Всі популярні статті сайту

Список найпопулярніших статей сайту

20.01.2020

Прийнято Закон про повну середню загальну освіту

16 січня 2020 року Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому Закон України «Про повну середню загальну освіту». Закон визначає правові, організаційні та економічні засади функціонування і розвитку системи загальної середньої освіти. Prostopravo розповість про основні новели передбачені Законом про повну середню загальну освіту.

17.01.2020

Законопроєкт про працю: чим обурені профспілки

Міжнародна конфедерація профспілок (ITUC, Штаб-квартира у Брюсселі) висловила занепокоєння українським законопроектом «Про працю» №2708.

16.01.2020

Прийнято в першому читанні проєкт Закону про розгляд кримінальних проваджень колегією суддів в судах першої інстанції

14 січня 2020 року парламент прийняв у першому читанні проект Закону «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо здійснення кримінального провадження в суді першої інстанції колегією суддів» (№2456). Метою прийняття закону є розвантаження судів першої інстанції при розгляді кримінальних проваджень колегіями суддів, пришвидшення розгляду справ у суді першої інстанції, зменшення кількості справ, що передаються з одного суду до іншого через неможливість сформувати колегію суддів.

15.01.2020

У Верховній Раді зареєстровано проект Закону про працю, який замінить КЗпП

Кабінет Міністрів України подав до парламенту законопроєкт «Про працю» №2708, яким скасовується як чинний Кодекс законів про працю, так і ряд інших законів у сфері трудових відносин, як, наприклад, Закон України «Про відпустки», Закон «Про оплату праці» тощо.

14.01.2020

Роз'яснення стосовно порядку використання поточних рахунків ФОП

Національний банк уточнив порядок використання поточних рахунків фізичних осіб для здійснення підприємницької/незалежної професійної діяльності (далі - ФОП) та власних потреб.

13.01.2020

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт про суд присяжних

Проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення участі присяжних у здійсненні правосуддя №2710 поданий автором законодавчої ініціативи – Кабінетом Міністрів України. Зокрема, пропонується розглядати кримінальні справи колегіально судом та судом присяжних щодо злочинів, за вчинення яких передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк понад десять років або довічного позбавлення волі.

10.01.2020

Змінюються правила вручення судової повістки: що слід знати

Кабінет Міністрів України вніс зміни до Правил надання послуг поштового зв’язку. Уряд змінив правила доставки та вручення судової повістки. Про це повідомляє Судова влада України.

09.01.2020

Набув чинності Закон про викривачів корупції

З 1 січня 2020 року набули чинності зміни до Закону України «Про запобігання корупції» щодо викривачів корупції. Закон визначає, хто є викривачем корупційних діянь, які права та гарантії захисту мають викривачі, їх право на отримання винагороди за надання інформації про вчинене корупційне діяння, органам, що протидіють корупції. Докладніше розповість Prostopravo

08.01.2020

Національний банк спростив порядок відкриття та закриття банківських рахунків

Національний банк України встановив порядок відкриття банками спеціальних рахунків відповідно до вимог Кодексу України з процедур банкрутства* та спростив для фізичних осіб-підприємців порядок закриття банківських поточних рахунків.

02.01.2020

Огляд судової практики грудень 2019

Prostopravo знайомить читачів з рішеннями Верховного Суду, прийнятими за результатами розгляду справ у грудні 2019 року.

28.12.2019

Президент підписав Закон про ліквідацію автоматизованих електронних майданчиків оцінки нерухомості

Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ліквідації корупційної схеми у сфері реєстрації інформації зі звітів про оцінку об'єктів нерухомості та прозорості реалізації майна» підписано Президентом 24 грудня 2019 року. Зміни наберуть чинності з дня, наступного за днем його опублікування, крім тих, що стосуються функціонування Єдиної бази звітів про оцінку, які набирають чинності з першого числа місяця, що настає за днем оприлюднення Фондом державного майна України рішення про введення в промислову експлуатацію програмного забезпечення Єдиної бази звітів про оцінку, але не пізніше 1 липня 2020 року.

26.12.2019

Прийнято Закон про Єдиний реєстр осіб, засуджених за злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітніх

19 грудня 2019 року Верховна Рада України ухвалила у другому читанні та в цілому Закон «Про внесення змін до деяких законів України (щодо впровадження Єдиного реєстру осіб засуджених за злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої чи малолітнього та посилення відповідальності за злочини, вчинені проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої чи малолітнього)» (законопроект №0887). Законом запроваджується Єдиний реєстр осіб, засуджених за статеві злочини проти малолітньої особи та особливості адміністративного нагляду за такими особами.

23.12.2019

Інститут кримінальних проступків набуде чинності з 1 липня 2020 року

20 грудня 2019 року набув чинності Закон України «Про внесення зміни до розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень", яким відтерміновано набуття чинності інститутом кримінальних проступків в Україні до 1 липня 2020 року.

20.12.2019

Український парламент зняв з депутатів недоторканність

18 грудня Верховна Рада України прийняла в другому читанні та в цілому Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою приведення у відповідність із Законом України «Про внесення змін до статті 80 Конституції України щодо недоторканності народних депутатів України» (Законопроєкт № 2237).

19.12.2019

Конституційний Суд схвалив внесення змін до Конституції щодо зменшення конституційного складу Верховної Ради України та закріплення пропорційної виборчої системи

16 грудня 2019 року оприлюднено висновок Коснтитуційного Суду у справі за конституційним зверненням Верховної Ради України щодо відповідності законопроєкту про внесення змін до статей 76 та 77 Конституції України (щодо зменшення конституційного складу Верховної Ради України та закріплення пропорційної виборчої системи) вимогам статей 157 і 158 Конституції України.


Горячие предложения

Bookeeper

295 грн. в месяц

Онлайн бухгалтерия

для ФОП и малого бизнеса

первые 30 дней бесплатно!Пошук юристів і держорганізацій по великих містах

© 2006–2020

ТОВ «Простобанк Консалтінг»

Код ЄДРПОУ: 35454764

Адреса та телефон «Простобанк Консалтінг»

Email: info@prostobank.com