Всі популярні статті сайту

Список найпопулярніших статей сайту

13.04.2021

Затверджено порядок надання карантинної допомоги

Постановою Кабінету Міністрів від 07.04.2021 року №328 затверджено «Порядок надання допомоги застрахованим особам на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2». Допомогу отримають не всі підприємці, а лише ті, чий вид діяльності віднесено до відповідного Переліку.

12.04.2021

У Верховній Раді зареєстровано проєкт закону про підтримку бізнесу під час карантину

6 квітня 2021 року набув чинності Закон "Про надання допомоги застрахованим особам на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2", яким запроваджено одноразову допомогу бізнесу у розмірі 8000 гривень. Незабаром почне діяти порядок надання такої допомоги, а підприємці зможуть її оформити у додатку «Дія». В той же час, в парламенті зареєстрували черговий законопроєкт про преференції для бізнесу у період дії протиепідеміологічних заходів.

09.04.2021

Візит в будь-який час доби і штраф на 300 тис. грн: новації в повноваженнях Держпраці

Величезний штраф буде загрожувати підприємцям за недопуск інспекторів, які прийшли перевірити інформацію про неоформлених працівників.

08.04.2021

Встановлено відповідальність за перешкоджання у проведенні перевірок пожежної безпеки

30 березня 2021 року Верховна Рада України прийняла Закон «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за перешкоджання у проведенні перевірок з питань техногенної та пожежної безпеки» (проєкт № 3931). За створення органам ДСНС перешкод у здійсненні перевірок пожежної безпеки передбачено адміністративний штраф до 5100 гривень.

07.04.2021

Податківці перевірять бізнес, який продає через РРО товарів менше, ніж на 5 тис. грн. у місяць

Податківці погрожують прийти з перевіркою до того бізнесу, хто вторговує за РРО менше 5 тис. грн на місяць. Відповідні повідомлення житомирським підприємцям почали надходити від їх місцевої податкової.

06.04.2021

Електронні паспорти прирівняли до паперових

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус". З 23 серпня 2021 року е-паспорт та е-паспорт для виїзду за кордон застосовуються замість та без додаткового пред’явлення паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон, документів про реєстраційний номер облікової картки платника податків та про місце проживання.

05.04.2021

Огляд судової практики. Березень, 2021

Prostopravo знайомить читачів з рішеннями Верховного Суду, ухваленими за результатами розгляду окремих справ у березні 2021 року.

02.04.2021

Електронна трудова книжка. Відповіді на питання

10 березня 2021 року опубліковано Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі», який Верховна Рада ухвалила 5 лютого цього року. В управлінні Держпраці дали відповіді на основні питання про ведення електронних книжок.

01.04.2021

Роботодавців зобов'яжуть працювати зі співробітниками за новими умовами: Кабмін взявся за права працівників

Кабмін виступив з черговим переліком пропозицій щодо посилення захисту прав працівників. Відповідний законопроєкт №5266 подали в Раду. Документ охоплює лише деякі з пов'язаних з проблемою сфери і механізми: боротьбу з дискримінацією при працевлаштуванні і під час роботи, процедуру масового звільнення, а також колективні договори між працівниками та роботодавцем.

31.03.2021

Карантинну допомогу для найманих працівників та ФОП можуть повернути

Верховна Рада найближчим часом розгляне Проєкт Закону №5300 «Про надання допомоги застрахованим особам на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2». Кому і в якому розмірі виплачуватимуть допомогу ? – розповість Prostopravo

30.03.2021

Нові правила перетину державного кордону та «червоної зони»

23 березня 2021 року набула чинності Постанова Кабінету Міністрів від 22 березня 2021 р. № 230, якою внесені зміни до Постанови КМУ від 9 грудня 2020 р. № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

29.03.2021

Верховний Суд про правові наслідки погашення або зняття судимості

Верховний Суд у складі колегією суддів Першої судової палати Касаційного кримінального суду при розгляді касаційної скарги прокурора на вирок висловився щодо правових наслідків погашення або зняття судимості.

25.03.2021

Тимчасове відсторонення нещепленої дитини від занять не призводить до порушення її конституційного права на освіту

Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду розглянув касаційну скаргу матері дитини, що навчається у Запорізькому Академічному ліцеї про визнання недійсним та скасування наказів про відсторонення від занять учнів, які не щеплені за віком.

24.03.2021

Касаційні фільтри: рік із новими процесуальними нормами

Так звані касаційні фільтри діють уже більше ніж рік. Чи досягнуто озвученої мети їх запровадження? Спробуємо розібратися з точки зору практики, на що слід звернути увагу під час підготовки касаційної скарги, аби уникнути відмови у відкритті провадження, а також у тому, чи вдалося зменшити навантаження на Верховний Суд.

23.03.2021

За порушення режиму самоізоляції штрафуватимуть

Проект Закону «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» № 4540 рекомендовано прийняти за основу Комітетом з питань правоохоронної діяльності. Законопроєктом запропоновано штрафувати порушників за порушення режиму самоізоляції.

Горячие предложения

Bookeeper

295 грн. у місяць

Онлайн бухгалтерія

для ФОП і малого бізнесу

перші 30 днів безкоштовно!

Кредиты на карту

более 30 онлайн-сервисов!

Ставка - от 0.01%

Срок - до 180 дней

Сумма - до 20 000 грн.

Документы - паспорт и код

Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Пошук юристів і держорганізацій по великих містах