про твої права

Вихідні та святкові дні в Україні

Prostopravo пропонує календар на 2022 рік з святами і вихідними: українські офіційні державні святкові і неробочі дні (День Конституції, День незалежності, Пасха і т.д.). Юрист розповідає про перенесення робочих днів у цьому році.


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Вихідні дні згідно з Кодексом законів про працю
 2. Святкові дні згідно з Кодексом законів про працю
 3. Оплата роботи у вихідні та святкові дні
 4. Перенесення робочих днів у 2020 році
 5. Перенесення робочих днів у 2021 році
 6. Перенесення робочих днів у 2022 році
 7. Робота у вихідні та святкові дні

Вихідні дні згідно з Кодексом законів про працю

При п'ятиденному робочому тижні працівникам надаються два вихідних дні на тиждень, а при шестиденному робочому тижні - один вихідний день.

Загальним вихідним днем ​​є неділя. Другий вихідний день при п'ятиденному робочому тижні, якщо він не визначений законодавством, визначається графіком роботи підприємства, установи, організації, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником), і, як правило, має надаватися підряд з загальним вихідним днем.

У разі, коли святковий або неробочий день (стаття 73 КЗпП) збігається з вихідним днем, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого.

З метою створення сприятливих умов для використання святкових та неробочих днів, а також раціонального використання робочого часу Кабінет Міністрів України не пізніше ніж за три місяці до таких днів може рекомендувати керівникам підприємств, установ і організацій перенести вихідні та робочі дні у порядку і на умовах, встановлених законодавством, для працівників, яким встановлено п'ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями.

Власник або уповноважений ним орган у разі застосування рекомендації Кабінету Міністрів України не пізніше ніж за два місяці видає наказ (розпорядження) про перенесення вихідних і робочих днів на підприємстві, в установі або організації, погоджений з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником).

На підприємствах, в установах, організаціях, де робота не може бути перервана в загальний вихідний день у зв'язку з необхідністю обслуговування населення (магазини, підприємства побутового обслуговування, театри, музеї і інші), вихідні дні встановлюються місцевими радами.

На підприємствах, в установах, організаціях, зупинення роботи яких неможливе з виробничо-технічних умов або через необхідність безперервного обслуговування населення, а також на вантажно-розвантажувальних роботах, пов'язаних з роботою транспорту, вихідні дні надаються в різні дні тижня почергово кожній групі працівників згідно з графіком змінності, що затверджується власником або уповноваженим ним органом за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації підприємства, установи, організації.

Святкові дні згідно з Кодексом законів про працю

Статтею 73 Кодексу законів про працю встановлено такі святкові дні:

1 січня - Новий рік

7 січня і 25 грудня - Різдво Христове

8 березня - Міжнародний жіночий день

1 травня - День праці

9 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (День перемоги)

28 червня - День Конституції України

24 серпня - День незалежності України

14 жовтня - День захисника України.

Робота також не провадиться в дні релігійних свят:

7 січня і 25 грудня - Різдво Христове

один день (неділя) - Пасха (Великдень)

один день (неділя) - Трійця.

За поданням релігійних громад інших (неправославних) конфесій, зареєстрованих в Україні, керівництво підприємств, установ, організацій надає особам, які сповідують відповідні релігії, до трьох днів відпочинку протягом року для святкування їхніх великих свят з відпрацюванням за ці дні.

У святкові дні допускаються роботи, припинення яких неможливе з виробничо-технічних умов (безперервно діючі підприємства, установи, організації), роботи, викликані необхідністю обслуговування населення. У ці дні допускаються роботи із залученням працівників у випадках та в порядку, передбачених статтею 71 Кодексу законів про працю.

Робота у зазначені дні компенсується відповідно до статті 107 Кодексу законів про працю.

Оплата роботи у вихідні та святкові дні

Робота у святковий і неробочий день оплачується у подвійному розмірі:

1) відрядникам - за подвійними відрядними розцінками;

2) працівникам, праця яких оплачується за годинними або денними ставками, - у розмірі подвійної годинної або денної ставки;

3) працівникам, які одержують місячний оклад, - у розмірі одинарної годинної або денної ставки понад оклад, якщо робота у святковий і неробочий день провадилася у межах місячної норми робочого часу, і в розмірі подвійної годинної або денної ставки понад оклад, якщо робота провадилася понад місячну норму.

Оплата у зазначеному розмірі провадиться за години, фактично відпрацьовані у святковий і неробочий день.

За бажанням працівника, який працював у святковий і неробочий день, йому може бути наданий інший день відпочинку.

Перенесення робочих днів у 2020 році

Відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів від 23 жовтня 2019 № 995-р у 2020 році рекомендовано перенести тільки один робочий день. Так, з метою забезпечення раціонального використання робочого часу та створення сприятливих умов для святкування у 2020 році 7 січня - Різдва Христового запропоновано керівникам підприємств, установ і організацій (крім органів Пенсійного фонду України, Українського державного підприємства поштового зв'язку "Укрпошта", Державної казначейської служби та банківських установ) для працівників, яким встановлено п'ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями в суботу та неділю, перенести у 2020 році в порядку і на умовах, визначених законодавством, робочий день з понеділка 6 січня на суботу 11 січня. Також нагадуємо, що спеціальний режим роботи банків та їх установ у зазначені дні встановлює Національний банк.

Перенесення робочих днів у 2021 році

30 вересня 2020 року Кабінет Міністрів України ухвалив розпорядження про перенесення робочих днів у 2021 році.

Робочі дні можна перенести з:

 • п’ятниці 8 січня - на суботу 16 січня;
 • понеділка 23 серпня - на суботу 28 серпня;
 • п’ятниці 15 жовтня - на суботу 23 жовтня.

Спеціальний режим роботи банків і їхніх установ у ці дні визначатиме Національний банк України.

Перенесення робочих днів у 2022 році

Відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів від 26 серпня 2021 р. № 1004-р «Про перенесення робочих днів у 2022 році», рекомендованое керівникам підприємств, установ та організацій (крім органів Пенсійного фонду України, акціонерного товариства “Укрпошта”, Державної казначейської служби та банківських установ) для працівників, яким установлено п’ятиденний робочий тиждень із двома вихідними днями в суботу та неділю, перенести у 2022 році в порядку та на умовах, визначених законодавством, робочі дні з:

 • понеділка 7 березня на суботу 12 березня;
 • понеділка 27 червня на суботу 2 липня.

Спеціальний режим роботи банків та їх установ у ці дні визначає Національний банк.

Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

Hotline Finance

Зелена карта для виїзду за кордон

Ціна нижча, ніж при покупці страховки на кордоні

Без візитів до страхових агентів

Готова страховка з доставкою на email

Безпечне оформлення і оплата онлайн

Кредиты на карту

более 30 онлайн-сервисов!

Ставка - от 0.01%

Срок - до 180 дней

Сумма - до 20 000 грн.

Документы - паспорт и код

Корисні статті з даної тематики