Депутати пропонують виступати в українському парламенті російською мовою 28.02.2020

У Верховній Раді зареєстровано проєкт Закону №3084 «Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України (щодо мови роботи)». Депутати пропонують використовувати російську та інші мови національних меншин України в роботі Верховної Ради та під час виступів. // 28.02.2020

Законопроєкт поданий народними депутатами: Волошиним О.А. (фракція «Опозиційна платформа – за життя») та Бужанським М.А. (фракція «Слуга народу»). На думку авторів документу, в Регламенті Верховної Ради України не реалізовано конституційні гарантії і норми щодо вільного розвитку, використання і захисту російської,інших мов національних меншин України. Парламентарі посилаються на рекомендації Європейської комісії за демократію через право (неофіційна назва –Венеціанська комісія) від 6 грудня 2019 року, що стосуються Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», схваленого Верховною Радою України 25 квітня 2019 року та вважають, що «російська та інші мови національних меншин є рідними мовами або мовами спілкування для мільйонів громадян України які мають такі ж самі конституційні права, як і, наприклад, україномовні громадяни, в рівній мірі з іншими сплачують податки, виконують свої конституційні обов’язки тощо».

Отже, запропоновано внести наступні зміни до статті 2 Регламенту Верховної Ради.

Передбачити, що мовою роботи посадових осіб Верховної Ради, на яких поширюється дія Закону України «Про державу службу», є державна мова.

Однак, відповідно до статті 10 Конституції Україні в роботі Верховної Ради зможе використовуватися російська та інші мови національних меншин України.

Народні депутати та інші особи, на яких не поширюється дія Закону України «Про державу службу», на пленарних засіданнях Верховної Ради, парламентських слуханнях, в роботі органів Верховної Ради зможуть використовувати для всіх видів виступів, передбачених у статті 32 цього Регламенту, мови національних меншин України. У такому разі за потреби Апарат Верховної Ради України забезпечує переклад з мов національних меншин України на державну мову і навпаки.

Якщо Закон буде прийнято, він набере чинності з дня наступного за днем його опублікування.

Хотите получать уведомление на ваш email, когда мы опубликуем новые статьи?

также следить за обновлениями сайта можно в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

Bookeeper

295 грн. в месяц

Онлайн бухгалтерия

для ФОП и малого бизнеса

первые 30 дней бесплатно!

Пошук юристів і держорганізацій по великих містах

© 2006–2020

ООО «Простобанк Консалтинг»

Код ЄДРПОУ: 35454764

Адрес и телефон «Простобанк Консалтинг»

Email: info@prostobank.com