Дозвіл на виїзд дитини за кордон

Якщо дитина проживає з одним з батьків, дозвіл другого з батьків не потрібно одержувати для виїзду з дитиною за кордон на строк до 1 місяця з метою: лікування; навчання; участі у дитячих змаганнях, фестивалях, наукових виставках, учнівських олімпіадах та конкурсах, екологічних, технічних, мистецьких туристичних, дослідницьких, спортивних заходах; оздоровлення та відпочинок.

Але потрібно:

  1. Повідомити другого з батьків про державу перебування, мету та тривалість поїздки рекомендованим листом, якщо відоме місце його проживання;
  2. Пред’явити на кордоні копію рішення суду або органу опіки і піклування про визначення (підтвердження) місця проживання дитини.

У разі наявності заборгованості за аліментами понад 4 місяці або понад 3 місяці дитині з інвалідністю або тяжкою хворобою, можна виїхати з дитиною за кордон на строк до 1 місяця і більше без дозволу боржника.

Для цього потрібно:

  1. отримати довідку про наявність у другого з батьків заборгованості по сплаті аліментів за місцем виконання рішення про стягнення аліментів.
  2. на кордоні пред’явити довідку про наявність у другого з батьків заборгованості:
    • понад 4 місяці або
    • понад 3 місяці + документ, що підтверджує тяжку хворобу або інвалідність дитини.

В інших випадках знадобиться нотаріально посвідчений дозвіл другого з батьків на виїзд дитини за кордон, або рішення суду.

Зразок дозволу на виїзд дитини за кордон

МИТНІ ТА ПРИКОРДОННІ ОРГАНИ УКРАЇНИ

Петренко Петра Петровича,

00 ____ 19__ року народження,

реєстраційний номер облікової картки платника податків 0000000000,

паспорт громадянина України для виїзду за кордон 

ХХ000000, виданий 00/0/0000 року  органом 0000,

місце реєстрації в Україні за адресою:

м. ___,  вул. _______, буд. 0 кв.00,

ЗАЯВА

місто ______

 

            Я, батько – Петренко Петро Петрович, надаю свою згоду на тимчасовий виїзд з України за кордон до ________, _______, ______ , та у зворотному напрямку, моєму неповнолітньому синові, Петренку Антону, 00/00/2000 року народження, паспорт громадянина України для виїзду за кордон  ХХ000000, виданий 00/0/0000 року  органом 0000, у період з _____ року по 10 _____ року, у супроводі його матері - ХХХХ ХХ ХХХХХХ, 00/00/2000 року народження, паспорт громадянина України для виїзду за кордон  ХХ000000, виданий 00/0/0000 року  органом 0000, якій я надаю право вирішувати усі питання щодо неповнолітньої дитини, що можуть виникнути під час поїздок, і яка несе відповідальність за життя, здоров’я неповнолітньої дитини та за її повернення в Україну по закінченню зазначеного у заяві терміну.

Сповіщаю, що підстав, які відповідно до ст.6 Закону України „Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України”, обмежують право неповнолітнього Петренка Антона, на виїзд за кордон немає.

            _______ жовтня дві тисячі двадцятого року.

      

          Підпис:  __________ / Петренко Петро Петрович /

Інші документи даної рубрики

Назва

Акт обстеження житлових умов

Акт обстеження житлових умов складається для призначення соціальної допомоги, надання висновку про можливість проживання дитини в сім’ї тощо.

Рубрика: Діти і батьки

Заява про усиновлення дитини. Інструкція щодо заповнення

Усиновленням є прийняття усиновлювачем у свою сім'ю особи на правах дочки чи сина, що здійснене на підставі рішення суду (ст.207 СК України). Пропонуємо зразок позовної заяви про усиновлення дитини дружини

Рубрика: Діти і батьки

Позовна заява надання дозволу на тимчасовий виїзд за кордон дитини без дозволу одного з батьків. Інструкція щодо заповнення

Відповідно до частини 5 статті 161 Сімейного Кодексу України, той із батьків, з яким за рішенням суду визначено або висновком органів опіки та піклування підтверджено місце проживання дитини, крім того з батьків, до якого застосовуються заходи примусового виконання рішення про встановлення побачення з дитиною та про усунення перешкод у побаченні з дитиною, самостійно вирішує питання тимчасового виїзду за межі України на строк, що не перевищує одного місяця, з метою лікування, навчання, участі дитини в дитячих змаганнях, фестивалях, наукових виставках, учнівських олімпіадах та конкурсах, екологічних, технічних, мистецьких, туристичних, дослідницьких, спортивних заходах, оздоровлення та відпочинку дитини за кордоном, у тому числі у складі організованої групи дітей, та у разі, якщо йому відомо місце проживання іншого з батьків, який не ухиляється та належно виконує батьківські обов’язки, інформує його шляхом надсилання рекомендованого листа про тимчасовий виїзд дитини за межі України, мету виїзду, державу прямування та відповідний часовий проміжок перебування у цій державі.

Рубрика: Діти і батьки

Горячие предложения

Кредиты на карту

более 30 онлайн-сервисов!

Ставка - от 0.01%

Срок - до 180 дней

Сумма - до 20 000 грн.

Документы - паспорт и код

Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Пошук юристів і держорганізацій по великих містах