Всі популярні статті сайту

Список найпопулярніших статей сайту

31.03.2020

Верховна Рада України ухвалила Закон про додаткові економічні та соціальні гарантії на період карантину

30 березня 2020 року на позачерговому засіданні український парламент прийняв Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)» (проєкт №3275). Подробиці розповість Prostopravo.

30.03.2020

Школа несе відповідальність за шкоду, завдану здоров’ю учня під час перерви

Такого висновку дійшов Верховний Суд у складі колегії суддів Третьої судової палати Касаційного цивільного суду, розглянувши справу №738/387/19 про стягнення матеріальної та моральної шкоди, завданої ушкодженням здоров`я.

27.03.2020

У Верховній Раді зареєстрований законопроєкт про заходи на період карантину

Проєкт Закону №3234 «Про заходи на період установлення на території України карантину» наданий для ознайомлення народним депутатам 25 березня 2020 року. Закон визначає тимчасові заходи для забезпечення підтримки суб’єктів господарювання,які здійснюють діяльність на території України та особам, які проживають на території України під час установлення карантину. Проте, наразі невідомо, коли відбудеться позачергове засідання українського парламенту, а, відтак, і коли буде розглянуто законопроєкт.

26.03.2020

Карантин в Україні продовжили до 24 квітня

Режим надзвичайної ситуації запроваджений у всій України на 30 днів. Таке рішення ухвалили на засіданні Кабінету Міністрів 25 березня 2020 року.

25.03.2020

ДПС розповідає про карантинні нововведення для бізнесу

В інформаційному листі №7 від 20.03.2020 року Державна податкова служба України розповідає: на які штрафні санкції розповсюджується звільнення від відповідальності платників податків за порушення податкового законодавства протягом періоду з 1 березня по 31 травня 2020 року, чи будуть застосовуватися штрафні санкції за заниження податкових зобов’язань, а також нараховуватись пеня за несвоєчасну сплату; на який період запроваджено мораторій на проведення перевірок; про зміну терміну подання річної податкової декларації про майновий стан і доходи; хто звільняється від нарахування та плати за землю, а також від нарахування, обчислення та сплати ЄСВ; як змінено терміни запровадження нових правил використання РРО.

24.03.2020

Як працюватимуть банки у період карантину?

22 березня 2020 року Національний банк України звернувся до комерційних банків з листом щодо режиму роботи банківських установ у період дії посилених заходів протидії розповсюдженню коронавірусної інфекції.

23.03.2020

Які найпоширеніші звернення до тпп у зв’язку з форс-мажором

Карантин у зв'язку з поширенням короновірусу став для бізнесу непередбачуваною реальністю в період обмежень. До ТПП України щодня надходить понад 300 дзвінків із питаннями щодо форс-мажору. До уваги підприємців - найпоширеніші звернення до ТПП у зв’язку з форс-мажором.

21.03.2020

Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування

Відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» державні службовці мають заповнювати електронну декларацію на сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК).

20.03.2020

Огляд судової практики ВС. Зразкові справи -2020

Відповідно до Кодексу адміністративного судочинства, якщо у провадженні одного або декількох адміністративних судів перебувають типові адміністративні справи, кількість яких визначає доцільність ухвалення зразкового рішення, суд, який розглядає одну чи більше таких справ, може звернутися до Верховного Суду з поданням про розгляд однієї з них Верховним Судом як судом першої інстанції. Prostopravo знайомить читачів з результатами розгляду зразкових справ Верховним Судом, оприлюднених у 2020 році.

18.03.2020

Верховна Рада ухвалила Закони про протидію поширення COVID-19

17 березня 2020 року український парламент ухвалив в цілому Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)» (законопроєкт 3219) та Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення короновірусної хвороби (COVID-19)» (законопроєкт 3220). Prostopravo розповість, які заходи будуть вжиті для протидії поширенню коронавірусної інфекції в Україні, як держава планує підтримати підприємців та громадян на час карантину.

17.03.2020

Рекомендації Держпраці для роботодавців щодо запровадження запобіжних заходів розповсюдження COVID-19 на робочих місцях

У січні 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) оголосила про спалах нової коронавірусної хвороби в провінції Хубей, Китай. Всесвітньою організацією охорони здоров’я оголошено надзвичайний стан в галузі охорони здоров’я міжнародного рівня оскільки захворювання має високий ризик поширення коронавірусної хвороби у 2019 році (COVID-19) в інші країни світу.

16.03.2020

Роз’яснення від МЗС України: що треба знати про в’їзд на територію України та консульську допомогу у зв’язку з #COVID-19

14 березня Уряд України ухвалив розпорядження про тимчасове обмеження перетину державного кордону, спрямоване на запобігання поширенню на території України вірусу COVID-19. Міністерство закордонних справ України роз’яснює, що треба знати про надзвичайні заходи.

16.03.2020

Уряд затвердив нові критерії надавачів соціальних послуг

Постановою Кабінету Міністрів України від 3 березня 2020 р. № 185 затверджено критерії діяльності надавачів соціальних послуг. Критерії розроблено з метою встановлення єдиних вимог до надавачів соціальних послуг незалежно від форми власності та господарювання. Водночас, затверджені критерії не поширюються на фізичних осіб, які надають соціальні послуги з догляду відповідно до Закону України “Про соціальні послугиˮ без провадження підприємницької діяльності.

13.03.2020

Які карантинні заходи введено на території України з 12 березня 2020 року?

З метою запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19 на території всієї України відповідно до рішення уряду (Постанова Кабінету Міністрів від 11.03.2020 року № 211) введено карантин. Того ж дня відповідне рішення прийняла київська міська влада, запровадивши карантин у місті Києві. Які заходи та на який термін запроваджено у зв’язку з розповсюдженням вірусу COVID-19 розповідає prostopravo.

12.03.2020

Поширення коронавірусу в певних випадках може бути визнано форс-мажором для виконання економічних угод

Поширення коронавірусу в певних випадках може бути визнано форс-мажором, наслідки якого не дозволили виконати зобов'язання за економічними договорами. Про це сказав президент Торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков під час засідання Міжнародного трейд-клубу в Україні у вівторок в Києві.

Горячие предложения

Bookeeper

295 грн. в месяц

Онлайн бухгалтерия

для ФОП и малого бизнеса

первые 30 дней бесплатно!

Пошук юристів і держорганізацій по великих містах

© 2006–2020

ООО «Простобанк Консалтинг»

Код ЄДРПОУ: 35454764

Адрес и телефон «Простобанк Консалтинг»

Email: info@prostobank.com