Всі популярні статті сайту

Список найпопулярніших статей сайту

15.03.2019

Закон про електронну комерцію

3 вересня 2015 року Верховна Рада України прийняла Закон «Про електронну комерцію». Закон визначає організаційно-правові основи діяльності в сфері електронної комерції в Україні, встановлює порядок здійснення електронних правочинів із застосуванням інформаційно-телекомунікаційних систем і визначає права і обов'язки учасників відносин у сфері електронної комерції.

15.03.2019

Правове регулювання договорів міни

Prosto елементарним здається на перший погляд все, що пов'язано з цим видом договірних відносин. Тим не менш, деякі питання варто прояснити. Окремо зупинимося на правовому регулювання товарообмінних операції у зовнішньоекономічній діяльності, в якій цей вид зобов'язань застосовується найчастіше.

15.03.2019

Агентські договори в Україні

Комерційне посередництво або агентська діяльність є одним з популярних видів господарської діяльності. Діяльність агента полягає в наданні іншим суб'єктам господарювання послуг представництва від їх імені, в їх інтересах, за їх рахунок і під їх контролем. Виникають ці відносини на підставі договору. З особливостями агентських договорів розбирався Prostopravo.com.ua. Дізнайтеся, як скласти агентський договір на надання послуг.

15.03.2019

Договори про надання послуг: поняття, предмет, істотні умови

Цей вид договорів об'єднує цілу групу договірних відносин: медичні, туристичні, телекомунікаційні, комунальні, транспортні, юридичні послуги - далеко не повний їх перелік. Що об'єднує цю групу договорів платного надання послуг, в чому їх особливості, як скласти договір на надання послуг дізнавався Prostopravo.com.ua.

15.03.2019

Особливості покупки і продажу корпоративних прав

З питанням продажу або покупки бізнесу рано чи пізно зустрічається практично кожен господарюючий суб'єкт. Саме особливості здійснення та оформлення цієї операції і вирішив з'ясувати prostopravo.com.ua.

15.03.2019

Договори про розпорядження правами інтелектуальної власності

Сьогодні Prostopravo.com.ua розповість про те, як правильно оформити договірні відносини щодо розпорядження правами інтелектуальної власності (ІВ) (в тому числі ліцензійний договір на використання винаходу, на товарний знак і інші види). Використання різних об'єктів інтелектуальної власності в підприємницькій діяльності набуває все більш масового характеру. У той же час, багато підприємців не знають як грамотно оформити передачу таких прав, помилково вважаючи, що як і об'єкти права власності вони можуть передавати на підставі договорів купівлі-продажу, найму і т. п.

15.03.2019

Правове регулювання комісійних договорів

Одним з найпоширеніших договорів в торговому обороті є договір комісії. Сьогодні зупинимося на основних законодавчих вимогах до таких видів договорів. Prostopravo.com.ua з'ясовував, що собою являє і на яких умовах може укладатися договір комісії на реалізацію товару та іншої продукції, в чому його відмінність від суміжних договорів, які характерні особливості, суттєві умови і обов'язки комісіонера.

15.03.2019

Ділове листування по e-mail: як уникнути проблем

Дізнайтеся, що таке електронне листування і як правильно вести ділову переписку. Все більшого поширення набуває ведення ділової переписки по електронній пошті. Зручно, швидко, сучасно. Пересилаються тексти договорів, акти прийому-передачі, замовлення, різноманітні підтвердження, рахунки-фактури і т.д. Втім, останнім часом в цій сфері збільшилася кількість правових проблем. Предметом даної публікації не є податкова звітність та податкові накладні.

22.12.2018

Плата за землю

Будучи власником або користувачем земельної ділянки в Україні будь-яка фізична або юридична особа автоматично стає платником такого виду податку, як земельний податок. Втім, деякі категорії щасливчиків від сплати цього податку відповідно до Податкового Кодексу звільняються (наприклад, пенсіонери).

12.12.2018

Податок на нерухомість

Як платити податок на нерухомість в Україні з житлової нерухомості, квартири, будинку фізичним особам (в тому числі пенсіонерам): нове в системі оподаткування нерухомого майна, порядок і терміни сплати.

11.12.2018

Нові обмеження при розрахунках готівкою в Україні

5 січня 2018 року набула чинності Постанова Правління Національного банку України «Про затвердження Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні», якою скасовано всі Постанови щодо обмежень при розрахунках готівкою в національній валюті, що діяли раніше

09.12.2018

Пенсії у зв'язку з втратою годувальника

Хто і в якому розмірі має право на пенсію у зв'язку з втратою годувальника, як нараховується і до скількох років вона виплачується з'ясовував Prostopravo.com.ua.

09.12.2018

Умови виходу на пільгову пенсію

З 1 квітня 2015 року змінилися умови виходу на пільгову пенсію в Україні. Хто і за яких обставин зможе оформити пенсію на пільгових умовах дізнавався prostopravo.

09.12.2018

Пенсійна реформа

Пенсійна реформа в Україні: зміни для жінок і чоловіків, шахтарів, інвалідів

09.12.2018

Перерахунок пенсії в Україні

Prostopravo розповідає яким чином проводиться перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам, як перераховується пенсія у зв'язку зі змінами прожиткового мінімуму і індексацією.Советы юристов для граждан и бизнеса на ваш e-mail!
Пошук юристів і держорганізацій по великих містах