Всі популярні статті сайту

Список найпопулярніших статей сайту

26.02.2021

Кримінальну відповідальність за торгівлю людьми пропонують посилити

22 лютого 2021 року у Верховній Раді зареєстровано проєкт Закону № 5134 «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення кримінальної відповідальності за торгівлю людьми». Проєкт передбачає посилення кримінальної відповідальності за торгівлю людьми.

24.02.2021

Нові рахунки ЄСВ-2021: куди платити і як зростатиме єдиний соцвнесок до 2023 року

Нові розрахункові рахунки для сплати податків 2021 викликали справжній ажіотаж серед підприємців. Перші оплати раптом повернулися назад, проте наступні зникали в невідомому напрямку. У податковій розводили руками, а в кабінеті платника податків формувалася дебіторська заборгованість. UBR.ua розібрав, де можна знайти нові реквізити ЄСВ та інших податків.

23.02.2021

Законопроєкт про оподаткування Google та Facebook прийнято в першому читанні

Законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо скасування оподаткування доходів, отриманих нерезидентами у вигляді виплати за виробництво та/або розповсюдження реклами та удосконалення порядку оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання нерезидентами електронних послуг фізичним особам» підтриманий Верховною Радою України у першому читанні 17 лютого 2020 року. Отже, вже з 1 січня 2022 року в Україні можуть почати обкладати ПДВ електронні послуги, що надаються нерезидентами громадянам України.

22.02.2021

Прийнято Закон про захист дітей від сексуальної експлуатації та насильства

18 лютого 2021 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації Конвенції Ради Європи про захист дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства (Ланцаротської конвенції)» (проєкт 3055). Законом внесено зміни до Закону України «Про охорону дитинства», Кримінального та Кримінально-процесуального Кодексу України щодо відповідальності за статеві злочини проти дітей.

19.02.2021

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт про ознаки трудових відносин

Питання відмежування трудових відносин від цивільно-правових є актуальним, та наразі однозначно законодавчо не вирішене. У законопроєкті «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо визначення поняття трудових відносин та ознак їх наявності» №5054 наведено визначення та ознаки трудових відносин, які свідчать про їх наявність, незалежно від того, який договір фактично укладено між сторонами.

18.02.2021

Посилено відповідальність за порушення правил безпеки дорожнього руху

16 лютого 2021 року Верховна Рада України прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху», яким посилено адміністративну та кримінальну відповідальність за порушення правил безпеки дорожнього руху, в том числі у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння.

17.02.2021

Монетизація пільг: як отримати допомогу на оплату комуналки готівкою

У тих українців, які отримують пільги на комунальні платежі, є можливість перейти на готівкову форму виплат. Зробити це можна в будь-який зручний час. Відповідне рішення прийняв уряд 27 грудня 2019 року. Консультаційний центр для населення "ГазПравда" роз'яснив, як надаються ці пільги.

16.02.2021

Скасовано мораторій на деякі види перевірок

9 лютого 2021 року набула чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 03 лютого 2021 р. № 89 «Про скорочення строку дії обмеження в частині дії мораторію на проведення деяких видів перевірок». Які перевірки повертаються? – розповість Prostopravo

15.02.2021

В першому читанні прийнято Закон про посилення відповідальності за несплату податків

Проєкт Закону про внесення змін до адміністративного та кримінального законодавства щодо запровадження діяльності Бюро економічної безпеки України №3959-1 не лише встановлює адміністративну відповідальність працівників Бюро, але й доповнює Кримінальний Кодекс новим складом злочину – шахрайство з податком на додану вартість. Крім того, за несплату податків та зборів передбачається покарання у вигляді обмеження або позбавленні волі.

12.02.2021

Прийнято Закон про надомну та дистанційну роботу

4 лютого 2021 року Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення правового регулювання дистанційної роботи» (законопроєкт №4051). Законом внесені зміни до Кодексу законів про працю щодо регулювання надомної, дистанційної роботи та роботи з гнучким графіком. Закон набуде чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

11.02.2021

Нові правила забезпечення дітей-сиріт житлом у 2021 році

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту житлових прав дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа» буде введений в дію з 31 березня 2021 року. Законом, зокрема, передбачено право дітей, позбавлених батьківського піклування, на отримання грошової компенсації замість належного житла.

10.02.2021

Українці з весни будуть оформляти квартири і землю за новими правилами: що варто врахувати в 2021-м

На початку лютого цього року депутати прийняли закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо єдиної правової частки земельної ділянки та розташованого на ній об'єкта нерухомості".

09.02.2021

Верховна Рада прийняла Закон про електронні трудові книжки

За Законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі» через три місяці ведення трудових книжок у паперовій формі стане необов’язковим. Облік трудової діяльності відбуватиметься в електронній формі, проте роботодавець повинен оформити трудову книжку в паперовому вигляді на вимогу працівника.

08.02.2021

Прийнято Закон про захист викривачів корупції

4 лютого 2021 року Верховна Рада України ухвалила Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо упорядкування окремих питань захисту викривачів". Законом внесено зміни до Закону України "Про запобігання корупції", передбачено здійснення повідомлень викривачів через Єдиний портал повідомлення та винагороду за такі повідомлення.

05.02.2021

У МВС пропонують змінити правила видачі посвідчень водія

Єдиним способом підтвердити навик водіння стане іспит, а інформація в правах доповниться кодами, що вказують на обмеження і заборони для водія. Міністерство внутрішніх справ пропонує істотно переписати порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами. В основному зміни стосуються правил підтвердження водійських навичок і порядку проведення практичних іспитів.

Горячие предложения

Bookeeper

295 грн. у місяць

Онлайн бухгалтерія

для ФОП і малого бізнесу

перші 30 днів безкоштовно!

Кредиты на карту

более 30 онлайн-сервисов!

Ставка - от 0.01%

Срок - до 180 дней

Сумма - до 20 000 грн.

Документы - паспорт и код

Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Пошук юристів і держорганізацій по великих містах