про твої права

Електронна черга в дитячий садок: як зареєструвати дитину

Простоправо розповідає, як здійснюється запис в сад по електронній черзі, як відстежити чергу в садок, хто має пільги при реєстрації, що потрібно в садок (список документів), як отримати компенсацію за витрати на приватну дошкільну освіту.


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Електронна черга в садок: як записати дитину
 2. Пільги при влаштуванні в дитячий сад
 3. Пільги при влаштуванні в дитячий садок для внутрішньо переміщених осіб
 4. Коли прийде запрошення?
 5. Якщо дитина не потрапить в садок в цьому році?
 6. Чи можна відхилити запрошення, чи є шанси потрапити в інший садок, якщо ми відмовимося від запрошення?
 7. Як прийняти запрошення (де це зробити)?
 8. Скільки часу на подачу документів?
 9. Міська програма компенсації
 10. Дитячі кредитні картки

Електронна черга в садок: як записати дитину

Записатися в електронну чергу в дитячий сад можна на порталі: https://osvita.kyivcity.gov.ua/#/?_k=iwjhk7

В особистому кабінеті можна відзначити пільги, підтвердити наявність реєстрації в місті Києві або наявність муніципальної карти «Картка киянина», прийняти або відхилити запрошення в садок, внести будь-які необхідні правки і доповнення в представлену інформацію. Також Ви можете зареєструватися на порталі, вибравши вкладку «створити».

Запрошення надсилаються автоматично при наявності місць. Надається 10 днів для прийняття запрошення в особистому кабінеті, потім ще 10 для оформлення в садок. Якщо запрошення не буде використано в термін, воно анулюється. Зверніть увагу, що місце може бути повного дня, короткочасного перебування і інклюзія. У заявці ви можете вибрати необхідний тип.

Ви можете вибрати будь-яку кількість бажаних садів. Зверніть увагу, що для спеціальних груп необхідні висновки ПМПК і направлення районних управлінь освіти.

На сайті можна бачити все заявки на даний момент часу і їх статус:

Визначитися з вибором дитячого садка допоможе карта:

Можна шукати дошкільний навчальний заклад за формою власності, спеціалізації, типу закладу (зі спальними місцями, короткострокового перебування, інклюзивного перебування), типу групи в залежності від віку, місцезнаходженням (по районах Києва).

Щоб записати дитину в електронну чергу в дитячий сад, потрібно заповнити всі поля:

Перевірити статус заявки можна в особистому кабінеті.

Пільги при влаштуванні в дитячий сад

Пільга вказується в анкеті і підтверджується працівником управління освіти. Зверніть увагу, якщо пільга не буде підтверджена, інформація про неї не впливає на пріоритетність в надходженні запрошень.

Пільги при зарахуванні в дитячий сад мають:

 1. Діти, постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи (1,2,3 категорій); діти, яким встановлено інвалідність, пов'язану з Чорнобильською катастрофою;
 2. Діти військовослужбовців;
 3. Діти киян - учасників АТО;
 4. Діти з особливими освітніми потребами;
 5. Діти, які є рідними (усиновленими) братами і / або сестрами дітей, які отримують дошкільну освіту в обраній батьками комунальній установі дошкільної освіти;
 6. Діти, батьки яких є працівниками обраного закладу дошкільної освіти;
 7. Діти працівників дипломатичної служби.

Пільги при влаштуванні в дитячий садок для внутрішньо переміщених осіб

Закон України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» (ст.9) визначає, що внутрішньо переміщена особа має право на влаштування дітей в дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади. Листом Міністерства освіти і науки України від 12.06.2014 № 1 / 9-310 «Про прийом в дошкільні навчальні заклади дітей, які прибули з Донецької та Луганської областей на постійне або тимчасове проживання в інші населені пункти України» рекомендується сприяти батькам дітей, які прибули з зазначених регіонів на постійне або тимчасове проживання в інші населені пункти України, у вирішенні питань, пов'язаних із зарахуванням в дошкільні навчальні заклади без попередньої електронної реєстрації.

У Києві прийом дітей внутрішньо переміщених осіб (діти-переселенці з Автономної Республіки Крим і південно-східних регіонів України) відбувається наступним чином: після реєстрації в системі електронного запису батьки особисто підтверджують статус внутрішньо переміщених осіб в управлінні освіти районних в місті Києві державних адміністрацій міста Києва за місцем проживання і одержують направлення в заклад дошкільної освіти на вакантні місця. Тому, батькам необхідно особисто з оригіналами відповідних документів звернутися в управління освіти районної у місті Києві державної адміністрації за місцем проживання для отримання направлення до установи дошкільної освіти, де є вільні місця.

Коли прийде запрошення?

Вже почалася розсилка запрошень на новий 2019-2020 навчальний рік, але не всі сади відкривають відразу всі вільні місця. Директор може їх формувати в період відбору або додатково протягом навчального року. Діти, які стоять перед вами можуть отримати запрошення в інші заклади. Запрошення надсилаються автоматично при наявності місць.

Якщо дитина не потрапить в садок в цьому році?

У будь-якому випадку Ваша заявка залишається активною і чекає на запрошення. Дивіться інші садки і виберіть їх в заявку. Але тільки за умови, що Ви згодні їх відвідувати. Пріоритетів серед обраних садів немає. Система направить вам запрошення тільки-но з'явиться вільне місце для Вашої дитини протягом року. Якщо ж в обраних садах місце так і не звільниться, заявка автоматично перейде в наступну вікову групу на 2020-2021 навчальний рік. Нічого окремо для цього не потрібно буде робити.

Чи можна відхилити запрошення, чи є шанси потрапити в інший садок, якщо ми відмовимося від запрошення?

Якщо ви відмовляєтеся від садка, він автоматично видаляється з вашої заявки. Інші сади залишаються. Відмовитися від запрошень ви можете тільки 3 рази. На 4 раз потрібно прийняти запрошення, інакше заявка автоматично видаляється.

Відразу після відмови, система почне шукати для дитини нове вільне місце. Якщо Ви раптом змінили думку, Ви навіть можете знову додати садок, від якого тільки відмовилися, і знову очікувати запрошення.

Як прийняти запрошення (де це зробити)?

Повідомлення про отримання запрошення в дитячий сад приходить на електронну пошту і номер телефону вказаний вами при реєстрації. Але для того щоб його подивитися, Вам потрібно перейти за посиланням в "Кабінет Батьків". Там Ви побачите кнопку "розглянути запрошення", яке можна підтвердити кнопкою "Прийняти". Також інформація про отримання запрошення буде відображатися на сторінці саду. У стовпчику "Статус заявки" буде вказано "розглядає запрошення", а в стовпчику "Додатково" буде вказано "Запрошення в цей ЗДО". Таким чином можна відстежувати розсилку запрошень, як безпосередньо вам, так і іншим дітям в черзі. Якщо в стовпчику "Додатково" відображається "запрошення в інший ЗДО", то ця дитина отримала запрошення в інший садок зі списку.

Скільки часу на подачу документів?

Вам не потрібно самостійно рахувати. Термін обчислюється системою автоматично і відображається у вашому кабінеті батьків і в списку групи садочка. Поки дитина не оформлена, за нею резервується місце в групі. Це позначається словом "резерв" в дужках. Зазвичай з моменту прийняття запрошення у Вас буде до 10-ти календарних днів на розгляд запрошення, і час для оформлення. Якщо Ви згодні - прийміть запрошення відразу. Всі 10 днів будуть зараховані системою автоматично до терміну подання документів в садок. Якщо Ви не зможете відвідувати є можливість відмовитися до моменту оформлення в садок. Якщо Ви переводите дитину з одного саду в інший, і отримали запрошення на новий навчальний рік, цей строк продовжується до 15 серпня. Прийняти таке запрошення необхідно відразу, а ось віднести документи можна буде вже в серпні. Весь цей час, дитина зможе відвідувати старий сад.

Міська програма компенсації

Київська міська рада прийняла рішення від 13.09.2018 № 1369 \ 5433 "Про затвердження нового порядку здійснення видатків на дошкільну освіту на основі базового фінансового нормативу бюджетної забезпеченості." Кияни зможуть вибирати для навчання приватні навчальні заклади і отримувати компенсацію з міського бюджету за утримання дитини протягом кожного місяця. Ця компенсація називається Базовим фінансовим нормативом (БФН) і надається за механізмом «Гроші ходять за дитиною».

Механізм «Гроші ходять за дитиною» створений для підтримки і гарантії прав киян вибирати дитячий сад будь-якої форми власності. Обов'язковою умовою є фіксація місця реєстрації дитини в Реєстрі територіальної громади міста Києва. Наявність запису в Реєстрі можна перевірити в особистому кабінеті натиснувши кнопку «Перевірити». Зареєструватися або внести зміни в свої дані або дані своєї дитини можна звернувшись в ЦПАП вашого району - http://ac.dozvil-kiev.gov.ua/

Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

Кредиты на карту

более 30 онлайн-сервисов!

Ставка - от 0.01%

Срок - до 180 дней

Сумма - до 20 000 грн.

Документы - паспорт и код

Корисні статті з даної тематики