Основні переваги оновленої програми «доступні ліки»:
1) Можливість вибору аптеки для отримання ліків незалежно від місця проживання та реєстрації. Головна умова - наявність у аптеки договору з Національною службою здоров'я України та її участь у програмі «доступні ліки»;
2) Безкоштовні ліки видаються за електронною рецептом. Не потрібно стояти в чергах і ставити печатки на паперові документи.
Як пацієнту отримати безкоштовні ліки за електронним рецептом?
1) Вибрати свого сімейного лікаря, терапевта, педіатра і підписати з ним декларацію. З 1 квітня 2019 роки тільки лікар, з яким підписано декларацію, зможе видати електронний рецепт на безкоштовні ліки.
Як вибрати лікаря і підписати з ним декларацію: https://prostopravo.com.ua/prava_potrebiteley/stati/meditsinskaya_reforma_kto_i_za_chto_budet_platit_
2) При виписуванні електронного рецепта на прийомі у лікаря пацієнту на телефон прийде 16-значний номер рецепта і 4-значний код підтвердження. Більше ніякі печатки та штампи не потрібні.
Важливо: якщо у пацієнта немає телефону і під час підписання декларації він використовував аутентифікацію по сканованим документам, для отримання безкоштовних ліків в аптеці лікар роздрукує йому рецепт з 16-значним номером рецепта і 4-значним кодом підтвердження.
Якщо при виписці електронного рецепта виявиться, що в декларації відсутній номер телефону, пацієнт може заново, на місці, подати декларацію з актуальним номером телефону, і отримати 16-значний номер рецепта і 4-значний код в СМС.
Аптеку- учасницю програми «Доступні ліки» можна знайти за наклейкою на вході:
Дізнатися адресу найближчої аптеки, яка бере участь у програмі «Доступні ліки», можна зателефонувавши за безкоштовним номером інформаційної служби НСЗУ: 1 677
3) Звернувшись в аптеку, яка бере участь в урядовій програмі, пацієнт показує СМС з кодом або роздрукований електронний рецепт з кодом і отримує лікарський препарат безкоштовно або з доплатою.
Перелік безкоштовних ліків за програмою «Доступні ліки» (міжнародні непатентовані назви):
- Серцево-судинні захворювання:
аміодарон
амлодипін
атенолол
верапаміл
Гідрохлор-тіазид
Спіронолак-тон
фуросемід
дигоксин
еналаприл
ізосорбіду динітрат
карведилол
клопідогрель
метопролол
симвастатин
бісопролол
Нітроглііцерін
лозартан
- Бронхіальна астма:
беклометазон
будесонід
сальбутамол
- Діабет II типу:
гліклазид
метформін
глібенкламід
Повний перелік ліків можна скачати на сайті Національної служби здоров'я України