Позовна заява надання дозволу на тимчасовий виїзд за кордон дитини без дозволу одного з батьків. Інструкція щодо заповнення

Зразок бланка / документу - позовна заява надання дозволу на тимчасовий виїзд за кордон дитини без дозволу одного з батьків. інструкція щодо заповнення в Україні

Відповідно до частини 5 статті 161 Сімейного Кодексу України, той із батьків, з яким за рішенням суду визначено або висновком органів опіки та піклування підтверджено місце проживання дитини, крім того з батьків, до якого застосовуються заходи примусового виконання рішення про встановлення побачення з дитиною та про усунення перешкод у побаченні з дитиною, самостійно вирішує питання тимчасового виїзду за межі України на строк, що не перевищує одного місяця, з метою лікування, навчання, участі дитини в дитячих змаганнях, фестивалях, наукових виставках, учнівських олімпіадах та конкурсах, екологічних, технічних, мистецьких, туристичних, дослідницьких, спортивних заходах, оздоровлення та відпочинку дитини за кордоном, у тому числі у складі організованої групи дітей, та у разі, якщо йому відомо місце проживання іншого з батьків, який не ухиляється та належно виконує батьківські обов’язки, інформує його шляхом надсилання рекомендованого листа про тимчасовий виїзд дитини за межі України, мету виїзду, державу прямування та відповідний часовий проміжок перебування у цій державі.

Той із батьків, з яким за рішенням суду визначено або висновком органів опіки та піклування підтверджено місце проживання дитини, самостійно вирішує питання тимчасового виїзду за межі України на строк до одного місяця та більше з метою лікування, навчання, участі дитини в дитячих змаганнях, фестивалях, наукових виставках, учнівських олімпіадах та конкурсах, екологічних, технічних, мистецьких, туристичних, дослідницьких, спортивних заходах, оздоровлення та відпочинку дитини за кордоном, у тому числі у складі організованої групи дітей, у разі:

  1. наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за чотири місяці, підтвердженої довідкою про наявність заборгованості зі сплати аліментів;
  2. наявності заборгованості зі сплати аліментів, підтвердженої довідкою про наявність заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за три місяці, якщо аліменти сплачуються на утримання дитини з інвалідністю, дитини, яка хворіє на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісне орфанне захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, або на утримання дитини, яка отримала тяжкі травми, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, що підтверджується документом, виданим лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу в порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я.

Той із батьків, хто проживає окремо від дитини, який не ухиляється та належно виконує батьківські обов’язки, не має заборгованості зі сплати аліментів, звертається рекомендованим листом із повідомленням про вручення до того з батьків, з яким проживає дитина, за наданням згоди на виїзд дитини за межі України з метою лікування, навчання, участі дитини в дитячих змаганнях, фестивалях, наукових виставках, учнівських олімпіадах та конкурсах, екологічних, технічних, мистецьких, туристичних, дослідницьких, спортивних заходах, оздоровлення та відпочинку дитини за кордоном, у тому числі в складі організованої групи дітей.

У разі ненадання тим із батьків, з яким проживає дитина, нотаріально посвідченої згоди на виїзд дитини за кордон із зазначеною метою, у десятиденний строк з моменту повідомлення про вручення рекомендованого листа, той із батьків, хто проживає окремо від дитини та у якого відсутня заборгованість зі сплати аліментів, має право звернутися до суду із заявою про надання дозволу на виїзд дитини за кордон без згоди другого з батьків.

Позовна заява про надання дозволу на тимчасовий виїзд за кордон дитини без дозволу одного з батьків подається до загального суду за місцезнаходженням відповідача.

До позовної заяви обов’язково додаються:

  • Квитанція про сплату судового збору в розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому подано позов.
  • копія свідоцтва про шлюб або розірвання шлюбу
  • копія свідоцтва про народження дитини (дітей)
  • Документи, що підтверджують необхідність виїзду дитини за кордон.
  • Копія позовної заяви та доданих до неї матеріалів.

Позовну заяву слід роздрукувати у трьох екземплярах, якщо Ви плануєте подати її до суду особисто, або у двох, якщо направлятимете поштою (рекомендованим листом з повідомленням про вручення). Всі документи до заяви додаються у копіях, у двох екземплярах (другий – для Відповідача), оригінали слід мати з собою у судовому засіданні.

Зразок позову

До __________(назва суду)

адреса: _________

 

Позивач: _______ (ПІБ позивача)

адреса: ____________

номер засобу зв'язку (телефон): _____

 

Відповідач: ________(ПІБ відповідача)

адреса: _____________

номер засобу зв'язку (телефон): _____

 

Третя особа: _____________ (назва органу опіки та піклування)

адреса:

номер засобу зв’язку (телефон): ___________

 

Ціна позову: немайновий позов

Судовий збір:

Позовна заява про надання дозволу на тимчасовий виїзд за кордон неповнолітньої дитини без згоди батька/матері

Я, ……………………………….. (ПІБ Позивача), перебував (-ла) / перебуваю (вибрати необхідне) в зареєстрованому шлюбі з …………………………….. (ПІБ Відповідача) з «….» …………. …… р. Шлюб розірвано на підставі ……………………………………………….. від «___» ___________ …… року (якщо шлюб не розірвано, це речення  не потрібне).

Від шлюбу ми маємо неповнолітню дитину (дітей) – ……………….., «….» ………. 20… року народження.

Якщо шлюб розірвано або батьки дитини мешкають окремо один від одного слід зазначити наступне.

На момент подання позовної заяви дитина проживає за адресою: ………………….. Я матеріально утримую та належним чином піклуюсь про здоров’я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток.

Проте, Відповідач безпідставно чинить перешкоди Позивачу у здійсненні нею (ним) заходів, спрямованих на покращення здоров’я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток.

Зокрема, відповідач відмовляється надати у передбаченому законодавством України порядку дозвіл на виїзд малолітньої дитини (дітей) …………………………………. за кордон для відпочинку та оздоровлення останньої (-іх).

Водночас, дитина часто хворіє гострі распіраторні захворювання, для профілактики яких, за рекомендаціями лікарів, необхідне періодичне перебування дитини на морі в Середземноморському кліматі. Крім того, виїзд дитини за кордон сприятиме розширенню світогляду дитини та добре позначиться на її духовному та інтелектуальному розвитку як особистості.

Але не зважаючи на це, Відповідач, безпідставно не надає згоди на виїзд дитини за межі України. При цьому жодних вагомих аргументів, які б пояснювали та обґрунтовували його відмову, він не наводить.

Вважаю, що така позиція Відповідача щодо нашої  неповнолітньої дитини шкодить її інтересам та не сприяє її всебічному та гармонійному розвитку, порушує право дитини на повний та гармонійний розвиток її особистості та вказує на зловживання Відповідачем своїми батьківськими правами.

Відповідно до статей 2 та 4 Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України» документами, що надають право на виїзд з України і в'їзд в Україну та посвідчують особу громадянина під час перебування за її межами, зокрема є паспорт громадянина України для виїзду за кордон, проїзний документ дитини. Оформлення проїзного документа дитини провадиться на підставі нотаріально засвідченого клопотання батьків. За відсутності згоди одного з батьків, виїзд неповнолітнього громадянина України за кордон може бути дозволено на підставі рішення суду.

Відповідно до п. 4 Постанови КМУ від 27.01.1995 р. № 57 «Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України», виїзд за межі України громадян, які не досягли 16-річного віку, у супроводі одного з батьків або у супроводі осіб, які уповноважені одним з батьків за нотаріально посвідченою згодою, здійснюється у разі пред'явлення оригіналів документів або їх нотаріально посвідчених копій, зокрема, рішення суду про надання дозволу на виїзд за межі України громадянина, який не досяг 16-річного віку, без згоди та супроводу другого з батьків.

Враховуючи викладене, зважаючи на необхідність періодичних виїздів дитини за кордон для відпочинку та оздоровлення, безпідставне небажання Відповідача надати згоду на виїзд дитини за кордон, керуючись статтями ст. ст. 4, 19, 23, 28, 175, 184 ЦПК, -

Прошу:

  1. Надати ………………………………….. (ПІБ Позивача) дозвіл на виїзд …………………………………… (ПІБ дитини) «….» ……………….. 20…. р. н. за кордон без дозволу (згоди) ……………………………….. (ПІБ Відповідача) до повноліття дитини.
  2. Дозволити ………………………………….. (ПІБ Позивача) , без згоди (ПІБ Відповідача), оформлювати документи для тимчасового виїзду або супроводу неповнолітньої дитини …………………………………(ПІБ дитини) «…» …….. 20…. р. н. за межі України до країн ближнього та дальнього зарубіжжя до досягнення нею повноліття.


Додатки:

  1. Копія свідоцтва про одруження.
  2. Копія свідоцтва про розірвання шлюбу.(якщо є)
  3. Копія свідоцтва про народження ………………………………(ПІБ дитини)
  4. Довідка про склад сім’ї Позивача.
  5. Рекомендації лікаря щодо необхідності профілактики ГРВІ дитини. (якщо є)
  6. Копія позовної заяви та додатків для Відповідача.
  7. Квитанція про сплату судового збору.

«….»………………… 20…..р.                  Позивач   _____________(……………………)

Інші документи даної рубрики

Назва
Акт обстеження житлових умов

Акт обстеження житлових умов

Акт обстеження житлових умов складається для призначення соціальної допомоги, надання висновку про можливість проживання дитини в сім’ї тощо.

Рубрика: Діти і батьки

Дозвіл на виїзд дитини за кордон

Дозвіл на виїзд дитини за кордон

Якщо дитина проживає з одним з батьків, дозвіл другого з батьків не потрібно одержувати для виїзду з дитиною за кордон на строк до 1 місяця з метою: лікування; навчання; участі у дитячих змаганнях, фестивалях, наукових виставках, учнівських олімпіадах та конкурсах, екологічних, технічних, мистецьких туристичних, дослідницьких, спортивних заходах; оздоровлення та відпочинок.

Рубрика: Діти і батьки

Заява про усиновлення дитини. Інструкція щодо заповнення

Заява про усиновлення дитини. Інструкція щодо заповнення

Усиновленням є прийняття усиновлювачем у свою сім'ю особи на правах дочки чи сина, що здійснене на підставі рішення суду (ст.207 СК України). Пропонуємо зразок позовної заяви про усиновлення дитини дружини

Рубрика: Діти і батьки