про твої права

Коли потрібно перевести годинник на зимовий і літній час

Навесні і восени у багатьох українців виникає питання - коли потрібно переводити годинник на літній або зимовий час? Prostopravo розповідає про процедуру переведення годинників в Україні.


Короткий зміст і посилання по темі

  1. Коли в Україні переводять годинники на літній і зимовий час?
  2. Переведення годинників в Україні на літній і зимовий час в 2021 році
  3. Переведення годинників в Україні на літній і зимовий час в 2022 році
  4. Навіщо переводити годинник на літній і зимовий час?
  5. Як адаптуватися до переведення годинників?
  6. Робочий день і робочий час в Україні

Коли в Україні переводять годинники на літній і зимовий час?

Ще кілька років тому народні депутати говорили про скасування процедури переведення годинників. Це внесло ще більше нерозуміння в життя українців. Тому багато хто цікавиться, чи потрібно переводити годинник, коли це потрібно зробити, коли переводити годинник вперед, а коли - назад.

Переведення годинників в Україні регулюється постановою Кабінету Міністрів України від 13.05.1996 року №509 «Про порядок обчислення часу на території України». Згідно з постановою, на території України діє час другого часового поясу або так званий київський час.

І головна інформація, яка міститься в постанові №509 - час переведення годинників в країні.

Отже, на всій території України годинникова стрілка переводиться в останню неділю березня о 3:00 на 1:00 вперед і в останню неділю жовтня о 4:00 на 1:00 назад.

Тобто, в останню неділю жовтня можемо поспати на годинку довше, а в останню неділю березня, навпаки, на 1 годину менше.

Переведення годинників в Україні на літній і зимовий час в 2021 році

У 2021 році остання неділя березня - 28 березня, жовтня - 31 жовтня. Тож 28 березня 2021 року годинник переводилися на 1 годину вперед, 31 жовтня - переводимо годинник на 1 годину назад.

Переведення годинників в Україні на літній і зимовий час в 2022 році

У 2022 році остання неділю березня випадає на 27 березня, остання неділя жовтня - це 30 жовтня. Тому 27 березня 2022 року - потрібно перевести годинник на 1 годину вперед, 30 жовтня здійснюється перехід на зимовий час, відповідно, годинникову стрілку потрібно перевести на 1 годину назад.

Навіщо переводити годинник на літній і зимовий час?

Крім питання «коли» багатьох цікавить питання - навіщо переводити годинник? Адже для людського організму, який має свій біологічний час, і якому потрібен певний режим, це стрес. Тим більше, існують інші категорії населення (маленькі діти, пенсіонери, хворі люди), для яких переведення годинників ще більший стрес, а в деяких випадках - великий ризик для здоров'я.

Основна причина переведення годинників - економія. Переведення годинника на літній час здійснюється для економії електроенергії, на зимовий час - для більш ефективного використання світлового дня. Більш докладно про те, як економити електроенергію вдома, читайте в статті.

Таким чином, перевагою переведення годинників на літній і зимовий час є економія електрики, головним недоліком - негативний вплив на здоров'я людини.

Як адаптуватися до переведення годинників?

Оскільки переведення годинників регулюється на законодавчому рівні громадяни не можуть вплинути на цей процес. Єдине, що ми можемо зробити - це підготувати себе, своїх дітей і близьких. Найскладніше звикнути до переходу на літній час. Адже в березні потрібно буде перевести годинникову стрілку на 1 годину вперед. А прокидатися раніше на цілу годину - справа непроста. Особливо це стосується підйому в садок, школу або на роботу. Тому за тиждень до переведення почніть лягати спати на хвилин 15 раніше, а в кінці тижня ви вже зможете засипати на 1 годину раніше. Якщо говорити про адаптацію в процесі переходу на зимовий час, то вам навпаки захочеться швидше спати. Тому за тиждень до перекладу можна лягати спати на 15 хвилин пізніше.

Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

Кредиты на карту

более 30 онлайн-сервисов!

Ставка - от 0.01%

Срок - до 180 дней

Сумма - до 20 000 грн.

Документы - паспорт и код

Корисні статті з даної тематики