Альтернативна ліквідація бізнесу

Порядок ліквідації юридичної особи в Україні. Припинення діяльності бізнесу шляхом альтернативної ліквідації

  1. Поняття альтернативної ліквідації
  2. Ризики альтернативної ліквідації
  3. Вартість юридичних послуг по ліквідації бізнесу

На сьогоднішній день преса та інтернет переповнені оголошеннями, автори яких запевняють в здатності ліквідувати підприємство протягом 1 дня. Наскільки реальна така процедура в зазначений термін розбирався Prostopravo.com.ua

Поняття альтернативної ліквідації

Процедура ліквідації підприємства - справа досить трудомістка й витратна з точки зору часу. Однак нерідко виникає необхідність "позбутися" від фірми, яка давно не працює, але створює певні незручності в зв'язку з необхідністю постійно здавати звіти, нехай і порожні, в зв'язку з непідйомною кредиторською заборгованістю, яка вже давно стала безнадійною, в зв'язку з боргами перед бюджетом і найманими працівниками. Причин для ліквідації проблемного (і непроблемного) підприємства може бути дуже багато. І одного разу настає такий момент, коли потрібно скоріше скинути з плечей непотрібний вантаж.

Те, що зареєструвати підприємство значно простіше, ніж його ліквідувати - давно вже перевірений факт. Не можна не відзначити, що законодавство значно спростило і скоротило процедуру ліквідації підприємства, але реалії бізнесу такі, що в певних ситуаціях виникає необхідність позбутися від тієї чи іншої бізнес-одиниці протягом не те, що днів, а годин.

У таких випадках слід вдатися до процедури, так званої, "альтернативної" ліквідації. Суть її зводиться до наступного. Юридично підприємство продовжує існувати, воно числиться в Єдиному державному реєстрі, але відбувається зміна власника (власників) і посадових осіб такого підприємства. Тобто, кажучи про таку організаційно-правову форму організації підприємства, як ТОВ, за допомогою продажу засновником (засновниками) своїх часток третій особі (особам) з наступною державною реєстрацією нової редакції статуту та внесення відповідних змін до Єдиного держреєстру. Після цього вся документація підприємства разом з печаткою передається новим господарям, які проводять зміну директора, після чого можна вважати, що колишні засновники і директор ТОВ можуть зітхнути вільно і не думати про складну, дорогу і довгу ліквідаційну процедуру.

Говорячи про альтернативну ліквідацію, я не випадково акцентую увагу на організаційно-правовій формі підприємства ТОВ, оскільки вона є найбільш зручною для такої процедури. Також більш-менш зручною для альтернативної ліквідації є форма приватного підприємства. Досить проблематично провести альтернативну ліквідацію акціонерного товариства, особливо публічного акціонерного товариства. А у випадку з фізичною особою-підприємцем альтернативна ліквідація не може бути застосована взагалі.

Позитивна сторона альтернативної ліквідації полягає в тому, що, як правило, вартість послуг по її проведенню нижче, ніж у випадку з «звичайною».

Ризики альтернативної ліквідації

На перший погляд, альтернативна ліквідація виглядає просто панацеєю в разі необхідності позбавлення від непотрібного підприємства, але не можна забувати і про певні ризики, пов'язані з цією процедурою.

  1. Слід не залишати без уваги сумлінність виконавця. Не забувайте отримати звіт про надані послуги: зареєстровану держреєстратором нову редакцію статуту, виписку з Єдиного державного реєстру, в якій вказані дані нового директора. Звертаємо Вашу увагу на те, що недостатньо побачити нову редакцію статуту з підписами нових учасників, а також підписати у нотаріуса договір купівлі-продажу частки в ТОВ. Зміни вступають в силу тільки після внесення відповідних змін до ЄДР. До слова, Ви і самі можете проконтролювати сумлінність виконавця, скориставшись сервісом пошуку в ЄДР на сайті: https://usr.minjust.gov.ua/ua/freesearch
  2. Крім того, настійно раджу оформляти передачу документів і печатки новим учасниками і директору підприємства актом прийому-передачі. Передачу печатки краще оформити спеціальним актом, приклавши до нього лист з її відбитком. Мета всієї цієї бюрократії - убезпечити себе від недобросовісних виконавців, які можуть виявитися шахраями, які використовують отримані у Вас же документи і печатку для незаконної діяльності.

У будь-якому випадку, оцінюючи і вибираючи найбільш оптимальний шлях ліквідації свого підприємства, не забудьте проконсультуватися з юристом.

Пошук юридичних послуг по ліквідації бізнесу
Послуга
Кількість пропозицій
Середня ціна, грн

17

кількість пропозицій

16 315,88

середня ціна, грн

6

кількість пропозицій

4 311,67

середня ціна, грн

4

кількість пропозицій

11 425,00

середня ціна, грн

2

кількість пропозицій

16 700,00

середня ціна, грн

1

кількість пропозицій

11 000,00

середня ціна, грн

Горячие предложения

Кредиты на карту

более 30 онлайн-сервисов!

Ставка - от 0.01%

Срок - до 180 дней

Сумма - до 20 000 грн.

Документы - паспорт и код

Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Тема дня

Революція у оподаткуванні. ПДВ перестануть враховувати за першою подією

Податок на додану вартість (ПДВ) нараховуватимуть не за першою подією, як зараз, а з оплати. Зміни, які переводять ПДВ до обліку за касовим методом, анонсував голова парламентського податкового комітету Данило Гетьманцев. Бізнес одностайно вітає такі зміни як революційні та пророкує, що це розвантажить витрати підприємців.

Пошук юристів і держорганізацій по великих містах