Скарга на бездіяльність слідчого

Зразок бланка / документу - скарга на бездіяльність слідчого в Україні

Відповідно до ст.303 Кримінального процесуального Кодексу, на досудовому провадженні можуть бути оскаржені такі рішення, дії чи бездіяльність слідчого, дізнавача або прокурора:

1) бездіяльність слідчого, дізнавача, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення, у неповерненні тимчасово вилученого майна згідно з вимогами статті 169 цього Кодексу, а також у нездійсненні інших процесуальних дій, які він зобов’язаний вчинити у визначений цим Кодексом строк, - заявником, потерпілим, його представником чи законним представником, підозрюваним, його захисником чи законним представником, представником юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, володільцем тимчасово вилученого майна, іншою особою, права чи законні інтереси якої обмежуються під час досудового розслідування;

2) рішення слідчого, дізнавача, прокурора про зупинення досудового розслідування - потерпілим, його представником чи законним представником, підозрюваним, його захисником чи законним представником, представником юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження;

3) рішення слідчого, дізнавача про закриття кримінального провадження - заявником, потерпілим, його представником чи законним представником;

4) рішення прокурора про закриття кримінального провадження та/або провадження щодо юридичної особи - заявником, потерпілим, його представником чи законним представником, підозрюваним, його захисником чи законним представником, представником юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження;

5) рішення прокурора, слідчого, дізнавача про відмову у визнанні потерпілим - особою, якій відмовлено у визнанні потерпілою;

6) рішення, дії чи бездіяльність слідчого, дізнавача або прокурора при застосуванні заходів безпеки - особами, до яких можуть бути застосовані заходи безпеки, передбачені законом;

7) рішення слідчого, дізнавача, прокурора про відмову в задоволенні клопотання про проведення слідчих (розшукових) дій, негласних слідчих (розшукових) дій - особою, якій відмовлено у задоволенні клопотання, її представником, законним представником чи захисником;

8) рішення слідчого, дізнавача, прокурора про зміну порядку досудового розслідування та продовження його згідно з правилами, передбаченими главою 39 цього Кодексу, - підозрюваним, його захисником чи законним представником, потерпілим, його представником чи законним представником;

9-1) рішення прокурора про відмову в задоволенні скарги на недотримання розумних строків слідчим, дізнавачем, прокурором під час досудового розслідування - особою, якій відмовлено у задоволенні скарги, її представником, законним представником чи захисником;

10) повідомлення слідчого, дізнавача, прокурора про підозру після спливу одного місяця з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку або двох місяців з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину, але не пізніше закриття прокурором кримінального провадження або звернення до суду із обвинувальним актом - підозрюваним, його захисником чи законним представником;

11) відмова слідчого, дізнавача, прокурора в задоволенні клопотання про закриття кримінального провадження з підстав, передбачених пунктом 9-1 частини першої статті 284 цього Кодексу, - стороною захисту, іншою особою, права чи законні інтереси якої обмежуються під час досудового розслідування, її представником.

Скарги на інші рішення, дії чи бездіяльність слідчого, дізнавача або прокурора не розглядаються під час досудового розслідування і можуть бути предметом розгляду під час підготовчого провадження у суді.

Скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого, дізнавача чи прокурора можуть бути подані особою протягом десяти днів з моменту прийняття рішення, вчинення дії або бездіяльності. Якщо рішення слідчого, дізнавача чи прокурора оформлюється постановою, строк подання скарги починається з дня отримання особою її копії.

Слідчому судді (НАЗВА СУДУ)

 

КОГО

 

СКАРГА

НА БЕЗДІЯЛЬНІСТЬ СЛІДЧОГО

в порядку ст. 303 КПК України

 

«_»___ ____ року під час обшуку у приміщенні, яке я займаю на підставі договору оренди було вилучено належне мені майно: 4 системні блоки згідно опису за протоколом обшуку.

Станом на __.__ год. «_»___ ____ р. слідчий чи прокурор у кримінальному провадженні № ________ від ___ року з клопотанням про арешт вилученого майна до НАЗВА СУДУ не звертались.

Відповідно до ч. 5 ст. 171 КПК України клопотання слідчого, прокурора про арешт тимчасово вилученого майна повинно бути подано не пізніше наступного робочого дня після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, у якої його було вилучено.

Таким чином, законних підстав утримувати належне мені майно у слідчого відділку в рамках вказаного провадження не має.

З метою недопущення порушення мого права власності мій адвокат «__»____ ___р. звернувся із письмовою вимогою до слідчого та прокурора про негайне повернення вилученого майна, на що отримав негативну відповідь.

Бездіяльність слідчого щодо неповернення належного мені майна є протиправною та такою, що порушує моє право власності та вимоги КПК щодо статусу вилучено під час обшуку майна.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 303 КПК України на досудовому провадженні може бути оскаржена бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у неповерненні тимчасово вилученого майна згідно з вимогами ст. 169 цього Кодексу володільцем тимчасово вилученого майна.

На підставі вищевикладеного, у відповідності до ст. 168, 169, ч. 5 ст. 171 КПК України, керуючись п. 1 ч. 1 ст. 303 КПК України, -  

ПРОШУ: 

1.    Визнати бездіяльність слідчого НАЗВА ВІДДІЛКУ П.І.П. СЛІДЧОГО щодо неповернення тимчасово вилученого під час обшуку майна протиправною.

2.    Зобов’язати слідчого НАЗВА ВІДДІЛКУ П.І.П. СЛІДЧОГО негайно повернути мені 4 системні блоки із серійними номерами: №№__, вилучені під час обшуку «__» ___ року. 

Копію протоколу обшуку додаю.  

ДАТА:                                                                   ПІДПИС

Інші документи даної рубрики

Назва
Відзив на позовну заяву

Відзив на позовну заяву

У відзиві відповідач викладає заперечення проти позову. Відзив підписується відповідачем або його представником. Пропонуємо бланк для написання відзиву на позовну заяву про стягнення заборгованості, про стягнення аліментів, про розірвання шлюбу і т.д. згідно ЦПК.

Рубрика: У суд

Клопотання про долучення доказів + зразок

Клопотання про долучення доказів + зразок

Сторони та інші учасники справи подають докази, документи у справі безпосередньо до суду.

Рубрика: У суд

Апеляційна скарга + зразок

Апеляційна скарга + зразок

Учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов’язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково. Апеляційна скарга на рішення суду, на ухвалу слідчого судді подається протягом:

Рубрика: У суд

Заява про видачу виконавчого листа

Заява про видачу виконавчого листа

Примусове виконання рішення суду розпочинається державним або приватним виконавцем на підставі виконавчого листа. Виконавчий лист видається судом, який прийняв рішення на підставі заяви стягувача. Пропонуємо зразок заяви про видачу дубліката виконавчого листа про стягнення аліментів, судового збору і т.д.

Рубрика: У суд

Заява про розгляд справи за відсутності

Заява про розгляд справи за відсутності

Учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється на підставі наявних у суду матеріалів.

Рубрика: У суд

Відповідь на відзив (зразок)

Відповідь на відзив (зразок)

У відповіді на відзив позивач викладає свої пояснення, міркування і аргументи щодо наведених відповідачем у відзиві заперечень і мотиви їх визнання або відхилення.

Рубрика: У суд

Скарга на дії державного виконавця + зразок

Скарга на дії державного виконавця + зразок

З метою оскарження дій, рішень, або бездіяльності державного виконавця можна звернутися до:

Рубрика: У суд

Конституційна скарга

Конституційна скарга

Згідно зі статтею 55 Закону України «Про Конституційний суд» конституційною скаргою є подане до Суду письмове клопотання щодо перевірки на відповідність Конституції України (конституційність) закону України (його окремих положень), що застосований в остаточному судовому рішенні у справі суб’єкта права на конституційну скаргу.

Рубрика: У суд

Касаційна скарга у цивільному процесі + зразок

Касаційна скарга у цивільному процесі + зразок

Судом касаційної інстанції у цивільних справах є Верховний Суд.

Рубрика: У суд

Заява про відвід судді у цивільному процесі

Заява про відвід судді у цивільному процесі

Суддя не може брати участі в розгляді справи і підлягає відводу (самовідводу), якщо:

Рубрика: У суд

Касаційна скарга в адміністративному судочинстві + зразок

Касаційна скарга в адміністративному судочинстві + зразок

Судом касаційної інстанції в адміністративних справах є Верховний Суд.

Рубрика: У суд

Заява про повернення судового збору

Заява про повернення судового збору

Відповідно до статті 7 Закону України «Про судовий збір», сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі:

Рубрика: У суд

Заява про скасування судового наказу

Заява про скасування судового наказу

Наказне провадження є самостійним і спрощеним видом судового провадження у цивільному судочинстві при розгляді окремих категорій справ, у якому суддя в установлених законом випадках за заявою особи, якій належить право вимоги, без судового засідання і виклику стягувача та боржника на основі доданих до заяви документів видає судовий наказ, який є особливою формою судового рішення.

Рубрика: У суд

Заява про залишення позову без розгляду у цивільному процесі: зразок

Заява про залишення позову без розгляду у цивільному процесі: зразок

Суд постановляє ухвалу про залишення позову без розгляду, якщо:

Рубрика: У суд

Висновок органу опіки і піклування + зразок

Висновок органу опіки і піклування + зразок

Участь органів опіки та піклування обов'язкова в судовому засіданні для надання висновку по спору в таких випадках:

Рубрика: У суд

Заява про застосування позовної давності

Заява про застосування позовної давності

Згідно з ч. 3 ст. 267 ЦК України позовна давність застосовується судом лише за заявою сторони у спорі, зробленою до винесення ним рішення.

Рубрика: У суд

Заява про видачу судового наказу

Заява про видачу судового наказу

Наказне провадження є самостійним і спрощеним видом судового провадження у цивільному судочинстві при розгляді окремих категорій справ, у якому суддя в установлених законом випадках за заявою особи, якій належить право вимоги, без судового засідання і виклику стягувача та боржника на основі доданих до заяви документів видає судовий наказ, який є особливою формою судового рішення.

Рубрика: У суд

Заява про усунення недоліків позовної заяви (зразок)

Заява про усунення недоліків позовної заяви (зразок)

У разі наявності недоліків у позовній заяві, суд надасть строк для їх виправлення. У разі виправлення недоліків протягом цього строку, позов вважається поданим в день подання первісної заяви.

Рубрика: У суд

Характеристика з місця проживання зразок

Характеристика з місця проживання зразок

Характеристика з місця проживання може знадобитися у кримінальному провадженні, при розгляді справи про опіку та піклування, усиновлення тощо. Складається характеристика у довільній формі. Пропонуємо приклад написання позитивної характеристики з місця проживання для суду

Рубрика: У суд

Заява про збільшення позовних вимог у цивільному процесі

Заява про збільшення позовних вимог у цивільному процесі

Відповідно до п.2 частини другої статті 49 Цивільного процесуального Кодексу, позивач вправі збільшити або зменшити розмір позовних вимог до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.

Рубрика: У суд

Позовна заява про відшкодування матеріальної шкоди

Позовна заява про відшкодування матеріальної шкоди

Відповідно до статті 22 Цивільного Кодексу України, особа, якій завдано збитків у результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування. Пропонуємо приклад, як написати позовну заяву про відшкодування моральної і матеріальної шкоди, завданої залиттям квартири, крадіжкою, злочином, внаслідок ДТП

Рубрика: У суд

Заява про перегляд заочного судового рішення

Заява про перегляд заочного судового рішення

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача про перегляд рішення за нововиявленими обставинами

Рубрика: У суд

Заява про зміну сторони у виконавчому провадженні

Заява про зміну сторони у виконавчому провадженні

У разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов’язковими тією мірою, якою вони були б обов’язковими для сторони, яку правонаступник замінив. (ч. 5 ст. 15 ЗУ "Про виконавче провадження").

Рубрика: У суд

Звільнення від кримінальної відповідальності

Звільнення від кримінальної відповідальності

Звільнення від кримінальної відповідальності – це відмова держави від застосування обмежень, засудження та покарання до особи, що вчинила злочин, передбачений кримінальним законом, якщо така особа не становить значної суспільної небезпеки, виконала певні нормативні умови та спроможна виправитися без примусу держави через покарання.

Рубрика: У суд

Відзив на апеляційну скаргу + зразок

Відзив на апеляційну скаргу + зразок

Відповідно до вимог ст. 360 ЦПК України учасники справи мають право подати до суду апеляційної інстанції відзив на апеляційну скаргу в письмовій формі протягом строку, встановленого судом апеляційної інстанції в ухвалі про відкриття апеляційного провадження.

Рубрика: У суд

Заява про визнання позову

Заява про визнання позову

Позивач може відмовитися від позову, а відповідач - визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві.

Рубрика: У суд

Заява про відмову від позову

Заява про відмову від позову

Позивач може відмовитися від позову, а відповідач - визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві. Пропонуємо зразок заяви про відмову від позову

Рубрика: У суд

Заява про визнання потерпілим

Заява про визнання потерпілим

Потерпілим у кримінальному провадженні може бути фізична особа, якій кримінальним правопорушенням завдано моральної, фізичної або майнової шкоди, юридична особа, якій кримінальним правопорушенням завдано майнової шкоди.

Рубрика: У суд