про твої права

Коли потрібно перевести годинник на зимовий і літній час

Навесні і восени у багатьох українців виникає питання - коли потрібно переводити годинник на літній або зимовий час? Prostopravo розповідає про процедуру переведення годинників в Україні.

Короткий зміст і посилання по темі

  1. Коли в Україні переводять годинники на літній і зимовий час?
  2. Переведення годинників в Україні на літній і зимовий час в 2019 році
  3. Переведення годинників в Україні на літній і зимовий час в 2020 році
  4. Навіщо переводити годинник на літній і зимовий час?
  5. Як адаптуватися до переведення годинників?
  6. Робочий день і робочий час в Україні
Loading...

Коли в Україні переводять годинники на літній і зимовий час?

Ще кілька років тому народні депутати говорили про скасування процедури переведення годинників. Це внесло ще більше нерозуміння в життя українців. Тому багато хто цікавиться, чи потрібно переводити годинник, коли це потрібно зробити, коли переводити годинник вперед, а коли - назад.

Переведення годинників в Україні регулюється постановою Кабінету Міністрів України від 13.05.1996 року №509 «Про порядок обчислення часу на території України». Згідно з постановою, на території України діє час другого часового поясу або так званий київський час.

І головна інформація, яка міститься в постанові №509 - час переведення годинників в країні.

Отже, на всій території України годинникова стрілка переводиться в останню неділю березня о 3:00 на 1:00 вперед і в останню неділю жовтня о 4:00 на 1:00 назад.

Тобто, в останню неділю жовтня можемо поспати на годинку довше, а в останню неділю березня, навпаки, на 1 годину менше.

Переведення годинників в Україні на літній і зимовий час в 2019 році

У 2019 році остання неділя березня - 31 березня, жовтня - 27 жовтня. Тож 31 березня 2019 року годинник переводилися на 1 годину вперед, 27 жовтня - переводимо годинник на 1 годину назад.

Переведення годинників в Україні на літній і зимовий час в 2020 році

У 2020 році остання неділю березня випадає на 29 березня, остання неділя жовтня - це 25 жовтня. Тому 29 березня 2020 року - потрібно перевести годинник на 1 годину вперед, 25 жовтня здійснюється перехід на зимовий час, відповідно, годинникову стрілку потрібно перевести на 1 годину назад.

Навіщо переводити годинник на літній і зимовий час?

Крім питання «коли» багатьох цікавить питання - навіщо переводити годинник? Адже для людського організму, який має свій біологічний час, і якому потрібен певний режим, це стрес. Тим більше, існують інші категорії населення (маленькі діти, пенсіонери, хворі люди), для яких переведення годинників ще більший стрес, а в деяких випадках - великий ризик для здоров'я.

Основна причина переведення годинників - економія. Переведення годинника на літній час здійснюється для економії електроенергії, на зимовий час - для більш ефективного використання світлового дня. Більш докладно про те, як економити електроенергію вдома, читайте в статті.

Таким чином, перевагою переведення годинників на літній і зимовий час є економія електрики, головним недоліком - негативний вплив на здоров'я людини.

Як адаптуватися до переведення годинників?

Оскільки переведення годинників регулюється на законодавчому рівні громадяни не можуть вплинути на цей процес. Єдине, що ми можемо зробити - це підготувати себе, своїх дітей і близьких. Найскладніше звикнути до переходу на літній час. Адже в березні потрібно буде перевести годинникову стрілку на 1 годину вперед. А прокидатися раніше на цілу годину - справа непроста. Особливо це стосується підйому в садок, школу або на роботу. Тому за тиждень до переведення почніть лягати спати на хвилин 15 раніше, а в кінці тижня ви вже зможете засипати на 1 годину раніше. Якщо говорити про адаптацію в процесі переходу на зимовий час, то вам навпаки захочеться швидше спати. Тому за тиждень до перекладу можна лягати спати на 15 хвилин пізніше.

Горячие предложения

Bookeeper

295 грн. в месяц

Онлайн бухгалтерия

для ФОП и малого бизнеса

первые 30 дней бесплатно!

Корисні статті з даної тематики© 2006–2020

ТОВ «Простобанк Консалтінг»

Код ЄДРПОУ: 35454764

Адреса та телефон «Простобанк Консалтінг»

Email: info@prostobank.com