Позовна заява про поділ спільного майна подружжя. Інструкція щодо заповнення

Зразок бланка / документу - позовна заява про поділ спільного майна подружжя. інструкція щодо заповнення в Україні

Відповідно до статті 69 Сімейного кодексу України дружина і чоловік мають право на поділ майна, що належить їм на праві спільної сумісної власності, незалежно від розірвання шлюбу.

Якщо дружина та чоловік не домовилися про порядок поділу майна, спір може бути вирішений судом.

До вимоги про поділ майна, заявленої після розірвання шлюбу, застосовується позовна давність у три роки. Позовна давність обчислюється від дня, коли один із співвласників дізнався або міг дізнатися про порушення свого права власності.

Позовна давність не застосовується до вимог про поділ майна, що є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя, якщо шлюб між ними не розірвано.

За загальним правилом, позовна заява про поділ спільного майна подружжя подається за місцезнаходженням відповідача. Проте, якщо у складі спірного майна є об’єкт нерухомості, то справа має розглядатися за місцезнаходженням такого нерухомого майна або основної його частини.

До позовної заяви обов’язково додаються:

  • Квитанція про сплату судового збору в розмірі 1% від ціни позову (вартість майна, що позивач просить присудити собі), але не менше 0,4 і не більше 3 прожиткових мінімумів, встановлених законом на 1 січня календарного року, в якому подано позов. Актуальні ставки судового збору.
  • копія свідоцтва про шлюб/свідоцтва про розірвання шлюбу
  • докази, що підтверджують наявність спільного майна подружжя, вартість цього майна.
  • Копія позовної заяви та доданих до неї матеріалів.

Позовну заяву слід роздрукувати у трьох екземплярах, якщо Ви плануєте подати її до суду особисто, або у двох, якщо направлятимете поштою (рекомендованим листом з повідомленням про вручення). Всі документи до заяви додаються у копіях, у двох екземплярах (другий – для Відповідача), оригінали слід мати з собою у судовому засіданні.

Зразок позову

До __________(назва суду)

адреса: _________

 

Позивач: _______ (ПІБ позивача)

адреса: ____________

номер засобу зв'язку (телефон): _____

 

Відповідач: ________(ПІБ відповідача)

адреса: _____________

номер засобу зв'язку (телефон): _____

 

Ціна позову:

Судовий збір:

ПОЗОВНА ЗАЯВА ПРО ПОДІЛ СПІЛЬНОГО МАЙНА ПОДРУЖЖЯ

“__” ______ ___ року між мною та Відповідачем було зареєстровано шлюб, про що в Книзі реєстрації актів цивільного стану було зроблено запис № ___ та видано свідоцтво про шлюб № _____ відділом реєстрації актів цивільного стану _______________(вказати назву органу) (якщо позовна заява подається під час перебування у шлюбі копія свідоцтва про шлюб додається).

Відповідно до рішення ……………………………. суду ………. від «….» ………… 20…. року шлюб між Позивачем та Відповідачем було розірвано. На підставі судового рішення ………………… (вказати назву органу) було видане Свідоцтво про розірвання шлюбу № …. від «…»…………… ….р. (копія свідоцтва додається). Якщо позовна заява подається під час перебування у шлюбі, цей абзац в позовній заяві слід пропустити.

Під час розгляду справи про розірвання шлюбу жодних питань щодо поділу майна, набутого нами з Відповідачкою спільно протягом перебування у шлюбі, не вирішувалося. Жодних договорів про поділ майна, що належить нам на праві спільної сумісної власності між нами не укладалося.

Зважаючи на те, що між Позивачем та Відповідачем не досягнуто згоди щодо поділу майна, яке є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя, Позивач вирішив звернутися до суду щодо вирішення зазначеного спору.

Згідно ст. 60 СК України майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу).

Відповідно до ст. 70 СК України у разі поділу майна, що є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя, частки майна дружини та чоловіка є рівними, якщо інше не визначено домовленістю між ними або шлюбним договором.

Згідно ст. 70 СК України майно, що є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя, ділиться між ними в натурі. Якщо дружина та чоловік не домовилися про порядок поділу майна, спір може бути вирішений судом. При цьому суд бере до уваги інтереси  дружини, чоловіка, дітей та інші обставини, що мають істотне значення. Присудження одному з подружжя грошової компенсації замість його частки у праві спільної сумісної власності на майно, допускається лише за його згодою. Присудження одному з подружжя грошової компенсації можливе за умови попереднього внесення другим із подружжя відповідної грошової суми на депозитний рахунок суду.

Згідно ст.57 СК України особистою приватною власністю дружини, чоловіка є:

  1. майно, набуте нею, ним до шлюбу;
  2. майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але на підставі договору дарування або в порядку спадкування;
  3. майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але за кошти, які належали їй, йому особисто.

Протягом шлюбу Позивачем та Відповідачем за спільні кошти подружжя було придбане таке майно на загальну суму ………………… грн.. … коп.., в тому числі:

……………………… вартістю ……………………… грн.

………………………. вартістю ……………………. грн.

Автомобіль ………………. ….. року випуску, державний номер ………………… Відповідно до висновку про оцінку ………………….. вартість  автомобіля становить ……………………………. грн. …… коп.

На підставі договору купівлі продажу від «…»…….. 20…р. нами була придбана квартира (будинок, земельна ділянка), яка знаходиться за адресою ……………………………….. Відповідно до висновку про оцінку ………………….. вартість  квартири (будинку, земельної ділянки) становить …………………………….

Для придбання ………………………….. Позивач уклав кредитний договір №……………… від «….»…………….. 20… року з ……… на суму ………………. (…………………….) гривень.  На момент подання Позовної заяви кредитний договір зберігає свою чинність для Позивача. Розмір кредитних зобов’язань Позивача складається з тіла кредиту, за рахунок якого було придбане майно, а також з відсотків та вартості обслуговування кредитного договору. Розмір заборгованості складає: ………………………………………. гривень.

Частиною 4 статті 65 Сімейного кодексу України визначено, що «Договір, укладений одним із подружжя в інтересах сім'ї, створює обов'язки для другого з подружжя, якщо майно, одержане за договором, використане в інтересах сім'ї». Відповідно, Відповідач має нести рівні з Позивачем зобов'язання за вказаними договорами кредиту, або ж компенсувати половину вартості кредиту, отриманого Позивачем та використаного виключно в інтересах сім'ї. Відтак, у сплаті коштів за кредитним договорами в розмірі ………………………………. має взяти участь Відповідач.

Зважаючи на викладене вище та керуючись ст.ст. 57, 60, 69-72 Сімейного кодексу України та ст. ст. 4, 19, 23, 28, 175, 184 ЦПК України, -

ПРОШУ:

  1. Здійснити поділ спільного майна подружжя.
  2. Виділити у власність …………………………………………. (ПІБ Позивача) наступне майно …………………………………………………………………………
  3. Виділити у власність ………………………………………….. (ПІБ Відповідача) наступне майно …………………………………………………..
  4. Розділити в рівних частках зобов`язання за кредитним договором № ….. від «…»…….. ……р. між ……………………………. та ………………………
  5. Судові витрати, пов'язані з розглядом справи, покласти на Відповідача.

Додатки:

  1. Копія свідоцтва про розірвання шлюбу /Копія свідоцтва про шлюб (якщо поділ майна здійснюється подружжям, що не розірвало шлюб).
  2. Копія позовної заяви та доданих до неї документів для Відповідача.
  3. Квитанція про сплату судового збору.
  4. Копії чеків, квитанцій, договорів, інших документів, що підтверджують факт придбання та вартість майна, що підлягає поділу між подружжям.
  5. Копії свідоцтв про народження дітей

 

“___”_______ ____ року.                                          __________ /_____________________/

Інші документи даної рубрики

Назва
Позовна заява про визначення місця проживання дитини (дітей). Інструкція щодо заповнення

Позовна заява про визначення місця проживання дитини (дітей). Інструкція щодо заповнення

Відподвідно до статті 160 Сімейного кодексу України місце проживання дитини, яка не досягла десяти років, визначається за згодою батьків. Місце проживання дитини, яка досягла десяти років, визначається за спільною згодою батьків та самої дитини.

Рубрика: Шлюб, розлучення, аліменти

Заява про надання права на шлюб. Інструкція щодо заповнення

Заява про надання права на шлюб. Інструкція щодо заповнення

Відповідно до ст.22 Сімейного Кодексу України шлюбний вік для чоловіків та жінок встановлюється у вісімнадцять років. Особи, які бажають зареєструвати шлюб, мають досягти шлюбного віку на день реєстрації шлюбу.

Рубрика: Шлюб, розлучення, аліменти

Позовна заява про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини, що продовжує навчання. Інструкція щодо заповнення заяви

Позовна заява про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини, що продовжує навчання. Інструкція щодо заповнення заяви

Відповідно до ст.199 Сімейного Кодексу України, якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.

Рубрика: Шлюб, розлучення, аліменти

Позовна заява про стягнення аліментів на утримання дружини. Інструкція щодо заповнення заяви

Позовна заява про стягнення аліментів на утримання дружини. Інструкція щодо заповнення заяви

Відповідно до ст.84 Сімейного кодексу України Дружина має право на утримання від чоловіка під час вагітності. Дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка - батька дитини до досягнення дитиною трьох років. Якщо дитина має вади фізичного або психічного розвитку, дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка до досягнення дитиною шести років. Право на утримання вагітна дружина, а також дружина, з якою проживає дитина, має незалежно від того, чи вона працює, та незалежно від її матеріального становища, за умови, що чоловік може надавати матеріальну допомогу. Право на утримання вагітна дружина, а також дружина, з якою проживає дитина, має і в разі розірвання шлюбу.

Рубрика: Шлюб, розлучення, аліменти

Позовна заява про зменшення розміру аліментів. Інструкція щодо заповнення

Позовна заява про зменшення розміру аліментів. Інструкція щодо заповнення

Відповідно до ст.192 Сімейного кодексу України розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров'я когось із них та в інших випадках, передбачених цим Кодексом.

Рубрика: Шлюб, розлучення, аліменти

Позовна заява про стягнення аліментів на утримання дитини у частці від доходу відповідача. Інструкція щодо заповнення заяви

Позовна заява про стягнення аліментів на утримання дитини у частці від доходу відповідача. Інструкція щодо заповнення заяви

Позов про стягнення аліментів може подаватися як за місцем проживання відповідача, так і за місцем проживання позивача.

Рубрика: Шлюб, розлучення, аліменти

Спільна заява подружжя, яке має дітей, про розірвання шлюбу. Інструкція щодо заповнення

Спільна заява подружжя, яке має дітей, про розірвання шлюбу. Інструкція щодо заповнення

Стаття 109 Сімейного кодексу України передбачає можливість розірвання шлюбу за рішенням суду на підставі спільної заяви подружжя, яке має дітей.

Рубрика: Шлюб, розлучення, аліменти

Позовна заява позбавлення батьківських прав. Інструкція щодо заповнення

Позовна заява позбавлення батьківських прав. Інструкція щодо заповнення

Відподвідно до статті 164 Сімейного кодексу України Мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він:

Рубрика: Шлюб, розлучення, аліменти

Позовна заява про розірвання шлюбу. Інструкція щодо заповнення

Позовна заява про розірвання шлюбу. Інструкція щодо заповнення

Позовна заява про розірвання шлюбу. Інструкція щодо заповнення

Рубрика: Шлюб, розлучення, аліменти

Позовна заява про стягнення аліментів на дитину у твердій грошовій сумі. Інструкція щодо заповнення заяви

Позовна заява про стягнення аліментів на дитину у твердій грошовій сумі. Інструкція щодо заповнення заяви

Суд за заявою одержувача визначає розмір аліментів у твердій грошовій сумі. Розмір аліментів, визначений судом або домовленістю між батьками у твердій грошовій сумі, щорічно підлягає індексації відповідно до закону, якщо платник і одержувач аліментів не домовилися про інше. За заявою одержувача аліментів індексація може бути здійснена судом за інший період.

Рубрика: Шлюб, розлучення, аліменти