святкових та неробочих днів, а також раціонального використання робочого часу Кабінет Міністрів України не пізніше ніж за три місяці до таких днів може рекомендувати керівникам підприємств, установ і організацій перенести вихідні та робочі дні у порядку і на умовах, встановлених законодавством, для працівників, яким встановлено п'ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями.

Власник або уповноважений ним орган у разі застосування рекомендації Кабінету Міністрів України не пізніше ніж за два місяці видає наказ (розпорядження) про перенесення вихідних і робочих днів на підприємстві, в установі або організації, погоджений з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником).

На підприємствах, в установах, організаціях, де робота не може бути перервана в загальний вихідний день у зв'язку з необхідністю обслуговування населення (магазини, підприємства побутового обслуговування, театри, музеї і інші), вихідні дні встановлюються місцевими радами.

На підприємствах, в установах, організаціях, зупинення роботи яких неможливе з виробничо-технічних умов або через необхідність безперервного обслуговування населення, а також на вантажно-розвантажувальних роботах, пов'язаних з роботою транспорту, вихідні дні надаються в різні дні тижня почергово кожній групі працівників згідно з графіком змінності, що затверджується власником або уповноваженим ним органом за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації підприємства, установи, організації.

Святкові дні згідно з Кодексом законів про працю

Статтею 73 Кодексу законів про працю встановлено такі святкові дні:

1 січня - Новий рік

7 січня і 25 грудня - Різдво Христове

8 березня - Міжнародний жіночий день

1 травня - День праці

9 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (День перемоги)

28 червня - День Конституції України

24 серпня - День незалежності України

14 жовтня - День захисника України.

Робота також не провадиться в дні релігійних свят:

7 січня і 25 грудня - Різдво Христове

один день (неділя) - Пасха (Великдень)

один день (неділя) - Трійця.

За поданням релігійних громад інших (неправославних) конфесій, зареєстрованих в Україні, керівництво підприємств, установ, організацій надає особам, які сповідують відповідні релігії, до трьох днів відпочинку протягом року для святкування їхніх великих свят з відпрацюванням за ці дні.

У святкові дні допускаються роботи, припинення яких неможливе з виробничо-технічних умов (безперервно діючі підприємства, установи, організації), роботи, викликані необхідністю обслуговування населення. У ці дні допускаються роботи із залученням працівників у випадках та в порядку, передбачених статтею 71 Кодексу законів про працю.

Робота у зазначені дні компенсується відповідно до статті 107 Кодексу законів про працю.

Оплата роботи у вихідні та святкові дні

Робота у святковий і неробочий день оплачується у подвійному розмірі:

1) відрядникам - за подвійними відрядними розцінками;

2) працівникам, праця яких оплачується за годинними або денними ставками, - у розмірі подвійної годинної або денної ставки;

3) працівникам, які одержують місячний оклад, - у розмірі одинарної годинної або денної ставки понад оклад, якщо робота у святковий і неробочий день провадилася у межах місячної норми робочого часу, і в розмірі подвійної годинної або денної ставки понад оклад, якщо робота провадилася понад місячну норму.

Оплата у зазначеному розмірі провадиться за години, фактично відпрацьовані у святковий і неробочий день.

За бажанням працівника, який працював у святковий і неробочий день, йому може бути наданий інший день відпочинку.

Святкові і вихідні дні в 2019 році

1 січня - Новий рік;

7 січня - православне Різдво Христове;

8 березня - Міжнародний жіночий день;

28 квітня - Пасха;

1 травня - День праці;

9 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні;

16 червня - Трійця;

28 червня - День Конституції України;

24 серпня - День незалежності України

14 жовтня - День захисника України;

25 грудня - католицьке Різдво Христове.

Внаслідок перенесення свят, які випадають на суботу або неділю, в 2019 році вихідними будуть понеділки: 29 квітня - Пасхальний понеділок; 17 червня - Трійця; 26 серпня - понеділок після Дня Незалежності.

Для раціонального використання робочого часу Кабінет Міністрів України також рекомендує зробити вихідними перед- або післясвяткові робочі дні, з подальшим відпрацюванням:

вівторок, 30 квітня - відпрацювати в суботу, 11 травня;

п'ятниця, 10 травня - відпрацювати в суботу, 17 травня;

понеділок, 30 грудня - відпрацювати в суботу, 21 грудня;

вівторок, 31 грудня - відпрацювати в суботу, 28 грудня.

Скороченими робочими днями будуть 7 березня, 30 квітня, 8 травня, 27 червня і 23 серпня.

Перенесення робочих днів у 2020 році

Відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів від 23 жовтня 2019 № 995-р у 2020 році рекомендовано перенести тільки один робочий день. Так, з метою забезпечення раціонального використання робочого часу та створення сприятливих умов для святкування у 2020 році 7 січня - Різдва Христового запропоновано керівникам підприємств, установ і організацій (крім органів Пенсійного фонду України, Українського державного підприємства поштового зв'язку "Укрпошта", Державної казначейської служби та банківських установ) для працівників, яким встановлено п'ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями в суботу та неділю, перенести у 2020 році в порядку і на умовах, визначених законодавством, робочий день з понеділка 6 січня на суботу 11 січня. Також нагадуємо, що спеціальний режим роботи банків та їх установ у зазначені дні встановлює Національний банк.

Горячие предложения

Bookeeper

295 грн. в месяц

Онлайн бухгалтерия

для ФОП и малого бизнеса

первые 30 дней бесплатно!

Корисні статті з даної тематики© 2006–2020

ТОВ «Простобанк Консалтінг»

Код ЄДРПОУ: 35454764

Адреса та телефон «Простобанк Консалтінг»

Email: info@prostobank.com