Перевірки малого бізнесу в Україні

Юридичні послуги для малого та великого бізнесу при проведенні перевірок контролюючими органами, оскарження штрафів, поради юристів, корисні статті

  1. Види перевірок бізнесу
  2. Вартість юридичної допомоги в захисті бізнесу від перевірок і штрафів

Види перевірок бізнесу

1.1 Комплексні перевірки

Відповідно до частини другої статті 4 Закону України «Про основи державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» в разі якщо суб'єкт господарювання на відповідний плановий період включений в плани здійснення заходів державного нагляду (контролю) одночасно декількох органів державного нагляду (контролю), відповідні планові заходи здійснюються органами державного нагляду комплексно - одночасно всіма органами державного нагляду, в плани яких включені підприємства.

При цьому заборонено проводити перевірки різними органами державного нагляду, але по одному і тому ж питанню. Всі заходи повинні проводитися строго в робочий час суб'єкта господарювання, встановлений його правилами внутрішнього трудового розпорядку.

План здійснення комплексних заходів державного нагляду затверджується Наказом Державної регуляторної служби. Ознайомитися з планом комплексних перевірок на 2019 рік можна на сайті Державної регуляторної служби за посиланням .

Якщо підприємство не включено до переліку тих, до кого нагрянуть з комплексною перевіркою, можливо його перевірить один з наступних державних органів контролю.

Крім того, дізнатися, чи включено підприємство в план-графік комплексної перевірки, або перевірки окремого контролюючого органу можна на інспекційному порталі .

1.2 Перевірки Держпраці

Що перевіряє : дотримання законодавства про охорону праці та промислову безпеку. Перевірки дотримання трудового законодавства проходять відповідно до індивідуального графіка.

План перевірок затверджується регіональними управліннями Державної служби України з питань праці в кожній області.

Посилання на сайти регіонів можна знайти тут .

1.3 Перевірки Пенсійного фонду України

Що перевіряє: дотримання законодавства у сфері загальнообов'язкового державного пенсійного страхування.

Річний План перевірок на 2019 рік можна знайти за посиланням .

Більше інформації про перевірки та штрафування Пенсійним фондом читайте за посиланням .

1.4 Перевірки Держпродспоживслужби

Що перевіряє: дотримання законодавства про захист прав споживачів; дотримання законодавства в сфері ветеринарної медицини; дотримання законодавства в сфері безпеки і окремих показників якості харчових продуктів; дотримання законодавства щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін; дотримання законодавства в сфері забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя; дотримання законодавства в сфері карантину та захисту рослин; дотримання метрологічних вимог тощо

З планом здійснення перевірок Держпродспоживслужби на 2019 рік можна ознайомитись на офіційному сайті за посиланням , більше інформації читайте тут .

1.5 Перевірки Мінекономрозвитку

Що перевіряє: плани перевірок затверджені за двома напрямками - дотримання ліцензійних умов провадження туроператорської діяльності; і дотримання законодавства з оцінки відповідності вимогам технічних регламентів.

1.6 Перевірки Державної архітектурно-будівельної інспекції

Що перевіряє: дотримання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з будівництва об'єктів, які за класом наслідків (відповідальності) відносяться до об'єктів з середніми і значними наслідками; вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил під час виконання підготовчих і будівельних робіт.

1.7 Перевірки ДФС

Документальні планові перевірки повинні бути передбачені в плані-графіку проведення планових документальних перевірок, згідно зі статтею 77 Податкового Кодексу України.

План-графік документальних планових перевірок на поточний рік публікується на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, до 25 грудня року, що передує року, в якому будуть проводитися такі документальні планові перевірки.

План-графік проведення документальних планових перевірок податкової на 2019 рік доступний за посиланням .

До плану-графіка проведення документальних планових перевірок відбираються платники податків, які мають ризик щодо несплати податків та зборів, невиконання іншого законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи.

Періодичність проведення документальних планових перевірок платників податків визначається залежно від ступеня ризику в діяльності таких платників податків, який поділяється на високий, середній та незначний. Платники податків з незначним ступенем ризику включаються до плану-графіка не частіше, ніж раз в три календарних роки, середнім - не частіше, ніж раз на два календарних роки, високим - не частіше одного разу на календарний рік.

Вартість юридичної допомоги в захисті бізнесу від перевірок і штрафів
Услуга
Кол-во предложений
Средняя цена, грн

10

количество предложений

1 230,00

средняя цена, грн

6

количество предложений

3 183,33

средняя цена, грн

1

количество предложений

8 000,00

средняя цена, грн

Горячие предложения

Кредиты на карту

более 30 онлайн-сервисов!

Ставка - от 0.01%

Срок - до 180 дней

Сумма - до 20 000 грн.

Документы - паспорт и код

КАК СТАТЬ УСПЕШНЫМ И ВЫСОКООПЛАЧИВАЕМЫМ ЮРИСТОМ?

ПЕРВАЯ В УКРАИНЕ ПРИКЛАДНАЯ КНИГА О СЕКРЕТАХ ПРОФЕССИОНАЛОВ, РЕАЛИЯХ ТРУДА И ЧАСТНОЙ ПРАКТИКИ В СФЕРЕ ПРАВА

Пошук юристів і держорганізацій по великих містах