про твої права

Що таке індексація пенсій, і яким чином її повинні проводити?

Prostopravo розповість, що таке індексація пенсії і в якому порядку вона проводиться для працюючих і непрацюючих пенсіонерів, а також, про те, як впливає на розмір пенсії збільшення прожиткового мінімуму. Дізнайтеся більше про підвищення пенсії шляхом індексації.


Короткий зміст і посилання по темі

  1. Що таке індексація пенсії
  2. Процедура індексації пенсії в Україні

Що таке індексація пенсії

Відповідно до Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» індексація грошових доходів населення - це встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг.

Індексації підлягають грошові доходи громадян, отримані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру.У тому числі: пенсії;стипендії;оплата праці (грошове забезпечення) та інші.

Індексація пенсій здійснюється шляхом їх підвищення відповідно до законодавства про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Процедура індексації пенсії в Україні

Відповідно до ст.42 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» для забезпечення індексації пенсії щорічно проводиться перерахунок раніше призначених пенсій шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії.

Показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, який буде застосовуватися для обчислення пенсії, буде щорічно збільшуватися на коефіцієнт, що відповідає 50 відсоткам показника зростання споживчих цін за попередній рік і 50 відсоткам показника зростання середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року, в якому проводиться збільшення в порівнянні з трьома календарними роками, попередніми року, який є попереднім щодо року, в якому проводиться збільшення.

Однак повною мірою це правило почне діяти з 2021 року.У 2019-2020 роках показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, який застосовується для перерахунку пенсій, збільшується на коефіцієнт, що відповідає 50 відсоткам показника зростання споживчих цін за попередній рік і 50 відсоткам показника зростання середньої заробітної плати ( доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за рік, що передує року, в якому проводиться збільшення.

У разі відсутності дефіциту коштів Пенсійного фонду розмір щорічного збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, який застосовується для обчислення пенсії, може бути збільшений до 100 відсотків показника зростання середньої заробітної плати (доходу) в Україні.Таке збільшення вже буде відбуватися за рішенням Кабінету Міністрів.

Також з 1 січня 2016 року в разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність, визначеного законом, а також в разі збільшення розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом про Державний бюджет України на відповідний рік, підвищується розмір мінімальної пенсії (крім працюючих пенсіонерів).

Перерахунок пенсії проводиться з дня встановлення нового розміру прожиткового мінімуму або мінімальної заробітної плати.Пенсіонерам, які працюють, після звільнення з роботи пенсія буде перераховуватися з урахуванням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність / мінімальної заробітної плати, визначених законом на дату звільнення.

Таким чином, всі непрацюючі пенсіонери повинні отримувати пенсію не нижче прожиткового мінімуму.

Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

Кредиты на карту

более 30 онлайн-сервисов!

Ставка - от 0.01%

Срок - до 180 дней

Сумма - до 20 000 грн.

Документы - паспорт и код

Hotline Finance

Зелена карта для виїзду за кордон

Ціна нижча, ніж при покупці страховки на кордоні

Без візитів до страхових агентів

Готова страховка з доставкою на email

Безпечне оформлення і оплата онлайн

Корисні статті з даної тематики