Ринок юридичних послуг в Україні

Новини, статті та коментарі юристів про ринок юридичных послуг в Україні

10.11.2019

Нотаріат України та нотаріальні дії

Нотаріат в Україні: основи та система нотаріату відповідно до закону про нотаріат, нотаріальні дії

09.11.2019

Імпічмент: поняття, історія і особливості процедури

Що означає цей термін і наскільки застосовна процедура імпічменту президента в Україні, за яких умов і в якому порядку проводиться імпічмент розбирався Prostopravo.com.ua

09.11.2019

Прокуратура України: функції, система, статус прокурорів

14 жовтня 2014 року Верховна Рада прийняла Закон України "Про прокуратуру" в новій редакції. Про основи діяльності прокуратури в Україні розповість prostopravo.com.ua.

21.10.2019

Верховна Рада України ухвалила зміни до Закону про судоустрій та статус суддів

Проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування» №1008 прийнято в цілому 16 жовтня 2019 року. Проєктом вноситься низка змін до законів України "Про судоустрій і статус суддів", "Про очищення влади" та "Про Вищу раду правосуддя". Подробиці розповість Prostopravo

03.10.2019

Огляд судової практики. Вересень-2019

Prostopravo пропонує для ознайомлення огляд судової практики Верховного Суду України за вересень 2019 року.

24.09.2019

Реформа прокуратури. Верховна Рада ухвалила закон

«Закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури» направлено на підпис Президенту 23 вересня 2019 року. Суб’єктом законодавчої ініціативи виступав сам Президент. Закон спрямований на запровадження заходів, пов’язаних із кадровим перезавантаженням органів прокуратури шляхом атестації чинних прокурорів, а також надання можливості всім доброчесним кандидатам, які мають належні теоретичні знання та практичні навивки, на конкурсних засадах зайняти посаду прокурора у будь-якому органі прокуратури. Основною метою законопроекту, як зазначає суб’єкт законодавчої ініціативи, є створення передумов для побудови системи прокуратури, діяльність якої базується на засадах ефективності, професійності, незалежності та відповідальності.

20.09.2019

У першому читанні прийнято законопроєкт про зміну підстав передачі справи на розгляд Великої палати ВС

12 вересня 2019 року прийнято в першому читанні проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підстав передачі справи на розгляд Великої Палати Верховного Суду та щодо строків повернення адміністративних справ».

12.09.2019

Прийнято Закон про імпічмент Президенту

10 вересня 2019 року Верховна Рада України ухвалила в цілому Закон України «Про особливу процедуру усунення Президента України з поста (імпічмент)». Закон визначає правові та організаційні засади притягнення Президента України до конституційної відповідальності шляхом усунення з поста в порядку імпічменту.

10.09.2019

Відшкодування моральної шкоди: на що слід звернути увагу при зверненні до суду

Відшкодування моральної (немайнової) шкоди є досить поширеним способом захисту цивільних прав та інтересів особи. Утім особлива правова природа моральної шкоди, неповна обізнаність громадян із особливостями відшкодування моральної шкоди, складність доведення факту заподіяння моральної шкоди та підтвердження належними доказами наявних у потерпілої особи нематеріальних втрат призводять до відмови у задоволенні відповідних позовних вимог.

03.09.2019

Велика палата Верховного Суду визнала звільнення прокурора за пропаганду комуністичного режиму законним

Прокурор звернулася до суду із позовом, у якому просила визнати протиправним і скасувати рішення Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів, яким на неї було накладено дисциплінарне стягнення у виді звільнення з посади в органах прокуратури за висловлену повагу до комуністичної символіки, пропаганду комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів, прихильне ставлення до закликів до агресивної війни, розв’язування воєнного конфлікту. Постановою Великої Палати Верховного Суду від 19 червня 2019 року у справі № 9901/998/18 скаргу залишено без змін.

01.09.2019

Як скласти позовну заяву до суду?

Залежно від категорії спору, він може бути розглянутий судом загальної юрисдикції (цивільно-правовий спір, суперечки, що випливають з трудових, житлових, сімейних відносин); господарськими судами (суперечки, пов'язані з підприємницькою діяльністю); адміністративними судами (оспорювання акта або діяльності суб'єкта владних повноважень). Також, крім позовного провадження, суперечка може розглядатися в порядку наказного або окремого провадження. Тому, перш ніж звертатися до суду настійно рекомендуємо проконсультуватися з юристом, а краще - довірити і складання позовної заяви про стягнення заборгованності, про розірвання шлюбу з неповнолітніми дітьми і т.д., і представництво інтересів в суді професіоналам.

14.08.2019

Україна приєдналася до Сінгапурської Конвенції про медіацію

7 серпня 2019 року Міністр юстиції України, Павло Петренко, підписав Конвенцію ООН про міжнародні угоди про врегулювання спорів за результатами медіації - Сінгапурську Конвенцію щодо медіації. Україна стала однією з 46 країн-підписантів, серед яких також США та Китай. Як зазначили в Міністерстві юстиції, реалізація договору сприятиме посиленню ролі медіації, як альтернативи арбітражу для вирішення міжнародних комерційних спорів, та загалом матиме позитивний вплив на розвиток міжнародної торгівлі.

09.08.2019

Про право як мистецтво добра та справедливості. Інтерв’ю з В.Кисілем

Цими днями пішла з життя видатна людина, знаний юрист, доктор юридичних наук, професор, старший партнер ЮФ «Василь Кісіль та партнери», Василь Кисіль. Пам’яті одного з «батьків» української юриспруденції публікуємо фрагмент його інтерв’ю виданню «Закон і Бізнес» від серпня 2013 року.

22.07.2019

Закон, який забороняє пропаганду комуністичного та нацистського режимів, визнано конституційним

16 липня 2019 року Конституційний Суд України ухвалив Рішення у справі за конституційним поданням 46 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

19.07.2019

Конституційний Суд визнав положення Закону «Про освіту» щодо мови навчання конституційними

Конституційний Суд України ухвалив рішення у справі за конституційним поданням 48 народних депутатів України щодо відповідності конституційності Закону України «Про освіту» від 5 вересня. Встановлено, що Закон № 2145–VIII відповідає Конституції України.

02.08.2017

Конституційна скарга: суб'єкти, вимоги, терміни, порядок розгляду

31.07.2017г. Президент підписав Закон Про Конституційний Суд України, який вступить в силу на наступний день після його опублікування. Одним з основних нововведень закону є інститут конституційної скарги. Тепер будь-яка фізична або юридична особа зможе звернутися в КС з скаргою на неконституційне положення закону, за умови, що цей закон був застосований в остаточному рішенні суду щодо суб'єкта скарги. Детальніше розповість Prostopravo

07.02.2017

Адвокат або юрист? Кілька головних відмінностей

Більшість людей або взагалі не розуміють різниці, або плутають адвокатів і юристів, називаючи одних - іншими. Однак таке ототожнення є неправильним, а часто і шкідливою помилкою клієнта, що шкодить в першу чергу йому самому. Спеціально для prostopravo, адвокат і партнер Юридичної фірми «Москаленко і Партнери» Анастасія Москаленко пояснює, в чому ж різниця між юристом і адвокатом.

11.08.2016

Оподаткування адвокатської діяльності у 2016 році

Згідно з п.п. 14.1.226 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України самозайнята особа – платник податку, який є фізичною особою-підприємцем або провадить незалежну професійну діяльність за умови, що така особа не є працівником у межах такої підприємницької чи незалежної професійної діяльності.

27.07.2016

Огляд судової практики. Липень-2016

Prostopravo пропонує ознайомитись з судовими рішеннями вищих судів, прийнятими за результатми розгляду справ у липні 2016 року.

10.06.2014

Доступ до публічної інформації

Доступ до публічної інформації - одне з пріоритетних напрямків діяльності державних органів. Prostopravo.com.ua з'ясовував, яким чином цей напрямок реалізується, що собою являє публічна інформація, який порядок забезпечення доступу до публічної інформації громадян.

23.04.2014

Єдиний державний реєстр виконавчих проваджень

Цей ресурс міститься на оффіційному сайті trade.informjust.ua, доступ за адресою https://trade.informjust.ua/vpdoc/getdoc.aspx.

09.04.2014

Пристрасті по люстрації. Новий законопроект про відновлення довіри до судової системи України

Після того, як багатостраждальний законопроект № 4378 Про відновлення довіри до судової системи України було знято з розгляду , народні депутати розглянули і прийняли за основу другий, однойменний законопроект під номером 4378-1. У чому різниця між цими двома документами дізнавався Prostopravo.com.ua

15.03.2014

З якими юридичними проблемами можуть зіткнутися жителі Криму у складі Російської Федерації?

Останнім часом активно обговорюються політичні та економічні аспекти переходу Криму під юрисдикцію Російської Федерації, про юридичні ж аспекти говорять мало. Залишивши осторонь питання законності процесів, що відбуваються нині на півострові, prostopravo вирішив зупинитися на деяких повсякденних проблемах, з якими можуть зіткнутися жителі Криму у складі Російської Федерації.

28.02.2014

Єдиний реєстр судових рішень України. Тест-драйв

Офіційний сайт Єдиного державного реєстру судових рішень України розміщений за адресою http://reyestr.court.gov.ua/ і головна сторінка реєстру виглядає наступним чином:

06.02.2014

Повернення до Конституції 2004 року і права громадянина України

У силу сформованої політичної обстановки в Україні сьогодні часто піднімається питання про повернення до норм Конституції України 2004 року. Однак для багатьох громадян країни це словосполучення мало про що говорить . Prostopravo.com.ua розбирався , як же вплине на життя , права та інтереси пересічного громадянина України повернення до норм Конституції України в редакції 2004 року.

22.02.2013

Як стати арбітражним керуючим в Україні?

З 21 жовтня 2019 року в Україні вводиться в дію Кодекс процедур банкрутства, яким по-новому врегульована діяльність арбітражних керуючих. Хто і як може стати арбітражним керуючим в Україні дізнавався Prostopravo.com.ua

12.07.2012

Адвокатура в Україні: хто може стати адвокатом

Адвокатура в Україні: адвокатська діяльність

20.06.2012

Як вибрати судового адвоката

Ця стаття призначена насамперед фізичним та юридичним особам, що потребують правової допомоги судового адвоката, юриста або судового представника.

Горячие предложения

Кредиты на карту

более 30 онлайн-сервисов!

Ставка - от 0.01%

Срок - до 180 дней

Сумма - до 20 000 грн.

Документы - паспорт и код

Bookeeper

295 грн. в месяц

Онлайн бухгалтерия

для ФОП и малого бизнеса

первые 30 дней бесплатно!

Пошук юристів і держорганізацій по великих містах