про твої права

5 кроків щодо організації: як відкрити інтернет-магазин

У століття технологій для ведення бізнесу зовсім не потрібно знімати величезний офіс, наймати персонал, влаштовувати гучні презентації для залучення клієнта, регулярно відвідувати відділення банку для проведення різних грошових операцій. Вести бізнес тепер можна, сидячи вдома на затишній кухні, використовуючи ноутбук з доступом в Інтернет. Prostopravo розбирався, як відкрити і зареєструвати власний інтернет-магазин: які юридичні кроки слід зробити, щоб організувати свою справу з нуля - знайомтеся з покроковим планом.

Путівник за статтею

  1. Крок 1. Вибираємо організаційно-правову форму
  2. Крок 2. Готуємо пакет документів
  3. Крок 3. Реєструємо суб'єкт підприємницької діяльності
  4. Крок 4. Вибираємо систему оподаткування
  5. Крок 5. Відкриваємо рахунок і починаємо торгівлю
  6. Актуальні бізнес ідеї
Відео путівник
Створення інтернет-магазину з нуля: популярні помилки

Створення інтернет-магазину з нуля: популярні помилки

Крок 1. Вибираємо організаційно-правову форму

Якщо ви збираєтеся починати бізнес самостійно, і заплановані обсяги доходів на перших порах невисокі, цілком достатньо буде зареєструватися в якості фізичної особи-підприємця (далі - ФОП).

Якщо ж партнерів кілька, і ви б хотіли записати частку участі кожного і розподіл доходів від участі в бізнесі, відповідно вкладам, то варто реєструвати юридичну особу, найбільш зручною формою в цьому випадку буде товариство з обмеженою відповідальністю (далі - ТОВ).У статуті ТОВ можна передбачити долю участі кожного з партнерів, за рахунок чого кожен з учасників формує свій внесок (це можуть бути не тільки гроші, але і інше майно - обладнання, будівлі, приміщення, права інтелектуальної власності тощо).

Крок 2. Готуємо пакет документів

Сьогодні зареєструвати підприємницьку діяльність (ФОП) дуже просто. Достатньо мати смартфон і застосунок «Дія». Ніякі «пакети документів» готувати не потрібно. Реєстрація займає лічені хвилини Вашого часу і є безкоштовною.

Основне - вибрати види економічної діяльності. Чинний класифікатор видів економічної діяльності (КВЕД 2010) адаптований під сучасні економічні реалії, тому Розділ 47 містить клас 47.91 - роздрібна торгівля, яка здійснюється фірмами поштового замовлення або через мережу Інтернет. Не включає цей клас тільки інтернет-торгівлю автотранспортом, мотоциклами і деталями до них. Обмежувати себе тільки цим класом не варто, для торговельної діяльності можна додатково підібрати ще кілька класів з 47 і 46 розділів секції G КВЕД 2010.

Для реєстрації ТОВ пакет документів серйозніший. Необхідне рішення власників про створення підприємства, що оформляється протоколом Загальних зборів засновників. У цьому ж протоколі приймається рішення про затвердження статуту (або рішення про те, що ТОВ діє на підставі модельного статуту), про призначення директора, про місцезнаходження ТОВ, розмір статутного капіталу і порядок його формування. Якщо хтось із засновників вносить свою частину не грошовими коштами, а майном або майновими правами, засновники повинні зафіксувати в протоколі вартість, за якою вони приймають таке майно або майнові права для внесення в статутний капітал. На зборах засновників можуть бути розглянуті і інші питання, пов'язані зі створенням і подальшою діяльністю підприємства. Якщо ТОВ діятиме на підставі власного, а не модельного статуту, то такий статут слід розробити і затвердити підписами засновників. Також потрібно буде заповнити реєстраційну форму.

Крок 3. Реєструємо суб'єкт підприємницької діяльності

Сформувавши пакети документів, можна вирушати реєструвати свою бізнес-одиницю.

Регулюється процедура державної реєстрації суб'єктів господарської діяльності Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців». Державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності проводять державні реєстратори. В цілому, процедура реєстрації однакова для всіх суб'єктів підприємництва, оскільки вона зводиться до внесення даних до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Різниця полягає лише в пакеті документів, які повинен подати для держреєстрації ФОП і юридична особа. Збір за державну реєстрацію в обох випадках не стягується.

Якщо Ви все ж таки вирішили реєструвати ФОП офф-лайн, зверніться до Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП),

При собі повнолітньому громадянину слід мати:

  1. Паспорт.
  2. Копію документа, що підтверджує реєстрацію в Державному реєстрі фізичних осіб-платників податків (довідка про присвоєння ІПН).
  3. Заповнену та підписану реєстраційну карту.

Вимагати додаткові документи державний реєстратор не має права. Дані вносяться до Єдиного державного реєстру, після чого державний реєстратор повідомляє про державну реєстрацію ФОП органи статистики, податків і зборів та Пенсійного фонду, які в свою чергу забезпечують постановку підприємця на облік, відправляючи державному реєстратору відповідні дані, які відображаються у Виписці з Єдиного державного реєстру.

У випадку з реєстрацією ТОВ процедура практично аналогічна.

Особливості:

  1. вибір державного реєстратора відповідно з адресою, зазначеною в Статуті в межах адміністративної одиниці (місце проживання одного з засновників, орендоване приміщення, приміщення, що перебуває у власності одного із засновників).
  2. пакет документів повинен містити:
    • Рішення Загальних зборів Засновників, оформлене протоколом
    • Статут (якщо не використовується модельний)
    • Заповнену реєстраційну картку.
    • Структуру власності.
    • Копію документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство (підданство) особи, яка є кінцевим бенефіціарним власником юридичної особи.

Крок 4. Вибираємо систему оподаткування

При виборі системи оподаткування слід відштовхуватися від передбачуваного рівня прибутковості магазину, кількості найнятих працівників, можливості підтвердити документально витрати, передбачуваного кола покупців.

Глобально вибір лежить між загальною і спрощеною системою оподаткування. У кожної з них свої плюси і мінуси. Загальна система оподаткування дає можливість за рахунок витрат знизити дохідну частину, що підлягає оподаткуванню. Спрощена система оподаткування дозволяє витрачати менше часу на ведення бухгалтерського обліку, вибрати найбільш оптимальну для себе ставку оподаткування.

Крок 5. Відкриваємо рахунок і починаємо торгівлю

Оскільки інтернет-магазин може обмежити себе від спілкування з клієнтом формою замовлення товару, безготівковою оплатою і доставкою кур'єрською службою, то наявність банківського рахунку для інтернет-магазину, власником якого є ФОП, швидше атрибут зручний, ніж необхідний.Для юридичної особи банківський рахунок необхідний однозначно. Тому кілька слів про відкриття рахунку.

Спрощення процедури державної реєстрації бізнесу, призвело і до скорочення кількості документів, необхідних банками для відкриття рахунку. Якщо мова йде про відкриття рахунку для ФОП, то досить мати при собі паспорт, документ, що підтверджує реєстрацію в Державному реєстрі фізичних осіб-платників податків (довідка про присвоєння ІПН), картки із завіреними нотаріусом зразками підпису ФОП, виписку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців. Юридичним особам належить надати копію статуту, копію виписки з Єдиного державного реєстру та картки із зразками підписів особи, уповноваженої розпоряджатися рахунком, і відбитка печатки ТОВ (при наявності).

Читайте також:

Усі статті розділу

Пошук юридичних послуг в сфері захисту інтелектуальної власності

Потрібна юридична допомога?