Ринок юридичних послуг в Україні

Новини, статті та коментарі юристів про ринок юридичных послуг в Україні

20.06.2022

Незалежний звіт міжнародних експертів про геноцид росії в Україні

CNN у матеріалі "Провідні експерти звинувачують Росію в підбурюванні до геноциду в Україні та намірі «знищити» український народ" повідомляють: дії росії в Україні дають достатньо доказів, щоб зробити висновок, що москва підбурює до геноциду та вчиняє звірства, спрямовані на знищення українського народу, йдеться в першому незалежному звіті про звинувачення в геноциді в цій країні.

27.05.2022

Система безоплатної правової допомоги в Україні

Життя непередбачуване. Часом виникають обставини, які змушують ухвалювати вкрай непрості рішення або шукати вихід зі складних ситуацій. Трапляється, що людина потребує кваліфікованої правничої допомоги. Це особливо актуально для тих, хто опинився у складних життєвих обставинах під час війни.

20.05.2022

Діє Закон про заборону політичних партій

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони політичних партій» набув чинності 18 травня 2022 року. Партію може заборонити лише суд, за зверненням Міністерства юстиції.

12.05.2022

У Верховній Раді розглянуть законопроєкт про підтримку волонтерської діяльності

Проект Закону №7363 розроблено з метою забезпечення подолання викликів, які стали актуальними для волонтерського руху та неприбуткових організацій, зокрема, в умовах збройної агресії Російської Федерації проти України.

26.04.2022

ВС сформулював висновок щодо судового імунітету рф

Верховний Суд сформулював висновок щодо судового імунітету рф у справі про відшкодування шкоди, завданої державою-агресором: «Суд України, розглядаючи справу, де відповідачем визначено рф, має право ігнорувати імунітет цієї країни та розглядати справи про відшкодування шкоди, завданої фізичній особі в результаті збройної агресії рф, за позовом, поданим саме до цієї іноземної країни».

18.04.2022

Парламент ухвалив Постанову про вчинення російською федерацією геноциду Українського народу

ВРУ визнала дії, вчинені Збройними силами російської федерації та її політичним і військовим керівництвом геноцидом Українського народу та звернулася до Організації Об’єднаних Націй, Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, Парламентської Асамблеї НАТО, урядів та парламентів іноземних держав щодо визнання вчинення Російською Федерацією геноциду Українського народу, а також злочинів проти людяності та воєнних злочинів на території України.

22.03.2022

Президент підписав Закон «Про хмарні послуги»

Закон набуде чинності 16 вересня 2022 року. Він визначає правові відносини, що виникають при наданні хмарних послуг, та встановлює особливості використання хмарних послуг органами державної влади, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, військовими формуваннями, утвореними відповідно до законів України, державними підприємствами, установами та організаціями, суб’єктами владних повноважень та іншими суб’єктами, яким делеговані такі повноваження.

16.03.2022

ЄСПЛ вжив тимчасових (забезпечувальних) заходів проти РФ за порушення прав людини в Україні

Тимчасові (забезпечувальні) заходи – це процедура Європейського суду з прав людини, запроваджена у 2005 році й удосконалена у 2012 та 2013 роках (правило 39 Регламенту Суду). Її метою є негайне зупинення порушень на вимогу Суду.

09.03.2022

ЄСПЛ вжив тимчасових (забезпечувальних) заходів проти РФ за порушення прав людини в Україні

Тимчасові (забезпечувальні) заходи – це процедура Європейського суду з прав людини, запроваджена у 2005 році й удосконалена у 2012 та 2013 роках (правило 39 Регламенту Суду). Її метою є негайне зупинення порушень на вимогу Суду.

28.02.2022

Уряд ухвалив низку рішень для забезпечення життєдіяльності країни в умовах воєнного стану

В ніч на 24 лютого 2022 року, о 4 ранку за київським часом, Російська Федерація віроломно напала на Україну. З 24 лютого, указом Президента, який підтримала конституційна більшість Верховної Ради України, в Україні введено воєнний стан.

24.02.2022

В Україні введено воєнний стан

Верховна Рада підтримала Указ Президента №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні».

23.02.2022

Гроші на «віртуалізацію» Феміди є, але використовуються вони ДСАУ неефективно

У народі кажуть: «Не було б щастя, так нещастя помогло». Так сталось і з процесом цифровізації правосуддя. Пандемія змусила і парламентарів, і саму судову владу активніше впроваджувати елементи суду онлайн (про повноцінний електронний суд поки говорити зарано). Проте цей процес просувається надто повільно.

09.02.2022

Огляд судової практики КАС

У новому огляді судової практики Касаційний адміністративний суд підкреслив низку важливих правових позицій щодо оподаткування. Також володарі мантій пояснили, яким чином громадяни можуть захистити свої соціальні та політичні права.

03.02.2022

Огляд судової практики. Січень, 2022

Prostopravo знайомить читачів з практикою Верховного Суду в перший місяць 2022 року.

19.01.2022

Французька школа кулінарії «Ле Кордон Блю» проти українського інстаграм-блогера: що вирішив суд

Використання знаків для товарів та послуг саме по собі не може вважатися поширенням недостовірної інформації. Так, Господарський суд Києва розглянув справу №910/14856/19 за позовом LE CORDON BLEU INTERNATIONAL B.V. до української фізичної особи-підприємця О. про припинення порушення прав інтелектуальної власності, визнання інформації недостовірною та зобов'язання її спростувати.

14.01.2022

Верховний Суд зобов’язав Володимира Зеленського розглянути запит на публічну інформацію: позиція ВС

Верховний Суд: Можливість віднесення інформації до конфіденційної, таємної чи службової не слід розуміти як єдину достатню підставу для обмеження доступу до конкретної інформації.

31.12.2021

Огляд судової практики. Грудень, 2021

Prostopravo знайомить з практикою Верховного Суду в останні дні 2021 року.

24.12.2021

Топ законів, ухвалених Верховною Радою протягом 2021 року

Протягом 12 місяців Верховна Рада встигла ухвалити в другому читанні більш ніж 250 законів. Більша частина з них вже набрала чинності, інші розпочнуть діяти в 2022 році.

16.12.2021

Верховний Суд про пенсії за вислугу років поліцейським

Розглянувши справу за позовом особи до Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області про визнання дій протиправними та зобов`язання до їх вчинення, Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду висловився про зарахування пільгового стажу для призначення пенсії за вислугою років працівникам поліції.

09.12.2021

Верховний Суд остаточно визначився з призначенням пенсій на пільгових умовах

Переглядаючи зразкову справу, Велика Палата ВС змінила мотивувальну частину рішення КАС ВС, але залишила прийняте рішення на користь особи, що звернулася за призначенням пенсії.

29.11.2021

Огляд судової практики. Листопад, 2021

Prostopravo знайомить читачів з правовими позиціями Верховного Суду, сформульованими за результатами розгляду справ у листопаді 2021 року.

26.11.2021

Бюро економічної безпеки запустилося: які злочини будуть розслідувати його детективи

Закон про підслідність БЕБ підписано Президентом, але він ще не набрав чинності. Кабінет Міністрів України погодився з пропозицією Бюро економічної безпеки про початок його діяльності та можливість виконання зазначеним Бюро функцій та завдань щодо протидії правопорушенням, що посягають на функціонування економіки держави.

18.11.2021

Прийнято Закон про медіацію

16 листопада 2021 року Верховна Рада ухвалила Закон України «Про медіацію». Закон визначає правові засади та порядок проведення медіації як позасудової процедури врегулювання конфлікту (спору), принципи медіації, статус медіатора, вимоги до його підготовки та інші питання, пов’язані з цією процедурою.

21.10.2021

ЄСПЛ не визнав «чоловічу модель поведінки» необхідною для виховання хлопчика

У Страсбурзі нарівні з іншими європейськими інституціями послідовно відстоюють рівність одностатевих сімей у правах, зокрема й на виховування дітей. Тим часом не в усіх країнах із цим погоджується влада. Як наслідок, подібні спори майже з прогнозованим результатом вирішує Європейський суд з прав людини.

06.10.2021

ДСАУ представила мобільний додаток «єСуд»

В умовах вимушених карантинних обмежень і нестачі фінансування судочинство продовжує активну роботу щодо цифровізації. Зокрема, днями Державна судова адміністрація представила новий мобільний застосунок «єСуд».

04.10.2021

Огляд судової практики. Вересень, 2021

Prostopravo пропонує читачам ознайомитись з судовою практикою вищої судової інстанції за вересень 2021 року.

27.09.2021

Прийнято Закон про деолігархізацію

23 вересня 2021 року Закон «Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)» прийнято в цілому. Метою акту проголошено: подолання конфлікту інтересів, викликаного злиттям політиків, медіа та великого бізнесу, унеможливлення використання політичної влади для збільшення власних капіталів, забезпечення національної безпеки України в економічній, політичній та інформаційній сферах, захист конституційних прав та свобод громадянина, захист демократії, забезпечення державного суверенітету та уникнення випадків маніпулювання свідомістю громадян шляхом умисного спотворення інформації задля отримання доступу до ресурсів, що належать на праві власності Українському народові.

10.09.2021

«Використовували права на зло» - Верховний Суд не задовольнив вимоги недобросовісних позивачів

Про зловживання правом і використання приватно-правового інструментарію всупереч його призначенню висловився Верховний Суд у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду при розгляді справи про недобросовісну поведінку подружжя при поділі майна та стягненні боргу № 723/826/19 від 11 серпня 2021 року .

06.09.2021

По Києву розставлять кабіни з безкоштовною юридичною допомогою

Юридичну допомогу українцям безкоштовно надаватимуть у спеціально облаштованих кабінах у столичних центрах надання адміністративних послуг. Першу таку кабіну представили у Святошинській РДА, передає «Закон і Бізнес».

26.08.2021

Великий Державний Герб України затверджено у першому читанні

24 серпня 2021 року на урочистому засіданні Верховної Ради України з нагоди 30-річчя Незалежності України було прийнято за основу проєкт Закону № 5712 «Про великий Державний Герб України». «За» - проголосували 257 народних депутатів України, для остаточного ж затвердження Великого Державного Герба України потрібно 300 голосів. Законопроєкт встановлює опис великого Державного Герба України та визначає порядок його використання.

20.08.2021

Огляд судової практики. Серпень, 2021

Prostopravo знайомить читачів з рішеннями та правовими позиціями Верховного Суду, прийнятими за результатами розгляду справ у серпні 2021 року.

09.08.2021

Як оподатковуватись адвокату, або чи може ФОП тримати в руках ордер і в яких випадках ЄСВ сплачувати не потрібно?

Вільною царицею, володаркою морською чи стовповою дворянкою? Як у казці стара думала над тим, ким краще бути, так і адвокати сьогодні намагаються обрати більш зручну форму ведення професійної діяльності. Усе, як завжди, упирається в податки.

06.08.2021

Підписано Закон про Вищу раду правосуддя

3 серпня 2021 року Президент підписав ухвалений Верховною Радою України Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку обрання (призначення) на посади членів Вищої ради правосуддя та діяльності дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя». Визначено порядок формування Вищої ради правосуддя (ВРП), утворення та порядок діяльності допоміжного органу ВРП - Етичної ради, котра утворюється з метою встановлення відповідності кандидата на посаду члена Вищої ради правосуддя критеріям професійної етики та доброчесності, вводиться посада дисциплінарних інспекторів ВРП.

03.08.2021

Огляд судової практики Верховного Суду. Липень, 2021

Prostopravo знайомить читачів з деякими рішеннями, прийнятими Верховним Судом за результатом розгляду справ у липні 2021 року.

22.07.2021

Конституційний Суд визнав конституційним Закон України „Про забезпечення функціонування української мови як державної“

14 липня 2021 року КС ухвалив рішення у справі за конституційним поданням 51 народного депутата України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Закону України „Про забезпечення функціонування української мови як державної“. Про основні аргументи Конституційного Суду розповість Prostopravo

16.07.2021

Верховний Суд визнав протиправним і скасував Указ Президента України щодо скасування Указу про призначення О.Тупицького суддею КСУ

Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду задовольнив позов Олександра Тупицького до Президента України, визнав протиправним та скасував Указ Президента України від 27 березня 2021 року № 124/2021 «Про деякі питання забезпечення національної безпеки України» в частині скасування Указу Президента України від 14 травня 2013 року № 256 про призначення позивача суддею Конституційного Суду України.

29.06.2021

Огляд судової практики. Червень, 2021

Prostopravo розповідає про рішення Верховного Суду, прийняті за результатами розгляду справ у червні 2021 року.

22.06.2021

Запровадження інформаційно-телекомунікаційної системи досудового розслідування – чергова спроба інформатизації кримінального процесу

Верховною Радою прийнято у другому читанні Закон України "Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо запровадження інформаційно-телекомунікаційної системи досудового розслідування".

15.06.2021

Зареєстровано проєкт Закону про корінні народи

У Верховній Раді України зареєстровано проєкт Закону №5506 «Про корінні народи України», поданий Президентом України. Посилаючись на Конституцію України, Декларацію прав національностей України, Статуту Організації Об'єднаних Націй, Віденську декларацію, Декларацію Організації Об'єднаних Націй про права корінних народів, Постанову Верховної Ради України від 20 березня 2014 року № 1140–VII "Про Заяву Верховної Ради України щодо гарантії прав кримськотатарського народу у складі Української Держави", акт визначає права корінних народів та особливості їх реалізації.

04.06.2021

Законопроєкт про олігархів поданий у Верховну Раду

Проєкт Закону «Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)» зареєстрований 2 червня 2021 року за №5599. Метою Закону проголошено подолання конфлікту інтересів, викликаного злиттям політиків, медіа та великого бізнесу, забезпечення національної безпеки України у економічній, політичній та інформаційній сферах, захисту демократії, забезпечення державного суверенітету та уникнення випадків маніпулювання свідомістю громадян умисно спотвореною інформацією задля отримання доступу до ресурсів, належних на праві власності Українському народові.

27.05.2021

Огляд судової практики. Травень, 2021

Prostopravo знайомить читачів з деякими рішеннями Верховного Суду, прийнятими за результатами розгляду справ у травні 2021 року.

21.05.2021

Приватних виконавців наділять новими правами: зможуть стягнути більше боргів

Незабаром приватним виконавцям можуть дозволити примусово стягувати борги з держпідприємств і юросіб з державною участю на суму до 100 тис. грн. За словами представників галузі, надання їм таких повноважень дасть можливість багатьом громадянам і компаніям, які сьогодні роками чекають виконання судових вердиктів про боргове стягнення з держустанов, значно прискорити процедуру.

05.05.2021

Огляд судової практики. Квітень, 2021

Prostopravo знайомить читачів з рішеннями Верховного Суду, прийнятими за результатами розгляду справ у квітні 2021 року.

05.04.2021

Огляд судової практики. Березень, 2021

Prostopravo знайомить читачів з рішеннями Верховного Суду, ухваленими за результатами розгляду окремих справ у березні 2021 року.

25.03.2021

Тимчасове відсторонення нещепленої дитини від занять не призводить до порушення її конституційного права на освіту

Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду розглянув касаційну скаргу матері дитини, що навчається у Запорізькому Академічному ліцеї про визнання недійсним та скасування наказів про відсторонення від занять учнів, які не щеплені за віком.

24.03.2021

Касаційні фільтри: рік із новими процесуальними нормами

Так звані касаційні фільтри діють уже більше ніж рік. Чи досягнуто озвученої мети їх запровадження? Спробуємо розібратися з точки зору практики, на що слід звернути увагу під час підготовки касаційної скарги, аби уникнути відмови у відкритті провадження, а також у тому, чи вдалося зменшити навантаження на Верховний Суд.

01.03.2021

Огляд судової практики. Лютий, 2021

Prostopravo пропонує короткий огляд деяких рішень Верховного Суду, прийнятих за результатми розгляду справ у лютому 2021 року.

01.02.2021

Прийнято Закон про Бюро економічної безпеки

28 січня 2021 року Верховною Радою України було ухвалено Закон про Бюро економічної безпеки України (проєкт №3087-д). Бюро економічної безпеки України є державним правоохоронним органом, на який покладаються завдання щодо запобігання, виявлення, припинення, розслідування та розкриття економічних кримінальних правопорушень, раніше віднесених до підслідності СБУ.

28.01.2021

Прийнято Закон про всеукраїнський референдум

Президентський проєкт Закону про народовладдя через всеукраїнський референдум прийнято Верховною Радою 26 січня 2021 року. Закон визначає організацію та порядок проведення всеукраїнського референдуму і набуде чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

25.01.2021

Протидія невиправданому і надмірному насильству з боку правоохоронця не може кваліфікуватися як опір

Не поспішайте виконувати вимоги поліцейського без кепки. Якщо він спробує застосувати силу, можете відштовхнути, схопити за одяг чи навіть вдарити. Звісно, якщо впевнені, що його наміри — протиправні, а ваші дії можна пояснити «інстинктивною реакцією».

Горячие предложения

Кредиты на карту

более 30 онлайн-сервисов!

Ставка - от 0.01%

Срок - до 180 дней

Сумма - до 20 000 грн.

Документы - паспорт и код

Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Пошук юристів і держорганізацій по великих містах