Ринок юридичних послуг в Україні

Новини, статті та коментарі юристів про ринок юридичных послуг в Україні

12.09.2019

Прийнято Закон про імпічмент Президенту

10 вересня 2019 року Верховна Рада України ухвалила в цілому Закон України «Про особливу процедуру усунення Президента України з поста (імпічмент)». Закон визначає правові та організаційні засади притягнення Президента України до конституційної відповідальності шляхом усунення з поста в порядку імпічменту.

10.09.2019

Відшкодування моральної шкоди: на що слід звернути увагу при зверненні до суду

Відшкодування моральної (немайнової) шкоди є досить поширеним способом захисту цивільних прав та інтересів особи. Утім особлива правова природа моральної шкоди, неповна обізнаність громадян із особливостями відшкодування моральної шкоди, складність доведення факту заподіяння моральної шкоди та підтвердження належними доказами наявних у потерпілої особи нематеріальних втрат призводять до відмови у задоволенні відповідних позовних вимог.

03.09.2019

Велика палата Верховного Суду визнала звільнення прокурора за пропаганду комуністичного режиму законним

Прокурор звернулася до суду із позовом, у якому просила визнати протиправним і скасувати рішення Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів, яким на неї було накладено дисциплінарне стягнення у виді звільнення з посади в органах прокуратури за висловлену повагу до комуністичної символіки, пропаганду комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів, прихильне ставлення до закликів до агресивної війни, розв’язування воєнного конфлікту. Постановою Великої Палати Верховного Суду від 19 червня 2019 року у справі № 9901/998/18 скаргу залишено без змін.

01.09.2019

Як скласти позовну заяву до суду?

Залежно від категорії спору, він може бути розглянутий судом загальної юрисдикції (цивільно-правовий спір, суперечки, що випливають з трудових, житлових, сімейних відносин); господарськими судами (суперечки, пов'язані з підприємницькою діяльністю); адміністративними судами (оспорювання акта або діяльності суб'єкта владних повноважень). Також, крім позовного провадження, суперечка може розглядатися в порядку наказного або окремого провадження. Тому, перш ніж звертатися до суду настійно рекомендуємо проконсультуватися з юристом, а краще - довірити і складання позовної заяви про стягнення заборгованності, про розірвання шлюбу з неповнолітніми дітьми і т.д., і представництво інтересів в суді професіоналам.

14.08.2019

Україна приєдналася до Сінгапурської Конвенції про медіацію

7 серпня 2019 року Міністр юстиції України, Павло Петренко, підписав Конвенцію ООН про міжнародні угоди про врегулювання спорів за результатами медіації - Сінгапурську Конвенцію щодо медіації. Україна стала однією з 46 країн-підписантів, серед яких також США та Китай. Як зазначили в Міністерстві юстиції, реалізація договору сприятиме посиленню ролі медіації, як альтернативи арбітражу для вирішення міжнародних комерційних спорів, та загалом матиме позитивний вплив на розвиток міжнародної торгівлі.

09.08.2019

Про право як мистецтво добра та справедливості. Інтерв’ю з В.Кисілем

Цими днями пішла з життя видатна людина, знаний юрист, доктор юридичних наук, професор, старший партнер ЮФ «Василь Кісіль та партнери», Василь Кисіль. Пам’яті одного з «батьків» української юриспруденції публікуємо фрагмент його інтерв’ю виданню «Закон і Бізнес» від серпня 2013 року.

22.07.2019

Закон, який забороняє пропаганду комуністичного та нацистського режимів, визнано конституційним

16 липня 2019 року Конституційний Суд України ухвалив Рішення у справі за конституційним поданням 46 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

19.07.2019

Конституційний Суд визнав положення Закону «Про освіту» щодо мови навчання конституційними

Конституційний Суд України ухвалив рішення у справі за конституційним поданням 48 народних депутатів України щодо відповідності конституційності Закону України «Про освіту» від 5 вересня. Встановлено, що Закон № 2145–VIII відповідає Конституції України.

02.08.2017

Конституційна скарга: суб'єкти, вимоги, терміни, порядок розгляду

31.07.2017г. Президент підписав Закон Про Конституційний Суд України, який вступить в силу на наступний день після його опублікування. Одним з основних нововведень закону є інститут конституційної скарги. Тепер будь-яка фізична або юридична особа зможе звернутися в КС з скаргою на неконституційне положення закону, за умови, що цей закон був застосований в остаточному рішенні суду щодо суб'єкта скарги. Детальніше розповість Prostopravo

07.02.2017

Адвокат або юрист? Кілька головних відмінностей

Більшість людей або взагалі не розуміють різниці, або плутають адвокатів і юристів, називаючи одних - іншими. Однак таке ототожнення є неправильним, а часто і шкідливою помилкою клієнта, що шкодить в першу чергу йому самому. Спеціально для prostopravo, адвокат і партнер Юридичної фірми «Москаленко і Партнери» Анастасія Москаленко пояснює, в чому ж різниця між юристом і адвокатом.

11.08.2016

Оподаткування адвокатської діяльності у 2016 році

Згідно з п.п. 14.1.226 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України самозайнята особа – платник податку, який є фізичною особою-підприємцем або провадить незалежну професійну діяльність за умови, що така особа не є працівником у межах такої підприємницької чи незалежної професійної діяльності.

27.07.2016

Огляд судової практики. Липень-2016

Prostopravo пропонує ознайомитись з судовими рішеннями вищих судів, прийнятими за результатми розгляду справ у липні 2016 року.

10.06.2014

Доступ до публічної інформації

Доступ до публічної інформації - одне з пріоритетних напрямків діяльності державних органів. Prostopravo.com.ua з'ясовував, яким чином цей напрямок реалізується, що собою являє публічна інформація, який порядок забезпечення доступу до публічної інформації громадян.

23.04.2014

Єдиний державний реєстр виконавчих проваджень

Цей ресурс міститься на оффіційному сайті trade.informjust.ua, доступ за адресою https://trade.informjust.ua/vpdoc/getdoc.aspx.

09.04.2014

Пристрасті по люстрації. Новий законопроект про відновлення довіри до судової системи України

Після того, як багатостраждальний законопроект № 4378 Про відновлення довіри до судової системи України було знято з розгляду , народні депутати розглянули і прийняли за основу другий, однойменний законопроект під номером 4378-1. У чому різниця між цими двома документами дізнавався Prostopravo.com.ua

15.03.2014

З якими юридичними проблемами можуть зіткнутися жителі Криму у складі Російської Федерації?

Останнім часом активно обговорюються політичні та економічні аспекти переходу Криму під юрисдикцію Російської Федерації, про юридичні ж аспекти говорять мало. Залишивши осторонь питання законності процесів, що відбуваються нині на півострові, prostopravo вирішив зупинитися на деяких повсякденних проблемах, з якими можуть зіткнутися жителі Криму у складі Російської Федерації.

28.02.2014

Єдиний реєстр судових рішень України. Тест-драйв

Офіційний сайт Єдиного державного реєстру судових рішень України розміщений за адресою http://reyestr.court.gov.ua/ і головна сторінка реєстру виглядає наступним чином:

06.02.2014

Повернення до Конституції 2004 року і права громадянина України

У силу сформованої політичної обстановки в Україні сьогодні часто піднімається питання про повернення до норм Конституції України 2004 року. Однак для багатьох громадян країни це словосполучення мало про що говорить . Prostopravo.com.ua розбирався , як же вплине на життя , права та інтереси пересічного громадянина України повернення до норм Конституції України в редакції 2004 року.

22.02.2013

Як стати арбітражним керуючим в Україні?

Зміни до Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом від 18 січня 2013 року скасували ліцензування діяльності арбітражних керуючих. Утім, щоб отримати статус арбітражного керуючого, йому доведеться пройти обов'язкове навчання, стажування, а також скласти кваліфікаційний іспит. Хто і як може стати арбітражним керуючим в Україні, дізнавався Prostopravo.com.ua

12.07.2012

Реформа адвокатури

Розмови про необхідність реформування української адвокатури чути же більше десяти років. Нарешті 5 липня 2012 року Верховна Рада ухвалила Закон Про адвокатуру та адвокатську діяльність, і довгоочікувана реформа зайшла в активну стадію. Про те, що має змінитися в діяльності адвокатів в Україні, дізнавався Prostopravo.com.ua

20.06.2012

Як вибрати судового адвоката

Ця стаття призначена насамперед фізичним та юридичним особам, що потребують правової допомоги судового адвоката, юриста або судового представника.

Горячие предложения

Кредиты на карту

более 30 онлайн-сервисов!

Ставка - от 0.01%

Срок - до 180 дней

Сумма - до 20 000 грн.

Документы - паспорт и код

Bookeeper

295 грн. в месяц

Онлайн бухгалтерия

для ФОП и малого бизнеса

первые 30 дней бесплатно!

Пошук юристів і держорганізацій по великих містах